Rozpocznij tydzień zakupami w firmie WODMET!WODMET - technika grzewcza i wyposażenie łazienek zaprasza na zawsze udane zakupy:

ul. Mirowską 32, Częstochowa.

Korzystaj z promocji w firmie z ponad 20 - letnią tradycją.

W bogatej ofercie znajdziesz wszelkie produkty z działu hydraulicznego, grzewczego i wyposażenia łazienek renomowanych producentów.
Przyjdź zobacz ekspozycje!

Sprawdź liczne promocje!

***

WODMET to wiodący dystrybutor polskich kabin łazienkowych Radaway oraz polskich grzejników marki Instal Projekt i Luxrad. Roca przyznała częstochowskiej firmie status SALONU SPRZEDAŻY GOLD.

***WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;

godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek 7:00-17:00, sobota 8:00-13:00
**********STOLARKA ALUMINOWA - nowość w ofercie frmy DOPLER!

Firma DOPLER, znany producent bram i rolet z Częstochowy wzbogadziła swoją ofertę. Nowością w ofercie jest:

STOLARKA ALUMINOWAZapraszamy na ul. Legionów 94A, tel.: 34 365 60 06

*******

DOPLER istnieje w Częstochowie od 1995 roku. Zajmuje się produkcją i montażem szeroko pojętych osłon zewnętrznych oraz bram segmentowych i rolowanych. Świadczy kompleksowe usługi, od czynności projektowych poprzez doradztwo, produkcję i montaż. Dzięki takiemu połączeniu otrzymują Państwo kompletny produkt wraz z fachową obsługą i serwisem w jednej firmie.Kominek elektryczny - współczesne rozwiązanie w nowoczesnym salonie.

Kominki elektryczne to doskonałe uzupełnienie kolekcji do salonu lub jadalni.
Kominki elektryczne w atrakcyjnych obudowach o barwach nawiązujących do świata natury będą wspaniałym uzupełnieniem nowoczesnych kolekcji do salonu lub jadalni.
Do mebli utrzymanych w jasnej kolorystyce dobierzemy obudowę o barwie dąb naturalny, natomiast obudowa w orzechu antycznym będzie pasowała do kolekcji o ciemnym wybarwieniu.

Kominek świetnie prezentuje się w otoczeniu brył należących na przykład do linii:
Verano, Corino czy Rossano z kolekcji firmy Mebin.

Może też stanowić oddzielny mebel w nowocześnie zaaranżowanym salonie i sypialni.
Elektryczny wkład kominka SpectraFire Plus oparty na technologii LED 23 cale został ukryty w funkcjonalnej obudowie. Po jego obu stronach znajdują się otwierane w systemie push to open szafki, a na dole i u góry – szuflady otwierane również w tym systemie.
Wewnątrz umieszczono praktyczne półki, które można wykorzystać na salonowe gadżety. Na dekoracyjnym blacie znajdą swe miejsce ozdobne flakony, stojący zegar czy ramka ze zdjęciem bliskiej osoby. Czarne szkło Lacobel na blacie i frontach w połączeniu z naturalną okleiną tworzą elegancką kompozycję.

Więcej eleganckich i funkcjonalnych kolekcji , a także przeróżnych, zachwycających propozycji znajdziecie w firmie Mebin.

Zapraszamy na www.MEBIN.pl


Źródło: www.Mebin.pl[PORADNIK] Najcieplejsze okna i rolety do domu energooszczędnego

Fachowcy z firmy KRISPOL doradzają jakie produkty wybrać do budynku energooszczędnego oraz wyjaśniają, czym cechują się najcieplejsze bramy, okna, rolety.
Na zapotrzebowanie energetyczne domu wpływa wiele czynników, w tym – produkty i technologie stosowane na każdym etapie budowy. Bardzo duże znaczenie ma stolarka otworowa, w tym okna, które mogą odpowiadać nawet za 25% strat ciepła całego budynku.

Najlepszy wybór dla „oszczędnego” domu – okna pasywne

Okna mają ogromny wpływ na charakter domu. W projekcie musimy rozważyć ich ilość, wielkość, kształt, rozmieszczenie, czy w końcu rodzaj zastosowanych profili i okuć. Wszystko to zadecyduje o naszym codziennym komforcie i bezpieczeństwie, a także o wyglądzie domu i jego termoizolacji. Wybór stolarki otworowej zwykle zaczynamy zatem od okien.W przypadku profili, z których zbudowana jest rama i ościeżnica okna, liczy się ich:
głębokość (potocznie nazywana grubością) – im większa, tym lepsza izolacja,
klasa – oznaczająca grubość ścian profilu – największa jest w przypadku profili klasy A – właśnie takie spotykamy w oknach pasywnych, ilość komór wewnątrz profilu – dodatkowe komory powietrza poprawiają izolację, muszą mieć jednak odpowiednią wielkość. Z tego powodu o skuteczności izolacji okna decyduje w większym stopniu głębokość profili, niż ilość ich komór. 6-komorowy profil głębokości 92 mm będzie zatemcieplejszy niż 7-komorowy profil o mniejszej głębokości,
wzmocnienie w postaci stalowych kształtowników wewnątrz profilu – to element całkowicie niewidoczny, ale bardzo ważny dla wytrzymałości okna.

Profil to oczywiście nie wszystko. Okna pasywne są wyposażone w kilkuwarstwowe pakiety szybowe – tzw. szyby zespolone:

pokryte powłoką niskoemisyjną w celu zredukowania strat ciepła,
składające się z 3, a nawet 4 tafli szkła,
grubość całego pakietu może wynosić nawet 60 mm,
poszczególne szyby są oddzielane ramkami dystansowymi – w oknach pasywnych nie są to standardowe, aluminiowe ramki, lecz tzw. „ramki ciepłe” ze specjalnych kompozytów,
przestrzenie między szybami tworzą hermetyczne komory wypełnionegazem szlachetnym, np. argonem. Dzięki swoim właściwościom chemicznym, gazy te skuteczniej od powietrza zatrzymują ciepło.

Warto też zwrócić uwagę na wartość współczynnika przepuszczalności całkowitej g. Określa on, jaka część promieniowania słonecznego jest przepuszczana przez szybę do wnętrza domu, stając się dodatkowym źródłem energii. Najwyższą wartość współczynnika g mają oczywiście szyby pojedyncze, są one jednak z kolei zbyt zimne do domu energooszczędnego. Nie zapewnią ani ochrony przed utratą ciepła zimą, ani przed nadmiernym nagrzaniem latem. W przypadku okien pasywnych, umieszczanych przeważnie od strony południowej, zaleca się, aby ich kilkuwarstwowe pakiety szybowe miały współczynnik g na poziomie 50%. Dopełnieniem konstrukcji okna pasywnego są odpowiednie uszczelki i listwy podparapetowe, niwelujące mostki termiczne między oknem a murem.

Jak widać, o cennych właściwościach okien pasywnych decyduje wiele dobrze dobranych elementów. Projektanci systemu FEN 92wykorzystali je wszystkie. Okna te są zbudowane z 6-komorowych profili o głębokości 92 mm – to jedne z najgrubszych profili na rynku. Umożliwiają one stosowanie 3- a nawet 4-szybowych przeszkleń, o grubości nawet 60 mm.

Solidny, „gruby” profil zachowuje lekki i elegancki wygląd dzięki prostym kształtom i możliwości dostosowania kolorystycznego zarówno do elewacji, jak i wnętrza pomieszczenia. Profile mogą być okleinowane w różnych dekorach od strony zewnętrznej i wewnętrznej, a do wyboru jest kilkadziesiąt wzorów.

Rolety zewnętrzne – zakup, który się opłaci

Nawet najlepszej jakości okna warto wyposażyć w rolety zewnętrzne. Poza funkcją izolacyjną, znacznie podnoszą one codzienny komfort życia. Pamiętajmy, że w przypadku domów pasywnych i energooszczędnych spotykamy bardzo duże przeszklenia od strony południowejdomu. Pozwalają one maksymalnie wykorzystać naturalne ciepło i światło słoneczne. Niezbędne jest jednak wyposażenie dużych okien w osłony, które w razie potrzeby skutecznie ochronią nas przed nadmiarem światła i zapewnią poczucie intymności.

Wśród różnych typów osłon rolety zewnętrzne wyróżniają się kilkoma cennymi zaletami:

mają najlepsze właściwości izolacyjne, które w naszym klimacie przydają się przez cały rok. Zimą skutecznie pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania, podczas letnich upałów pomagają utrzymać komfortową temperaturę w domu, zawsze – w razie potrzeby – pozwalają na skuteczne zaciemnienie pomieszczeń, np. sypialni dziecka;
bezpieczeństwo – rolety są dodatkową przeszkodą dla włamywaczy, a ich automatyka może być zintegrowana z czujnikami alarmowymi; wygoda – dzięki roletom można zapomnieć o mało wygodnych zasłonach, a nowoczesne systemy sterowania „myślą” za nas.
W przypadku starszych okien rolety zewnętrzne są najszybszym i najlepszym sposobem na poprawę termoizolacji domu. Pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30%.

Mechanizm ich działania jest prosty i skuteczny: między oknem a zamkniętą roletą powstaje „poduszka powietrzna„, która ogranicza możliwość wymiany ciepła między wnętrzem a otoczeniem domu. Dzięki temu dom wolniej się wychładza. Montaż rolet pomaga też zniwelować mostki termiczne na obwodzie okna.

W ofercie rolet można spotkać propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego. W tym drugim przypadku szczególnie polecane są tzw. rolety do zabudowy – KALIMA RZ, które najlepiej redukują ubytki ciepła.

Rolety te zapewniają dyskretne wykończenie okien, ponieważ ich skrzynka jest całkowicie ukryta pod tynkiem i niewidoczna, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Jednocześnie, dzięki specjalnej dolnej pokrywie rewizyjnej, w razie potrzeby serwisant ma do niej łatwy dostęp.

****************

Jesteś zainteresowany dalszymi informacjami na temat oferty?
Chciałbyś porozmawiać o systemie serwisowym, gwarancji lub zasadach reklamacyjnych?
Na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości między godziną 9.00 a 16.00 odpowiedzą konsultanci.
Zapraszamy do kontaktu:
tel. 88 516 94 53;
tel. 34 373 52 03

"CARO"

ul. Krakowska 45 lokal 62 (obok Galeri Jurajskiej)
42-200 Częstochowa

http://biuro@oknabramyrolety.pl
www.oknabramyrolety.pl
www.facebook.com/oknabramyrolety

Źródło: krispol.plAtrakcyjne promocje artykułów wyposażenia łazienek i kuchni

Przyjdź, zapoznaj się z ekspozycjami!

Firma Wodmet , w której znajdziesz szeroki asortyment wyposażenia łazienek i kuchni zaprasza na zakupy.

Wodmet oferuje liczne promocje!

Tu możesz liczyć na fachową poradę i pomoc w zakupach.

Częstochowa, ul. Mirowska 32,

tel.: 34 361 66 80

www.wodmet.plNowoczesne trendy budowlane. Łączymy tradycję z nowoczesnością

Postęp technologiczny dotyczy wszystkich dziedzin gospodarki, w tym budownictwa. Jest ono najlepszym przykładem na udany mariaż tradycji z nowoczesnością, coraz modniejszego trendu. Jednym z przykładów połączenia tych dwóch aspektów w budynkach mieszkalnych jest funkcjonalny i zarazem atrakcyjny wizualnie system orynnowania.Dom to ostoja bezpieczeństwa. Jednym z elementów je zapewniającym jest odpowiednio zamontowany system orynnowania. Ma on na celu skutecznie odprowadzić wodę opadową, jednocześnie chroniąc dach, elewację i fundamenty przed zawilgoceniem. Ale dzięki wykorzystaniu w nim sprawdzonych rozwiązań może być też atrakcyjnym dopełnieniem stylu, w jakim zaprojektowany jest budynek mieszkalny. Wystarczy wybrać systemy łączące w sobie użyteczność i wytrzymałość z atrakcyjnym designem.

Łącznik między przeszłością a przyszłościąStal to jeden z najchętniej wybieranych surowców, z jakich wykonywane są systemy orynnowania. Odporna na korozję i uszkodzenia idealnie sprawdza się w obiektach o klasycznej architekturze, będąc nieodłącznym stylistycznym elementem ich bryły. Stal można jednak zastosować także w innym, bardziej nowoczesnym wydaniu – np. o kwadratowym przekroju, takim jak system STAL2 od firmy Galeco. Zaprojektowano go specjalnie z myślą o estetycznych rozwiązaniach komponujących się z bardziej prostą bryłą budynku. System rynnowy STAL2 od firmy Galeco łączy wytrzymałość stali z innowacyjnym, geometrycznym kształtem rynny i rury spustowej – mówi Magdalena Gardyła, Specjalista ds. rozwoju i jakości w firmie Galeco. – Dodatkowo maskownica i dekoracyjna podsufitka jeszcze lepiej podkreślają bryłę budynku. W efekcie otrzymujemy estetyczne rozwiązanie idealnie komponujące się z architekturą domu.

Oryginalny znaczy wydajnyWe współczesnym budownictwie od kilu dobrych lat króluje indywidualizm. W związku z tym coraz więcej stosowanych w tej branży rozwiązań jest dopasowywanych do nowoczesnych trendów i wymagań potencjalnych kupców nowo budowanych domów. Jednym z nich jest bezpieczny i szczelny system BEZOKAPOWY od firmy Galeco. Montowany jest nietypowo, bo w ociepleniu obiektów mieszkalnych niemających tradycyjnego okapu. Idealnie koresponduje więc z architekturą domów utrzymanych w stylu skandynawskim, od kilku lat cieszącym się w Polsce coraz większą popularnością. Wyróżniają go prosta forma budynku i minimalizm przejawiający się w zerowej ilości ozdób. Dlatego BEZOKAPOWY bardzo dobrze wkomponuje się w bryłę tak wykończonego budynku. – Dużą zaletą systemu BEZOKAPOWY jest to, że można go „naturalnie” wkomponować w elewację obiektu mieszkalnego o nowoczesnej bryle – mówi Magdalena Gardyła z Galeco. – Rura ma prostokątny kształt, co zapewnia optymalne dopasowanie pod zabudowę w elewacji, gwarantując jeszcze większą wydajność całego systemu. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w BEZOKAPOWYM jest zatrzaskowe połączenie haka z maskownicą, umożliwiające przeprowadzenie szybkich prac konserwacyjnych i wyczyszczenie rynien w razie potrzeby.

Dostępne na rynku systemy orynnowania bardzo dobrze korespondują z trendami obowiązującymi we współczesnym budownictwie. Stosowane w nim innowacyjne rozwiązania zapewniają trwałość i najwyższą jakość budowanych obiektów mieszkalnych, będąc jednocześnie idealnym uzupełnieniem domów o nieszablonowych bryłach.

Źródło Sfera PRPora na jesienną kawę

W dobrym towarzystwie i przy eleganckim stoliku mocna kawa smakuje najlepiej!

Warto zasiąść do niej przy wygodnym, funkcjonalnym, z nowoczesnym dessingiem ławostole firmy Mebin. Miłośnicy połączenia innowacyjnych rozwiązań z elegancją, docenią nowoczesne wzornictwo, kolorystykę, solidne wykonanie, prostą obsługę i walory użytkowe.Więcej niepowtarzalnych rozwiązań: http://www.mebin.pl/kolekcje-mebli/

PolecamyNowe promocje w firmie WODMET

W firmie Wodmet zawsze znajdziecie nowe, ciekawe promocje!

Sprawdź co możesz kupić w atrakcyjnej cenie gdy urządzasz lub remontujesz soją kuchnię
i łazienkę.

Odwiedź WODMET, gdy szukasz dobrych cen
i wysokiej jakości towarów.

W Wodmecie uzyskasz fachową pomoc przy zakupach, skorzystasz z wielu promocji polecanych przez firmę.


WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32,
tel.: 34/ 361 66 80; www.wodmet.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Zapraszamy!Kominek gazowy – o czym warto pamiętać, by był bezpieczny?

Kominki zasilane błękitnym paliwem posiadają zalety tradycyjnych urządzeń na drewno,
a dodatkowo nie wymagają stałej obsługi, czyszczenia z popiołu i uzupełniania opału.


Nie można jednak zapominać o zasadach ich prawidłowego użytkowania, a szczególnie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto sprawdzić stan całej instalacji.
Na co zwrócić uwagę, by korzystanie z kominków gazowych było w pełni bezpieczne?

Ze względu na wygodę użytkowania oraz ekologiczny charakter urządzenia te zyskują coraz większą popularność. Aby zapewniały nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo codziennego użytkowania, należy pamiętać o kilku kwestiach.Certyfikat i regularne przeglądy

Przed zakupem warto sprawdzić, czy kominek posiada specjalny certyfikat CE. – Gwarantuje on wysoki stopień bezpieczeństwa i świadczy o tym, że kominek przeszedł szereg testów pozwalających wyeliminować potencjalne zagrożenie. Urządzenia grzewcze z takim certyfikatem spełniają rygorystyczne dyrektywy Unii Europejskiej, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia użytkowników oraz przyjazne dla środowiska – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl – pierwszego w Polsce producenta kominków gazowych. Tego typu kominki wymagają również cyklicznych przeglądów serwisowych. Raz w roku wykonuje je osoba z uprawnieniami do kontroli urządzeń gazowych.

Szczelna instalacja to podstawa

Nowoczesne kominki mogą być zasilane gazem LPG z butli lub gazem ziemnym z sieci przesyłowej. Przed instalacją urządzenia wykorzystującego gaz ziemny trzeba uzyskać odpowiednie pozwolenia oraz przygotować fachowy projekt, w którym szczegółowo określone będą kwestie związane z bezpieczeństwem domowników. – Po podłączeniu systemu do sieci gazowej koniecznie należy sprawdzić szczelność wykonanych połączeń za pomocą specjalnego czujnika. W przypadku stwierdzenia przecieków – instalator powinien zamknąć zawór odcinający dopływ gazu i ponownie przeprowadzić montaż poszczególnych elementów zestawu. Innowacyjne kominki wyposażone są w automatykę sterującą, która chroni przed ulatnianiem się gazu w przypadku zaniku płomienia. Przy problemach z drożnością instalacji lub dopływem paliwa urządzenie po prostu samo się wyłączy – dodaje Sylwester Kałwiński. Jeśli poszukujemy dodatkowego zabezpieczenia – można zaopatrzyć się w czujnik stężenia gazu i czadu.

Brak komina – brak problemu

Kominki gazowe z hermetycznie zamkniętą komorą spalania nie wymagają obecności tradycyjnego komina. Powstałe spaliny mogą być wyprowadzane na zewnątrz za pomocą systemu powietrzno-spalinowego, który umożliwia jednocześnie pobieranie powietrza potrzebnego do spalania oraz odprowadzanie spalin na zewnątrz budynku. - Stan tzw. przewodów koncentrycznych wystarczy sprawdzić podczas serwisu, znika więc konieczność ich czyszczenia – tak jak w przypadku murowanego komina. Taki system może być stosowany niezależnie od rodzaju występującej w budynku wentylacji, a więc kominki gazowe mogą działać sprawnie nawet w domach z rekuperatorem, czyli systemem odzyskującym ciepło z powietrza – dodaje ekspert firmy Kratki.pl. Kominki gazowe różnią się pod względem budowy oraz funkcji dodatkowych, takich jak sposób sterowania, programowania czasu pracy i temperatury. Należy więc postępować zgodnie z instrukcją, która gwarantuje poprawną i bezpieczną pracę urządzenia.Źródło;Sfera PR

Fot. KratkiKupuj w firmie z 20 -letnią tradycją

WODMET - technika grzewcza i wyposażenie łazienek zaprasza na ul. Mirowską 32, w Częstochowie

WODMET to wiodący dystrybutor polskich kabin łazienkowych Radaway.
Roca przyznała częstochowskiej firmie status SALONU SPRZEDAŻY GOLD.

WODMET to także dystrybutor polskich grzejników marki Instal Projekt i Luxrad.
W bogatej ofercie firmy znajdziemy wszelkie produkty z działu hydraulicznego, grzewczego i wyposażenia łazienek renomowanych producentów.

WODMET już od 20 lat działa na rynku częstochowskim!

Przyjdź zobacz ekspozycje!
Sprawdź liczne promocje!

**********

WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;
wodmet@wodmet.pl;

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00, sobota 8:00-13:00**********Pokój dla ucznia – o czym pamiętać przy urządzaniu?

Koniec wakacji to jednocześnie czas przygotowań do roku szkolnego. Oprócz zakupu wyprawki warto też na nowo zaaranżować pokój naszego małego ucznia. Przy urządzaniu pomieszczenia zadbajmy o przestrzeń do nauki, zabawy i odpoczynku. Pomocne będą odpowiednio dobrane dodatki.

Gra kolorów

Właściwy dobór kolorystyki to kluczowa kwestia w pokoju, który musi spełniać kilka funkcji. Pewne barwy sprzyjają koncentracji i nauce, inne pobudzają kreatywność lub dodają energii. Trudno jednak dobrać do jednej przestrzeni trzy odmienne kolory ścian, dlatego tak istotne okazują się dodatki. – W przestrzeni, gdzie dziecko będzie odrabiało lekcje, uczyło się, czytało książki warto wprowadzić spokojne, pastelowe barwy – zieleń, błękit, beż. Możemy też dodać kilka drobnych akcentów w bardziej energetycznych odcieniach, które wpłyną na rozwój wyobraźni. Dla przykładu fiolet sprzyja pracom artystycznym, a żółty pozytywnie działa na pamięć i koncentrację – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany. Zdecydowane kolory będą odpowiednie do miejsca na zabawę. Z kolei w części pokoju przeznaczonej na odpoczynek, postawmy na szarości, błękity lub biel.

Naturalne światło

Urządzając pokój ucznia warto tak rozplanować przestrzeń, aby do środka wpadało jak najwięcej naturalnego światła, korzystnego zwłaszcza podczas nauki. Blisko okna możemy ustawić biurko lub fotel do czytania, a w części zaciemnionej łóżko i większe meble. – Przy aranżacji okna powinniśmy zastosować delikatne firanki lub rolety, które będą przepuszczały światło oraz ciemniejsze zasłony. Znając upodobania naszego dziecka, możemy zlecić wykonanie zasłon z wybranych tkanin, z ulubionym motywem czy postacią z bajki – dodaje ekspert z firmy Eurofirany, oferującej usługę indywidualnych pomiarów w domu i szycia na zamówienie.

Przytulny kącik

Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa to dwie najistotniejsze kwestie podczas urządzania dziecięcego pokoju. Ważny jest każdy szczegół, o czym warto pamiętać wybierając m.in. tkaniny. – Stawiając na wysoką jakość, nie musimy rezygnować z atrakcyjnego wyglądu dodatków. W naszej kolekcji akcesoriów do pokojów dziecięcych znaleźć można np. komplety pościeli ze 100% bawełny. Są one ozdobione wzorami, które z pewnością przypadną do gustu tak najmłodszym, jak i starszym uczniom. Pamiętajmy też o miłym akcencie, który sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne, np. mięciutkich poszewkach na poduszki z podobizną pupila czy ciepłym kocu w radosne wzory – doradza Izabela Bożek z Eurofiran.

Więcej dodatków do pokojów dziecięcych można znaleźć na stronie: www.eurofirany.com.pl

Źródło: Royal Brand PRMiejsca na pamiątki z wakacji

Jak wyeksponować pamiątki, które przywieźliśmy z wakacji, tak aby prze cały, pracowity rok przyjemnie było na nie spojrzeć?

Wiodący producent mebli firma MEBIN jest ekspertem w pomysłach na eksponowanie dekoracyjnych przedmiotów. Jednym z nich jest kolekcja mebli Elegante.

Zapraszamy do obejrzenia propozycji:

Więcej: http://www.mebin.pl/kolekcje-mebli/elegante/

****

Mebin to producent mebli do salonu, jadalni, sypialni i gabinetu. Wykonane z litego drewna z udziałem elementów wykończonych naturalną okleiną, lakierowane przyjaznymi dla środowiska i użytkownika lakierami wodnymi od lat cieszą się uznaniem klientów, uzyskując również ważne na rynku meblarskim wyróżnienia i nagrodyPodłoga a styl wnętrza

Domowe wnętrze to nie tylko konkretny kolor ścian czy rodzaj stojących w nim mebli.
To także – a wręcz przede wszystkim – rodzaj podłogi, z którą będą one współgrać. Jak więc dobrać ją do klimatu panującego w mieszkaniu?


Każdy typ podłóg charakteryzuje się konkretnymi właściwościami, przeznaczeniem i przede wszystkim powinien być dopasowany do konkretnego wystroju wnętrza.

Kolor na tapecie i podłodze

Kolor podłogi to pierwsza rzecz, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy jej wyborze. To ona definiuje sposób wystroju i wielkość pomieszczenia. Ciemna je optycznie pomniejsza, jasna – powiększa. Podłoże pierwszego typu sprawdzi się więc w przypadku dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeń. Dodatkowo doda mu wrażenia przytulności i ciepła. Z kolei jasne podłogi są idealne do małych, zaciemnionych mieszkań, ale pasują też praktycznie do każdego stylu wystroju.

Problemem w doborze odpowiedniego koloru może być jeden istotny fakt: zazwyczaj oglądamy produkt w salonie sprzedażowym, gdzie barwa światła znacznie różni się od tej, jaką mamy w mieszkaniu. To sprawia, że po powrocie do domu możemy być rozczarowani produktem, który zakupiliśmy. – Wybór odpowiedniej podłogi w sklepie może generować duże problemy z doborem idealnego koloru. W większości, w swoich czterech ścianach, stosujemy inny rodzaj oświetlenia niż w punktach sprzedaży. Warto zatem zobaczyć jak wybrany produkt komponuje się z naszym wnętrzem. Taką możliwość daje nam wizyta mobilnego doradcy: możemy umówić się na bezpłatną wizytę, wybrać typ oraz styl podłogi bez wychodzenia z domu. To niezwykle komfortowe rozwiązanie – mówi Łukasz Strzałkowski, ekspert firmy Parkiety24.

Drewno, laminat, winyl – do wyboru, do koloru

Nie bez powodu drewniana podłoga uchodzi za najlepszą. I to nie tylko pod względem wytrzymałości, ale też dopasowania do różnych stylów wnętrz. Drewno współgra zarówno z nowoczesnym designem, jak i tym bardziej klasycznym. Natomiast bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą panele laminowane. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, a oferta dostępnych wzorów i kolorów z roku na rok się poszerza. A co najciekawsze – idealnie imitują naturalne surowce, takie jak np. drewno. Sprawdzą się więc w wielu wnętrzach, zarówno nowoczesnych, tradycyjnych, jak i loftowych.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się także panele winylowe. Mają tę zaletę, że są bardzo plastyczne i tym samym dobrze wygłuszają wyłożoną nimi podłogę. Są też wodoodporne i nie wchłaniają wilgoci, tak jak panele laminowane czy drewno. Świetnie więc sprawdzą się w takich pomieszczeniach, jak np. w łazienka lub kuchnia, gdzie podłoże narażone jest na kontakt z wodą.
– Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić i porównać wszelkie dostępne opcje. Najlepiej skorzystać z opinii fachowca, który podpowie, jaki rodzaj materiału jest najlepszym rozwiązaniem. Aby móc dokonać wyboru w domowym zaciszu, bez pośpiechu, jaki zazwyczaj towarzyszy nam w sklepie, wystarczy skorzystać z bezpłatnej konsultacji mobilnego doradcy – radzi Łukasz Strzałkowski, ekspert firmy Parkiety24.

Mieszkanie, w którym chce się przebywać, to takie, które posiada spójny wystrój pod każdym względem. A jednym z ważnych aspektów jest położona w nim dobrej jakości, ładna podłoga. Dlatego podczas aranżacji wnętrza warto wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety konkretnych typów podłoży oraz skorzystać z pomocy fachowców.

Źródło: Sfera PRSzukasz wyposażenia do kuchni lub łazienki? Korzystaj z promocji w firmie Wodmet.

Remontujesz, urządzasz, naprawiasz, szukasz dobrych cen i wysokiej jakości towarów, odwiedź WODMET, przy ul Mirowskiej 32. Specjaliści udzielą Ci fachowej pomocy przy zakupach, skorzystasz też z wielu promocji polecanych przez firmę.

Sprawdź promocje w firmie WODMET: http://wodmet.pl/promocje/

**********

WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80; wodmet@wodmet.pl;
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00
Sobota 8:00-13:00
**********

WODMET działa na rynku częstochowskim już od 20 lat.
Dostaniemy tu wszystko: artykuły hydrauliczne i wyposażenia łazienek.
WODMET jest dystrybutorem polskich kabin łazienkowych Radaway. Roca przyznała częstochowskiej firmie tytuł SALONU SPRZEDAŻY GOLD. WODMET posiada w swej ofercie szeroką gamę grzejników marki Instal Projekt i Luxrad, a także produkty z działu hydraulicznego, grzewczego i wyposażenia łazienek renomowanych producentów.

Zapraszamy!
http://czest.info/buduj-remontuj-urządzajAby praca w wakacje byłą przyjemna

Wszyscy na urlopie, a Ty za biurkiem?
Zdarza się i tak.
Jest sposób , by cieszyć się z pracy w biurze, podczas gdy inni wypoczywają na łonie natury.


Idealnym sposobem na sprawienie sobie radości z pracy przy biurku jest dobór mebli, które poprawia komfort pracy i będą ukojeniem dla oka. Takim rozwiązaniem jest biurowa kolekcja z firmy Mebin. Praca wśród takich mebli to istna przyjemność.Polecamy!Jak sprzątać ekologicznie i skutecznie? Poznaj eko-triki na domowe porządki

Używasz energooszczędnych żarówek, oszczędzasz wodę i prąd. Wydaje Ci się, że to wszystko, co możesz zrobić dla naszego ekosystemu? Zwróć uwagę na to jak sprzątasz i czym! Przy codziennych czynnościach też możesz zrobić coś dobrego dla naszej planety i swojego portfela – bo to, co ekologiczne, bardzo często okazuje się też być ekonomiczne.Ekologiczne sprzątanie – czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Pomogą w tym nie tylko sprawdzone, domowe sposoby, ale i odpowiedni sprzęt. Dzięki nim możesz zaoszczędzić na detergentach! Czy wiesz, że możesz się pozbyć większości środków czyszczących na rzecz wody, cytryny, octu, sody i soli oraz innowacyjnej technologii, czyli akcesoriów do sprzątania.

Bakterie zabij parą

Czyszczenie parą jest znane już od wielu lat, jednak metoda ta najbardziej popularna jest w USA. W Europie, szczególnie w Polsce, niewiele osób wie o właściwościach pary. – Mopy parowe zabijają prawie 100 procent bakterii. Są niezastąpione dla alergików, ponieważ nie uczulają i nie powodują podrażnień. Para jest niezwykle skutecznym środkiem dezynfekującym – tłumaczy Piotr Piecha, ekspert marki Vileda. Urządzenia do czyszczenia parą nie należą do najtańszych (ich koszt zaczyna się od ok. 250 zł), jednak jest to inwestycja, która może szybko się zwrócić. Oszczędzamy na środkach do usuwania kamienia oraz trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Środki czystości – zrób to sam!

Nie musisz wydawać majątku w drogeriach. Uniwersalny preparat do czyszczenia czy płyn do mycia naczyń możesz wykonać w domu – samodzielnie! Do przygotowania tego ostatniego potrzebujesz: soku z trzech cytryn, 1,5 szklanki wody, pół szklanki octu oraz 200 g soli (najlepiej drobnoziarnistej). Zmieszaj sok z wodą, octem i solą. Gotuj w garnku przez około 10 minut do momentu, aż płyn się zagęści. Pamiętaj, aby nie dopuścić do przypalenia. Powstałą mieszankę wlej do szklanego naczynia i gotowe! Z nieco innych składników, ale nadal w pełni dostępnych i ekologicznych, uzyskasz uniwersalny środek do czyszczenia. Możesz nim czyścić niemalże wszystko – okna, lustra, szafki kuchenne czy inne zabrudzone powierzchnie. Przelej go do buteleczki z atomizerem, a będzie zawsze pod ręką. Aby uzyskać około pół litra takiej mieszkanki, potrzebujesz: 400 ml wody destylowanej, pół szklanki czystego alkoholu, 12 kropel płynu do mycia naczyń. Aby nadać zapachu, zaopatrz się również w dowolny olejek eteryczny – wystarczy dosłownie kilka kropel. Wszystkie składniki wlej do buteleczki (najlepiej szklanej) i gotowe! Ze względu na obecność alkoholu, przed czyszczeniem delikatnych powierzchni, przetestuj produkt w niewidocznym miejscu.

Alternatywa dla ręcznika papierowego

Ekologia w sprzątaniu to nie tylko rezygnacja z silnych środków chemicznych, ale i umiejętne wykorzystywanie najnowszych technologii. To również stosowanie rozwiązań, które wyeliminują z naszego domu złe nawyki. Jednym z nich jest używanie ręczników papierowych. Są one co prawda wygodne, jednak używane na masową skalę, stają się wręcz zmorą dzisiejszych czasów. Czy jest dla nich alternatywa? – Ręczniki papierowe królują w polskich gospodarstwach domowych. I nic w tym dziwnego, ponieważ to zdecydowanie bardziej wygodna forma niż ściereczki materiałowe. Ich wadą jest to, że są jednorazowe (pobrudzony i zamoczony papier nie nadaje się już do ponownego zastosowania), a ich chłonność pozostawia wiele do życzenia. Alternatywą są ściereczki na rolce – bardzo poręczne i łatwe w użyciu. Ściereczki wykonane są z wytrzymałego materiału, są niezwykle chłonne, a co najważniejsze – możemy je użyć więcej niż jeden raz (np. ściereczki Light & Soft dostępne na rolce jak i w opakowaniu po 6 sztuk). Wystarczy je wypłukać pod bieżącą wodą – radzi Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Warto również zwrócić uwagę na sprzęt, jaki posiadamy w swoim domu – mopy czy ścierki produkowane według starej technologii nie dadzą nam takich możliwości jak te, które obecnie możemy znaleźć na sklepowych półkach. Jeżeli zainwestujemy w lepsze akcesoria do sprzątania, całą pracę możemy wykonać bez użycia nawet grama detergentu! Najlepszej jakości produkty posiadają aktywne mikrowłókna oraz warstwy ścierne, które doskonale usuwają nawet najcięższe zabrudzenia jedynie przy użyciu ciepłej wody.

Źródło: Sfera GroupStrona 5 >>>


Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay