Refleksole i żaluzje fasadowe rozwiązaniem
nie tylko na przenikanie promieni słonecznych

- Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne - Refleksole pomagają w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu narażonym na działanie promieni słonecznych. Jednoczesne zastosowanie rolet typu Refleksol umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków. - radzą specjaliści z firmy DOPLER.

- Żaluzje fasadowe, powstrzymując większość promieni słonecznych bezpośrednio wpadających do wnętrza, skutecznie zabezpieczają pomieszczenia przed nagrzaniem, ich wyposażenie przed płowieniem oraz stwarzają korzystne warunki optyczne - dodają.


*******************************************************************

Firma DOPLER z Częstochowy to producent,
szeroko pojętych osłon zewnętrznych
oraz bram segmentowych i rolowanych.

Istnieje w Częstochowie już od 1995 roku.
*******************************************************************

Zastosowanie odpowiedniego systemu zaciemnienia wnętrz umożliwia podkreślenie indywidualnej architektury budynku. Refleksole produkowane są z tkanin o różnych strukturach i w wielu kolorach, pozwala to na idealne wkomponowanie ich w otoczenie.
Zamontowanie Refleksoli wewnątrz budynku może stwarzać nawet efekt pełnego zaciemnienia, np. w salach kinowych, wykładowych, itp. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej dodatkowo zabezpiecza rolety przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Rozróżniamy różne typy Refleksoli.
Jedną z nich jest Refleksola 76. Jest to Roleta montowana na zewnątrz wpływa na redukcję ciepła słonecznego, przedostającego się przez okno, co w efekcie umożliwia oszczędność energii potrzebnej na klimatyzowanie pomieszczeń. Jest to system "naturalnej klimatyzacji" coraz bardziej popularny na całym świecie.
Zaletą rolety Refleksol są niewielkie wymiary kasety, która osłania tkaninę nadając rolecie estetyczny wygląd.

Żaluzje fasadowe produkowane w różnych systemach pozwalają na regulację kąta nachylenia listew, co umożliwia wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia. Żaluzje elewacyjne zmieniają wygląd fasady, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakterŻaluzje fasadowe charakteryzują się łatwością montażu, lekką konstrukcją i atrakcyjnym wyglądem. Materiałem, z jakiego są wykonane żaluzje jest aluminium.

*******************************************************************
Zapraszamy na ul. Legionów 94A, Częstochowa,
tel.: 34 365 60 06; 34 324 84 61; 34 365 69 79.
Godziny otwarcia: pn - pt 8-17, sobota 9-13.
Kontakt z doradcami handlowymi:
http://www.dopler.pl/kontakt
*******************************************************************

Na co zwrócić uwagę wybierając projektanta ogrodu?

Na marzenia o własnym domu składa się w dużej mierze pragnienie posiadania ogrodu. Aby ten ostatni był piękny i stanowił wizytówkę posiadłości, należy go odpowiednio zaprojektować i wykonać. W tym pomoże nam projektant. Odpowiadamy na pytanie: dlaczego warto zatrudnić architekta krajobrazu i na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert.„Zagospodarowaliśmy przestrzeń wokół budynku jednak efekt jest zgoła odmienny od zamierzonego.” „Miały być malownicze alejki i funkcjonalne wnętrza ogrodowe, ale poprzestaliśmy na obsadzeniu terenu ścianą z tuj i wysianiu trawnika.” „Praca w ogrodzie jest świetną przygodą, ale przesadzanie roślin co roku i wybrnięcie z tego chaosu jest ponad nasze siły” – takimi refleksjami dzielą się osoby, które podjęły się samodzielnego projektowania ogrodu. Podczas aranżacji działki na własną rękę może pojawić się wiele niespodzianek, a ryzyko popełnienia błędu jest duże. Dlatego tak ważna jest wiedza praktyczna, doświadczenie i poczucie estetyki, którą posiada architekt krajobrazu.

Projektant – człowiek od zadań specjalnych

Projektowanie ogrodów to tylko pozornie prosta sprawa. Niektórzy myślą, że osiągną zadowalający efekt, odwzorowując aranżację ze zdjęć opublikowanych w czasopiśmie ogrodniczym bądź po prostu – metodą prób i błędów. Takie rozwiązanie jest ryzykowne i krótkowzroczne. Z doświadczenia wiem, że zwykle kończy się to wątpliwym efektem wizualnym i stratą niemałych pieniędzy. Współpraca z doświadczonym projektantem jest gwarancją, że nasz przyszły ogród będzie wykonany z pasją i rozmysłem, a także będzie służył przez lata bez większej ingerencji mieszkańców – tłumaczy Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.
Projektant nie tylko posiada cenną wiedzę i doświadczenie, dzięki którym cały plan ogrodu zostanie dostosowany do stylu i potrzeb jego użytkowników. Projektant potrafi współpracować z architektem, wykonawcą oraz właścicielem domu, dzięki czemu prace są odpowiednio realizowane w czasie i przy zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych. Co więcej, zadanie projektanta zwykle nie ogranicza się jedynie do stworzenia mapki i kolorowych projektów. Projektant poleci nam rozwiązania, o których sami byśmy nie pomyśleli, a także dobierze materiały wykończeniowe: odpowiednie płyty i kostki brukowe z bogatej oferty firmy Polbruk, jak choćby kostka Avanti na ścieżki ogrodowe lub płyty Polbruk Linea na nowoczesny taras. Projektant zwróci uwagę na detal obrzegowania nawierzchni i z pewnością zaproponuje rozwiązania ciekawsze niż zwykły krawężnik np. obrzegowanie Polbruk Modern. Ponadto szczegółowo określi rośliny od sprawdzonego dostawcy, które będą współgrały z otoczeniem. Autor projektu będzie również czuwał nad poprawnym przebiegiem prac.

Wybrać fachowca i nie żałować

Rekomendacja projektanta przez znajomego, będącego jednocześnie zadowolonym klientem, czasem nie wystarczy, by dobrze wybrać. Wiele projektów i dodatkowych zleceń realizują dziś podwykonawcy lub osoby trzecie, nie gwarantujące spełnienia najwyższych standardów.
– W chwili obecnej na polskim rynku można znaleźć wiele ofert projektowania ogrodów. Wybór tej najlepszej może nie być łatwy. Najlepszą wizytówką świadczącą o kwalifikacjach projektanta są: zrealizowane prace charakteryzujące się estetyką i funkcjonalnością, doświadczenie, dyspozycyjność i tzw. „chemia” – dodaje Wojciech Średniawa.
Doświadczenie powinno potwierdzać portfolio projektanta oddające różnorodność, ilość oraz zaawansowanie zrealizowanych prac. Byłoby świetnie, gdyby szkice wzbogacały zdjęcia z finalnego etapu, dające możliwość porównania zamysłu z realizacją. Nie mniej ważna jest także dyspozycyjność projektanta – idealnie jeżeli jest on na miejscu i może spotkać się z nami nie tylko podczas wstępnego rozeznania, lecz też podczas kolejnych etapów prac. Istotne jest również wspólne zrozumienie. To od zbudowanej relacji, szczerego omówienia oczekiwań, celów oraz barier i budżetu projektu zależy w dużej mierze jakość projektu.

Przewaga architekta nad hobbystom

Doświadczony projektant ogrodów ma specjalistyczną wiedzę i dalekosiężną perspektywę. Podczas prac wykorzysta walory i możliwości, jakie daje teren przeznaczony pod inwestycję. Uwzględni m.in. położenie działki, jej nasłonecznienie i rozrost roślin oraz zmianę potrzeb użytkowników. W optymalny sposób wytyczy ścieżki, rozplanuje rośliny dopasowane do naszego klimatu i doradzi jak np. dzięki gazonom Polbruk Mini Luna w efektowny sposób wykończyć skarpę, bądź jak przy pomocy eleganckiej palisady łamanej Polbruk wzmocnić brzegi fontann, kwietników czy kaskad. W konsekwencji całość będzie harmonijnie nawiązywać do naszej przestrzeni domowej i okolicznej architektury, a także wpisze się w zainteresowania, potrzeby i przyzwyczajenia mieszkańców.
Pamiętajmy, że ogród to często inwestycja na całe życie, dlatego nie warto oszczędzać na projekcie. Zresztą niska cena i wysoka jakość w tym wypadku nie idą ze sobą w parze. Lepiej zaangażować się we wspaniały projekt, a wykonanie ogrodu np. rozłożyć na kilka etapów, które nie narażą nas na jednorazowe, duże wydatki. Możemy zacząć od przygotowania podłoża oraz wytyczenia i zrealizowania ścieżek, co jest najważniejsze dla późniejszego wyglądu i użytkowania ogrodu. Choć poczekamy nieco dłużej, będziemy mogli cieszyć się właśnie takim ogrodem, o jakim marzyliśmy.
Nawiązując współpracę z firmą Polbruk można skorzystać z usługi projektowania nawierzchni doświadczonych architektów. Eksperci największego producenta kostki i wyrobów drogowych w Polsce dostępni są w całym kraju.

www.polbruk.pl
Brama przemysłowa - poważne wyzwanie dla firmy

Hale produkcyjne i magazynowe, salony sprzedaży, stacje diagnostyczne, warsztaty i myjnie samochodowe, jednostki szybkiego reagowania: pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja, wojsko to obiekty przemysłowe, o specjalnych wymaganiach. Odpowiednio dobrane bramy przemysłowe maję tu kolosalne znaczenie.

Bramami najczęściej stosowanymi w przemyśle są bramy segmentowe.- Różne wymiary, prowadzenia, przeszklenia, kolory dają mam możliwość montażu bram wszędzie tam gdzie konieczne jest ich zastosowanie - mówi właściciel firmy DOPLER Dariusz Stępień.
Dodatkowym rozwiązaniem jest zastosowanie pełnej automatyki bram czego skutkiem jest wygoda i bezpieczeństwo.

Bramy przemysłowe zyskały swą popularność dzięki wszechstronnemu zastosowaniu i dużej możliwości wyboru opcji wzornictwa. Bramy segmentowe mogą być z powodzeniem zastosowane na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Bardzo dobrze sprawdzają się we wszystkich typach obiektów zaczynając od warsztatów samochodowych przez hipermarkety po największe hale i hangary. Nadają się do montażu zarówno w nowych, jak i w już istniejących budynkach.
- Bramy segmentowe otwierają się pionowo w górę co pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce w ich sąsiedztwie (pobliżu), a segmenty bramy chowają się płasko tuż pod stropem, pionowo nad otworem lub dostosowując się do nachylenia dachu. Takie rozwiązanie umożliwia zamknięcie otworów o dużych wymiarach oraz zapewnia trwałe zabezpieczenie - mówią specjaliści z firmy DOPLER.Bramy segmentowe zapewniają długą, niezawodną i cichą eksploatacje dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych i wysokiej jakości użytych komponentów.
Bramy te można wyposażyć między innymi w furtkę, różnego rodzaju przeszklenia oraz wiele typów napędów ręcznych i elektrycznych.
Bramy przemysłowe segmentowe produkowane przez częstochowską firmę DOPLER są bardzo estetyczne i zaspokoją nawet najbardziej wymagające oczekiwania.
Bramy produkowane są tu na indywidualne zamówienie Klienta.
Elastyczne podejście do wymagań rynku daje w efekcie bramy znajdujące zastosowanie we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych.

********************************************************
Zapraszamy na ul. Legionów 94A, Częstochowa,
tel.: 34 365 60 06; 34 324 84 61; 34 365 69 79.
Godziny otwarcia: pn - pt 8-17, sobota 9-13.
Kontakt z z doradcami handlowymi:
http://www.dopler.pl/kontakt
********************************************************

SALONOWE ŁAWY

Trudno wyobrazić sobie salon bez kącika kawowego. Niektórzy sądzą, że to właśnie od niego zależy charakter wnętrza pokoju. Dobre towarzystwo, swobodna rozmowa w wygodnych fotelach przy stoliku z pachnącą kawą czy herbatą to prawdziwa przyjemność. Ale kiedy goście opuszczają dom, miejsce to przejmuje swoją codzienną funkcję i oprócz filiżanki na stoliku pojawia się pilot, kolorowa gazeta czy talerz z przekąskami. Przecież we współczesnych mieszkaniach salon często pełni też rolę jadalni i pokoju wypoczynkowego. Trzeba zatem urządzić go tak, aby w każdej sytuacji był funkcjonalny.

Idealną propozycją mebla do salonu jest ława. Kojarzona z peerelowskim stylem życia, po półwieczu królowania w polskich domach została zastąpiona przez triumfalnie powracający, wypierany przez nią niegdyś rodzinny stół, któremu w salonie towarzyszą stoliki kawowe. Po okresie zauroczenia niskimi, małymi stolikami o oryginalnych niekiedy kształtach, które mogą być niewątpliwą ozdobą pokoju, ale nie są zbyt praktyczne na co dzień, znowu chętnie wybieramy ten bardziej uniwersalny mebel. Ława jest zwykle nieco większa niż stolik i więcej może się na niej zmieścić, a zarazem niższa od stołu i można przy niej swobodnie usiąść. Warto też pamiętać, że jest ona o wiele wygodniejsza dla dzieci niż wysoki stół, jeśli więc organizujemy dla naszych pociech oddzielne miejsce podczas przyjęcia, mebel ten okaże się w domu po prostu niezbędny.Firma Mebin trafia swoją ofertą ław salonowych w gust i potrzeby współczesnych klientów. Warto w niej zwrócić uwagę na bardzo praktyczne ławy rozsuwane, przydatne zwłaszcza w przypadku zaproszenia większej liczby gości. W małych mieszkaniach mogą też służyć do spożywania lekkich posiłków. W nowoczesnej linii Rossano, a także w klasycznych kolekcjach eleganckich mebli Lazuryt, Opium, Toskania i Arkadia ławy występują obok mniejszych kwadratowych stolików, można zatem wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, a jeśli pozwala na to wielkość salonu, wykorzystać nawet oba meble. Z kolei w jednej z najnowszych linii Elisse zaproponowano niską rozsuwaną ławę, która łączy w sobie funkcję ławy i stolika. Ciekawy pomysł na ławę wielofunkcyjną zastosowano w kolekcji Flamenco – jest ona niska jak stolik kawowy, ale dość długa i w dodatku ma praktyczne szuflady na drobne przedmioty.Jeśli zależy nam na przełamaniu stylu pokoju dziennego jakimś elementem skupiającym uwagę, można to osiągnąć za pomocą mniejszego stolika o wyrafinowanej formie lub w kontrastującym kolorze. Najlepiej jednak gdy ława pochodzi z tej kolekcji, w której urządzony jest cały salon. Unikniemy wtedy wrażenia niespójności wystroju. Bardzo dobry efekt daje połączenie stołu i ławy z tej samej linii, ale różniących się od siebie jakimś szczegółem, jak np. w zestawie Arkadia, w którym do solidnego stołu z blatem z litego drewna można dobrać ławę z dodającym jej lekkości szkłem w blacie. Dobry design polega na tym, że mebel zwraca uwagę swymi walorami estetycznymi, ale zarazem jest funkcjonalny – a takie właśnie są ławy w opisywanych kolekcjach. Podkreślić trzeba, że są one wykonane z drewna i elementów z okleiną naturalną, łącząc solidność i trwałość ze szlachetnym wyglądem.Więcej eleganckich i funkcjonalnych kolekcji i przeróżnych zachwycających propozycji znajdziecie w firmie Mebin, na www.MEBIN.pl
Trendy w budownictwie w 2016 roku

Skupienie uwagi na prostych formach geometrycznych, jasne i stonowane kolory przełamywane mocnym akcentem, niska ale przestronna zabudowa oraz innowacyjne detale, to bezsprzecznie cztery kierunki, które będą miały znaczący wpływ na powstające konstrukcje w nadchodzącym roku. Co zdominuje branżę budowlaną w nadchodzącym, 2016 roku?

Proste i wyraziste formyBudownictwo w 2016 będzie postępować w myśl zasadzie „im prościej tym lepiej”. Projekty nadal będą nacechowane skandynawską prostotą i jej nienagannym stylem. Geometryczne konstrukcje domów, które bazują na bryle kwadratu i prostokąta już od dłuższego czasu skutecznie wypierają budynki zaprojektowane na wzór litery „L” lub „T”. Zwieńczeniem takich projektów będą w większości płaskie dachy, natomiast spadziste będą stosowane znacznie rzadziej. Proste i wyraziste formy, będące przejawem indywidualizmu inwestora będą dominującymi w tym roku.

Niska i przestronna zabudowa

Wśród projektów dominować będzie niska, parterowa zabudowa z użytkowym poddaszem. I choć takie domy mogą być z pozoru postrzegane za niewielkie, zmianą będzie inwestycja w ich przestronność. Na dużych metrażach niepodzielnie znajdą się kuchnie salony i pracownie. Sypialnie, z zasady umiejscawiane na poddaszach, zajmą całą ich powierzchnię i będą przestrzenią nie tylko dla snu, ale także dla popołudniowego relaksu. Taką zabudowę będzie cechował minimalizm. Duże okna, masywne drzwi oraz industrializm będą wiodącymi elementami wykończenia.

Wykończenie pełne innowacji

W dobie projektów bazujących na formie kwadratu i prostokąta również formy wykończenia budynków będą oparte na tych kształtach. Kwadratowe, szklane balkony czy kontrastowe drewniane lub betonowe wypusty będą aspektem ozdobnym wykończenia domów i budynków. Duże okna pozbawione szprosów i ram pozwolą optycznie powiększyć budynki i nadać im lekkości. Duże znaczenie będą miały formy niewidoczne. Do takich należeć będą rynny. Ukryty w elewacji, system Galeco BEZOKPAOWY, to innowacyjne rozwiązanie dostosowane do nowoczesnych potrzeb architektury. Dedykowany do montażu w ociepleniu budynków, które nie posiadają tradycyjnego okapu. Taka konstrukcja pozwala uzyskać prostą formę inspirowaną stylem skandynawskim.

Kolorystyka

Jasne i stonowane barwy, które do tej pory grały pierwsze skrzypce w kolorystyce wykończenia zostaną wzbogacone przez mocne akcenty. Na elewacjach pojawią się np. czerwone lub ciemnobrązowe, betonowe wstawki. Szare i czarne dachy będą dopełnieniem takich kompozycji. Całość wizualnie stworzy niepowtarzalny projekt, który finalnie zmieni się w funkcjonalny i użyteczny budynek.
Mieszkaj i pracuj komfortowo
Sterowanie elektryczne roletami- Jak ważną rolę pełnią rolety zewnętrzne? - zapytaliśmy w częstochowskiej firmie Dopler
- Rolety latem pełnią funkcję chroniącą przed nagrzaniem i promieniowaniem słonecznym, zimą natomiast zabezpieczają przed stratami drogiej energii oraz chronią nas przed włamaniem - odpowiadają specjaliści - Aby spełniały swoje funkcje muszą być regularnie opuszczane z chwilą zapadnięcia ciemności i pozostawać zamknięte aż do rana - w miarę możliwości w całym domu.

Jeszcze kilka lat temu standardem było podnoszenie i opuszczanie rolet za pomocą taśmy, co nie należało do szczególnie komfortowych rozwiązań. W domach jednorodzinnych lub w większych budynkach , w których liczba okien była duża bieganie od rolety do rolety zajmowało sporo czasu i energii. Teraz jest rozwiązanie idealne: zastosowanie napędów i systemów sterowania.
Aby żyło nam się komfortowo i wygodnie firma Dopler proponuje zastosowanie systemu SOMFY, który pozwoli, by podnoszenie i opuszczanie rolet odbywało się automatycznie.

Dzięku SOMFY rolety uruchamia się naciśnięciem przycisku na przełączniku ściennym, albo pilotem zdalnego sterowania. Tym sposobem kończy się także wymagające wysiłku pociąganie za taśmę lub uciążliwe obsługa za pomocą korby. Aby osiągnąć jeszcze większy komfort i optymalną oszczędności energii, zalecane jest zastosowanie programatora czasowego.
Sterowanie inteligentne dba niezawodnie o to, aby wszystkie rolety były automatycznie otwierane i zamykane w zaprogramowanym uprzednio czasie - nie musimy poświęcać temu nawet jednej chwili.

Obsługa jest wyjątkowo prosta. Za pośrednictwem wyświetlacza ustawia się dla każdego dnia żądane czasy otwierania i zamykania. Posługując się programem tygodniowym, można - odpowiednio do indywidualnego rytmu życia mieszkańców - zaprogramować różne czasy dla każdego dnia tygodnia. Jeśli ktoś chciałby wykorzystywać naturalne światło dzienne, to może sięgnąć do programu Cosmic. Wówczas otwieranie i zamykanie rolet będą dostosowane na czasów wschodu i zachodu słońca. W każdej chwili można oczywiście wyłączyć automatykę i sterować osłonami manualnie.
Zautomatyzowanie rolet jest zawsze możliwe. Można to zrobić na etapie budowy lub jako modernizacja już wcześniej istniejących rolet. Napędy rurowe SOMFY wsuwa się w łatwy sposób w wał rolety. Wybierając wersję radiową (obsługa za pośrednictwem fal radiowych) odpada kosztowne i powodujące zanieczyszczenia pomieszczeń kucie ścian w celu poprowadzenia przewodów elektrycznych.

Każdą z rolet możemy także sterować indywidualnie.

Możemy też łączyć je w grupy np. wszystkie rolety w jednym pokoju czy na piętrze możemy podnosić i opuszczać za pomocą jednego przełącznika lub sterowania, manualnie lub całkowicie automatycznie.
Najlepszym i oferującym najwyższy komfort obsługi rolet jest system radiowy RTS. Ma on ogromną przewagę nad innymi rozwiązaniami ponieważ w każdej chwili można zmienić konfiguracje sterowań i dostosowywać do indywidualnych, aktualnych potrzeb użytkownika. Nie trzeba przy tym kuć ścian i prowadzić okablowania, wszystkich zmian dokonuje się w kilka minut. SOMFY ma w swojej ofercie kilka pilotów i sterowań RTS, dzięki którym można obsługiwać nie tylko pojedyncze rolety, ale również grupy rolet lub wszystkie centralnie za pomocą jednego nadajnika.

Zapraszamy do firmy DOPLER zajmującej się wieloma ważnymi rozwiązaniami i udogodnieniami dla domu i firmy. Więcej: www.dopler.pl
Kolekcja Elegante Mebin laureatką konkursu
"Diament Meblarstwa 2016"

Kolekcja Elegante firmy Mebin - widodącego producenta mebli została laureatką konkursu „Diament Meblarstwa 2016”! Organizatorami Konkursu „Diament Meblarstwa” są:
Meble.pl S.A. oraz Wydawnictwo Meble.pl sp. z o.o.

Celem bieżącej edycji konkursu było wyłonienie najlepszych produktów branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz pod względem wzornictwa, technologii, innowacyjności i funkcjonalności.Emotikon smile
Meble klasy Premium przeznaczone do salonu i jadalni otrzymały nagrodę w kategorii: strefa dzienna.
Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się podczas uroczystej Gali w Warszawie, 8 grudnia.Justyna Kułakowska (Z-ca Kierownika Sprzedaży Mebin) odebrała nagrodę z rąk Marka Hryniewickiego (Red. Nacz. Biznes meble.pl).

**************************

Fot. Tomasz Markowski/miesięcznik “BIZNES meble.pl”
Jak bezpiecznie i estetycznie eksponować
towar w centrach handlowych

Piękna i bezpieczna ekspozycja towaru to ważny temat dla wszystkich właścicieli stoisk w galeriach handlowych, ryneczkach i centrach.Ważne jest, aby asortyment był odpowiednio wyeksponowany i równocześnie dobrze zabezpieczony przed jakąkolwiek próbą kradzieży.

Są sposoby na to, aby sklep był widoczny oraz bezpieczny nawet, gdy na chwilę musimy go zamknąć. Godziny otwarcia galerii przyciągają przecież Klientów o różnych porach.

Aby ekspozycja towaru była zawsze dostępna i bezpieczna niezbędne są kraty rolowane.

Zapytaliśmy o nie specjalistów w firmie Dopler
- Kraty rolowane doskonale sprawdzają się tam gdzie niezbędne jest zabezpieczenie ale i eksponowanie asortymentu. Dzięki montowanej w nich automatyce kraty zwijane można łatwo i szybko obsługiwać, a korba awaryjna ułatwia obsługę w przypadku braku prądu. Kraty rolowane stają się niezastąpione przy zabezpieczeniu przede wszystkim witryn i wystaw sklepowych ale również okien i drzwi w biurach, bankach oraz różnorodnych przejść w galeriach handlowych i budynkach użyteczności publicznej. Można z powodzeniem stosować je na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wszystko to dzięki niezawodnej, trwałej i sprawdzonej konstrukcji oraz estetycznemu wyglądowi. Kraty rolowane aluminiowe jak i stalowe, dzięki materiałom z których zostały wykonane, można dopasować wzorem do elewacji budynku oraz malować na dowolny kolor. Kraty zwijane napędzane są silnikiem elektrycznym a podniesiona staje się całkowicie niewidoczne - mówi właściciel Dariusz Stępień

Witryna sklepowa musi się wyróżniać, aby Klienta przyciągnąć i zachęcić do zakupów.

Aby witryna sklepowa była atrakcyjna dla Klienta, lecz niezachęcająca dla potencjalnego złodzieja konieczne jest zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Nie wpływają one na wygląd witryny sklepowej, ale z pewnością odstraszają złodziei.
Najlepszą metodą jest zamontowanie na witrynie sklepowej kraty rolowanej, która zabezpieczy, a i jednocześnie pozwoli na ekspozycję asortymentu. Kraty stanowią doskonałe zabezpieczenie witryn, dzięki nim żaden złodziej nie będzie w stanie dostać się do sklepowych towarów, a dla Klientów witryna nadal będzie widoczna i atrakcyjna.*************

Zapraszamy do firmy Dopler z Częstochowy - producenta rolet zewnętrznych, bram segmentowych, krat rolowanych, markiz

www.Dopler.pl, ul. Legionów 94A, Częstochowa.

*************
Czas na choinkę

Święta zbliżają się wielkimi krokami.

Nim się obejrzymy, już będzie WIGILIA.

Najwyższy więc czas, aby zaopatrzyć się w najważniejszy symbol tych Świąt - w choinkę.

Nie czekajmy na ostatnia chwilę!

Choinki w doniczkach, jodły i świerki cięte
znajdziemy w szerokim wyborze
w Szkółce Drzew i Krzewów KULAS

Zapraszamy do punktów:

Rocha 219 b
Al. Jana Pawła II 2
Refleksole i żaluzje fasadowe
rozwiązaniem nie tylko na
przenikanie promieni słonecznych

Co zrobić, aby w domu, czy firmie było wygodnie i komfortowo, a przy okazji bezpiecznie?

Częstochowska firma DOPLER - wiodący producent rolet, bram garażowych, markiz przedstawia Państwu jak ważną i skuteczną rolę pełnią zamontowane dobrej jakości ROLETY, REFLEKSOLE oraz ŻALUZJE FASADOWERolety oprócz tak ważnej teraz w okresie letnim funkcji chroniącej przed nagrzaniem, przed promieniowaniem słonecznym, w okresie zimowym pełnią rolę zabezpieczającą przed stratami drogiej energii.
Skuteczna izolacja cieplna jest bardzo znaczącym problemem spędzającym sen z oczu wszystkim posiadaczom mieszkań i domów. Powodem są oczywiście ciągle rosnące koszty ogrzewania.
Kto chce polepszyć izolację cieplną domu, powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na zabezpieczenie okien. Okna należą do głównych źródeł strat drogiej energii.

Pamiętajmy, także, że najczęstszą drogą włamywaczy jest wejście przez okno.

Przy stale wzrastającej liczbie włamań, bezpieczeństwo jest jednym z czynników, których nie można pominąć. Poczucie zagrożenia wzrasta dlatego, że dotyczy prawie każdego właściciela domu lub mieszkania.Jak temu zaradzić?- pytamy w częstochowskiej firmie Dopler

- Wystarczy zamontować odpowiednie rolety zewnętrzne, ponieważ wspomagają izolację cieplną okna. W przypadku opuszczonej rolety powstaje izolująca warstwa powietrza między roletą i oknem. Na skutek tego w czasie bardzo mroźnej zimy stratę energii można obniżyć do 50 procent.
Istnieje także idealny sposób, aby nasłonecznienie w naszych pomieszczeniach było pod stała kontrolą. Niektóre miejsca wymagają większych promieni słonecznych, inne mniejszych, a jeszcze inne o każdej porze potrzebują zróżnicowanego nasłonecznienia. Rozwiązaniem dla tych potrzeb są żaluzje fasadowe oraz refleksole - odpowiada Dopler - To one ochronią nas przed światłem stanowiąc jednocześnie dodatkową dekorację wnętrza. Rolety redukują dopływ światła, podnoszą estetykę wnętrza, a szeroka kolorystyka materiałów: jednobarwnych i wzorzystych pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia - dodaje właściciel Dariusz StępieńOto niektóre korzyści, które uzyskamy dzięki roletom zewnętrznym:
ochrona przed wpływami atmosferycznymi
ochrona termiczna (przed zimnem w zimie, przed ciepłem w lecie)
wentylacja pomieszczeń (poprzez perforacje pancerza)
ochrona akustyczna
ochrona przed wandalizmem, włamaniem
ochrona przed spojrzeniami z zewnątrz

***********
Po więcej szczegółów zapraszamy do siedziby producenta, na ul. Legionów 94a,
tel/fax 34 365 60 06 oraz na stronę www.dopler.pl

***********

Jesienne porady, czyli zadbajmy o rośliny
przed nadejściem chłodów.

Ogród to miejsce, w którym życie - dosłownie i w przenośni - rozkwita szczególnie latem. Towarzyszą mu spotkania przy grillu, zabawy na świeżym powietrzu oraz różnorodne prace remontowe. Nadchodząca jesień to zatem świetna okazja do tego, by przygotować nasz ogród na chłodne dni.


Jesienią trzeba z ogrodu usunąć opadłe liście

Największym problemem jest przerastająca roślinność, czyli mech i chwasty, które przedostają się przez fugi. Aby się ich pozbyć, warto je regularnie usuwać przez cały rok. Przed zimą najlepiej dodatkowo wykonać tzw. oprysk ekologiczny, który jest alternatywą dla środków chemicznych. Przygotowujemy go mieszając ocet z wodą w proporcji 2:1 i spryskujemy otrzymanym roztworem wszystkie chwasty.

Jesieńia koniecznie należy zadbać o trawnik. Oprócz standardowego koszenia trawy warto pamiętać o jego napowietrzeniu. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym sprawimy, że szybciej zazieleni się on na wiosnę. Dodatkowo warto wcześniej zgrabić liście, które możemy wykorzystać jako kompost na rabaty. Taka warstwa liści świetnie sprawdza się jako izolator do utrzymania dodatniej temperatury, a jak wiadomo przymrozki jesienne zawsze zaczynają się od gruntu.

Jesień to pora roku, w której bez żadnych obaw przed nadchodzącymi przymrozkami możemy sadzić średniej wielkości drzewa. To najlepszy okres, gdyż roślina czując nadchodzącą zmianę temperatur będzie dążyła do intensywniejszej asymilacji w nowym gruncie. W październiku możemy także przystąpić do sadzenia takich roślin jak krokusy, narcyzy, tulipany czy hiacynty. Nie zaleca się sadzenia krzewów, gdyż mogą one łatwo przemarznąć.

Po więcej praktycznych porad oraz na zakupy zapraszamy do
Częstochowskiej Szkółki Drzew i Krzewów KULAS.
ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 w Częstochowie.
www.Kulas.pl
Krzesła czy pufy- co wybrać?

W urządzeniu domu wyraża się nasze poczucie estetyki i zmysł praktyczny. W wystroju wnętrz kierujemy się też aktualnymi trendami, podążającymi za zmianami w stylu życia. Dlatego obok stołów i krzeseł, mebli o długiej tradycji i znaczeniu w sztuce meblarskiej, w salonach i jadalniach pojawiły się też pufy.Krzesła nieprzerwanie królują wokół stołu – centralnego miejsca w każdym domu. Firma Mebin proponuje krzesła tapicerowane, najczęściej na wygodnych sprężynach bonellowych, zaprojektowane zgodnie z najlepszą tradycją sztuki meblarskiej. W nowoczesnych liniach na uwagę zasługują proste krzesła z zestawu Rossano i Corino, z oryginalnie wyprofilowanym oparciem przechodzącym łagodnym łukiem w nogi. Dzięki uniwersalnemu wzornictwu można dopasować je do różnych zestawów nowoczesnych mebli. Z kolei w kolekcjach eleganckich mebli w klasycznym stylu, jak Afrodyta czy Opium, ozdobne krzesła podkreślają styl pozostałych brył w komplecie.

Jeśli pozwala na to wielkość pomieszczeń, warto zaplanować w jednym z nich miejsce dla stolika kawowego. We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu, przy niskich stolikach doskonale sprawdzają się pufy. Pełniące niegdyś rolę podnóżka, uzyskały z czasem status samodzielnych mebli, niezmiennie jednak kojarzą się z komfortowym wypoczynkiem i wygodą. Na szczególne uznanie zasługuje ich wielofunkcyjność – pufy mogą być jednocześnie schowkiem, samodzielnym stolikiem kawowym czy też po prostu siedziskiem. Właśnie w tej ostatniej roli pojawiają się często w nowoczesnych zestawach meblowych firmy Mebin. Kolekcje te stanowią starannie przemyślane kompozycje wystroju wnętrza, opierające się na połączeniach litego drewna i naturalnej okleiny z innymi materiałami, czarnym szkłem, tkaniną i ekologiczną skórą. Pozwala to osiągnąć interesujące, kontrastowe zestawienia kolorystyczne podkreślające układ linii w bryłach mebli. Doskonale w tę koncepcję wpisują się właśnie pufy, których prosty kształt prostopadłościennej kostki stanowi mocny akcent kolorystyczny i kompozycyjny. Mimo swej prostoty mogą mieć też walor ozdobny, jak w kolekcji Verano – ukośne elementy drewniane na bokach puf przełamują dominujący układ poziomych, czarnych elementów zdobiących pozostałe meble z zestawu. Z kolei pufy w zestawie Corino czy Flamenco można schować pod specjalnie zaprojektowanym w tym celu niskim stolikiem, z którym tworzą efektowny komplet na niewielkiej powierzchni. To kwintesencja walorów pufy, praktycznego i wygodnego mebla, który w odpowiednim zestawieniu jest też oryginalną ozdobą. Należy jednak przemyśleć umieszczenie jej w salonie czy jadalni w tradycyjnym stylu, bo tam prosta pufa mogłaby nie prezentować się najlepiej wśród zdobionych krzeseł, frezowanych czy giętych frontów.

Wysokogatunkowy materiał i konstrukcja dają pufom i krzesłom tę miękkość, której oczekujemy od tapicerowanych mebli. Jednakże meble te zdecydowanie różnią się charakterem, co warto uwzględnić w wystroju wnętrza. Pufa wprowadza poczucie nieskrępowanej swobody i nowoczesności. Jest więc lubiana przez młodych, a z uwagi na swoje wymiary i stabilność doskonale sprawdza się też jako siedzisko dla dzieci. A że meble dopasowujemy głównie do osób, którym będą służyły i do sposobu ich wykorzystywania, pamiętać należy, że przy spożywaniu posiłku, dla osób starszych i do organizacji przyjęć bardziej odpowiedni będzie stół z tradycyjnymi krzesłami. W urządzaniu domu najważniejsze jest przecież, by meble nie tylko harmonijnie pasowały do siebie, ale też zapewniały użytkownikom komfort zarówno w codziennym życiu, jak i podczas uroczystych spotkań.
Bezpieczna i estetyczna ekspozycja towaru

Wyposażenie obiektu w kratę rolowaną pozwala na stałą i atrakcyjną,
a jednocześnie w pełni bezpieczną ekspozycję oferowanych produktów.
Kraty rolowane są idealnym zabezpieczeniem biura, salonu sprzedaży, magazynu.


Standardowo kraty wyposażone są w automatykę sterującą. W przypadku krat o małych gabarytach możliwa jest także obsługa ręczna. Proste rozwiązania konstrukcyjne w oferowanych przez firmę DOPLER z Częstochowy kratach oraz dostępna tu szeroka gama wzorów i kolorów pozwalają z powodzeniem dostosować wygląd krat do oryginalnego designu współczesnej architektury, jak również zastosować je w klasycznych, już istniejących obiektach.

- Dzięki innowacyjnemu systemowi krat rolowanych dają one wiele zalet. Główną zaletą jest mała przestrzeń jaką zajmują. Cały system działa na zasadzie opuszczania kraty w pionie po prowadnicach bocznych. Dzięki dostępnej bazie oklein oraz lakierów można w łatwy sposób dobrać kolorystykę kraty do koloru budynku czy pomieszczenia - mówi właściciel firmy Dopler Dariusz Stępień

Kraty rolowane produkowane są z dwóch rodzai profili: stalowych oraz aluminiowych.Stalowe kraty rolowane są jednym z najmocniejszych zabezpieczeń przed intruzami.
Kraty rolowane stalowe zapewniają bezpieczeństwo oraz niezbędną wentylację pomieszczenia, a specjalna perforacja profili nie ogranicza przy tym widoczności.

Aluminiowe kraty rolowane stanowią mocne i estetyczne zbezpieczenie takich pomieszczeń jak: sklepy czy restauracje w centrach handlowych.

- Kraty rolowane doskonale sprawdzają się tam gdzie niezbędne jest zabezpieczenie ale i eksponowanie asortymentu. Dzięki montowanej w nich automatyce kraty zwijane można łatwo i szybko obsługiwać, a korba awaryjna ułatwia obsługę w przypadku braku prądu. - mówi specjalista z firmy DOPLER.

Kraty rolowane stają się niezastąpione przy zabezpieczeniu przede wszystkim witryn i wystaw sklepowych ale również okien i drzwi w biurach, bankach oraz różnorodnych przejść w galeriach handlowych i budynkach użyteczności publicznej.

Można z powodzeniem stosować je na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wszystko to dzięki niezawodnej, trwałej i sprawdzonej konstrukcji oraz estetycznemu wyglądowi.

- Dzięki materiałom z których kraty zostały wykonane, można dopasować je wzorem do elewacji budynku oraz malować na dowolny kolor. Kraty zwijane napędzane są silnikiem elektrycznym, a krata, która jest podniesiona staje się całkowicie niewidoczna - mówi właściciel firmy DOPLER

Zapraszamy do dwiedzenia firmy:
ul. Legionów 94A, Częstochowa, www.dopler.plSzczegóły dotyczące KRAT ROLOWANYCH: http://www.dopler.pl/4,KRATY-ROLOWANE
Roślinom zima nie straszna

Jakie rośliny można pozostawić zimą w skrzynkach?
Do wiosny przetrwają te, które są odporne na mróz, silny wiatr, niedostatek wody i choroby, słowem - najmniej wymagające. Gdy odpowiednio zadbasz o swoje rosliny w ogrodzie i na balkonie, nie musisz obawiać się, że zimą stanie im się krzywda.


Fachowych porad jak zadbać o drzewka, kwiaty i wszystkie rośliny udzielą nam w Szkółce Drzew i Krzewów KULAS przy ul. Rocha 219B i Jana Pwała II 2 w Częstochowie.

Tu znajdziesz wszystko czego potrzeba do ochrony roślin, oraz zakupisz te, które zimę uwielbiają: wszelkie iglaki, choinki.Kwiaty sezonowe na balkonie już przekwitają. Jednak skrzynki nie muszą świecić pustkami. Jesienią i zimą może tu rosnąć sporo roślin wieloletnich, które nie boją się mrozu.
Zimą na balkonie najładniej wyglądają iglaki i zimozielone krzewy liściaste, a także byliny, które nie tracą liści. Puste miejsca w skrzynkach warto uzupełnić gałązkami jedliny lub krzewów o dekoracyjnych owocach, takich jak np.: irga bądź ostrokrzew.

Na balkonach i tarasach coraz więcej jest krzewów, pnączy, zdarzają się też byliny. Wiele z tych roślin prezentuje się atrakcyjnie także zimą. Nie wymagają specjalnej opieki, a przy tym zdobią pojemniki przez długie lata.

Zapraszamy do:
Częstochowskiej Szkółki Drzew i Krzewów KULAS.
ul. Rocha 219 b

oraz

Jana Pawła II 2 w Częstochowie.

www.Kulas.pl
Funkcjonalne gadżety meblowe

Często podkreśla się, że dla mieszkańców równie ważne w urządzeniu domu jest, by jego wystrój był nie tylko estetyczny, ale też wygodny i funkcjonalny.

Wielbiciele pożytecznych gadżetów o dobrym wzornictwie, mających właśnie zasadniczy wpływ na estetykę naszych wnętrz, docenią ofertę firmy Mebin, w której prócz szeroko znanych, wielokrotnie nagradzanych kolekcji mebli z litego drewna z udziałem elementów wykończonych naturalną okleiną znaleźć można atrakcyjne detale wyposażenia świetnie uzupełniające wystrój domu. Szczególnie bogata pod tym względem jest linia ArtModulo, najwyższej klasy meble w stylu nowoczesnym oraz klasyczny zestaw Lazuryt. Dodatki najlepiej prezentują się na tle mebli z zestawu, z którego pochodzą, ale ich uniwersalne wzornictwo sprawia, że dobrze zaprezentują się też w otoczeniu brył należących do innych kolekcji.Miłośnicy dobrej lektury z pewnością docenią nowoczesny stojak na książki, wykonany z ciemnego szkła zamocowanego w czarnej podstawie i podobnie zaprojektowany gazetnik, z prostych tafli szkła wbudowanych w podstawę w kolorze czereśni połączonej z czernią. Te lekkie i niezwykle eleganckie przedmioty są odzwierciedleniem współczesnej sztuki użytkowej w najlepszym wykonaniu. Z kolei uwagę koneserów wina przykuje bogaty wybór interesujących wzorniczo stojaków na ten szlachetny trunek. Są tu i lekkie designerskie konstrukcje do postawienia na stole i wysokie stojaki podłogowe, czy to w formie tradycyjnej butelczarki, czy też w kształcie ustawionej pod kątem ścianki eksponującej fantazyjnie zawieszone na niej butelki. Nieodzownym elementem aranżacyjnym i praktycznym w każdym wnętrzu jest oświetlenie. Mistrzowskie rozwiązania takie jak podświetlenie szafek i szklanych półek znajdują dopełnienie w lampach stojących, stylizowanych na płomień świecy, w kolorystyce odpowiadającej barwom zestawu – czarne z czereśniową ramą w ArtModulo i białe, ze szkła otoczonego kasztanową lub czereśniową obwódką w linii Lazuryt.

Dzięki dbałości producenta mebli o stworzenie kompleksowo urządzonego wnętrza, nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniego stojaka na płyty CD w kształcie harmonijnie wpisującym się w cechy wybranego stylu. Łagodnie wygięta linia stojaka nawiązuje do układu zdobień charakterystycznych dla klasycznego zestawu Lazuryt, zaś w ArtModulo proponuje się czereśniowy prosty stelaż ze szklanymi półkami.

Gustowne przyborniki na biurko, występujące zarówno w wersji czereśniowo-czarnej charakterystycznej dla kolekcji ArtModulo, jak i w wybarwionym kasztanowo drewnie w zestawie Lazuryt nawiązują do najlepszych wzorów wyposażenia eleganckiego gabinetu. Ten element klasyki podkreśli jego niezwykłą atmosferę i nada mu prestiżowy charakter. Niebanalnym uzupełnieniem aranżacji są też stoliki śniadaniowe - w nowoczesnej prostej formie z ciekawą wzorniczo tkaniną w zestawie ArtModulo, lub w formie praktycznej tacy z wygodnymi uchwytami, na subtelnych nóżkach w zestawie Lazuryt. Te eleganckie dodatki są wyrazem dbałości projektantów o zapewnienie domownikom wygody i komfortu.

Ściany we wnętrzach mogą ozdobić oryginalne zegary i zestawy pogodowe – praktyczne urządzenia zaprojektowane jako interesujące akcenty kolorystyczne i kompozycyjne, podkreślające charakter wnętrz. Ze stylowymi i funkcjonalnymi gadżetami meblowymi, zarówno salon jak i miejsce do wypoczynku zawsze będą wyglądały ekskluzywnie i wytwornie.


Ogród holenderski? Pełen kwitnących rozwiązań

Z czego mógłby słynąć ogród holenderski, jeśli nie z bogatych nasadzeń poprzetykanych eleganckimi i funkcjonalnymi ścieżkami? Ogrody w stylu holenderskim czerpią z założeń ogrodów francuskich, jednak na przestrzeni lat Holendrzy wypracowali swój własny sposób na miły dla oka, przyjazny i nietuzinkowy ogród. Z jakich rozwiązań skorzystali?

Bujna roślinność

W większości ogrodów holenderskich absolutne must have stanowią kwiaty. Ich uspokajająca i ożywiająca przestrzeń moc została doceniona przez Holendrów wieki temu i dziś nie straciła nic na swej aktualności. Holandia słynie przede wszystkim z roślin cebulowych, dlatego niemal we wszystkich zakątkach tego kraju można zobaczyć ogrody kwitnące wielobarwnymi tulipanami, żonkilami, hiacyntami czy też charakterystycznymi irysami. Holendrzy wypracowali nawet swoją własną metodę sadzenia kwiatów cebulowych – opartą na wybieraniu kilku centymetrów ziemi z wyrysowanego wcześniej obszaru, nasączeniu go wodą i równomiernym sadzeniu cebul w grupach podzielonych na różne gatunki. Dzięki temu rozwiązaniu, na wiosnę naszym oczom może objawić się piękny, wielokolorowy kwietnik z rabatkami rosnącymi według ściśle określonego porządku. Nie ulegajmy jednak złudzeniu, że w ogrodach holenderskich nie ma miejsca na przypadek. Jak najbardziej jest! Szczególnie podczas zakupów – gdy natkniemy się na mało znane i przykuwające wzrok gatunki kwiatów. Ogrody w stylu holenderskim nie zamykają się na ich jeden rodzaj, dlatego, jeśli zdecydujemy, że w naszym ogródku świetnie będą wyglądać rośliny o egzotycznym rodowodzie, koniecznie powinniśmy znaleźć dla nich miejsce!

Ogród podzielony na strefy

Kolejnym wyznacznikiem tego stylu w ogrodzie są specjalnie zaplanowane strefy. Tutaj wszystko ma swoje miejsce i spełnia określoną funkcję. Mamy zatem obszar zarezerwowany dla kwiatów, dla właścicieli ogrodu – np. miejsca relaksu, ale także dla ptaków. Do każdego z tych miejsc łatwo dotrzeć dzięki dobrze poprowadzonym ścieżkom. Jaki materiał na alejki sprawdzi się szczególnie? Kamień, żwir, ale bez obaw możemy sięgnąć również po kostkę brukową. W aktualnych ofertach producentów można znaleźć wiele produktów nawiązujących fakturą do powierzchni naturalnych materiałów budowlanych, np. drewna, granitu czy trawertynu. Pozwolą one nie tylko wytyczyć w ogrodzie komponujące się z otoczeniem ścieżki, ale również stworzyć funkcjonalne miejsca relaksu, łatwe w utrzymaniu czystości tarasy czy ganki. Przykładem takiej linii nowoczesnych produktów jest seria TOP marki Polbruk i jej płyty tarasowe Polbruk Lira, Aura i Linea.

Sięgnijmy do źródła

Ogrody holenderskie czerpią z rozwiązań francuskich – to już wiemy. Czas doprecyzować z jakich. Okazuje się, że to, co zwykle kojarzy nam się z ogrodami spod znaku Ludwika XIV, może świetnie odnaleźć się również w scenerii holenderskiej. Równo przycięte krzewy czy żywopłoty (często pełniące funkcję ogrodzenia), ozdobne fontanny lub marmurowe donice – wszystko to tworzy klimat ogrodu, który, choćby nie zdumiewał wielkością, zaskakuje umiejętnym połączeniem tego, co doniosłe, a nawet luksusowe, z tym, co proste i klasyczne. Takich cech często brakuje dużo popularniejszym stylom zapożyczonym z innych krajów.
Żaluzje rolety, bramy markizy to nie problem - to wygoda i bezpieczeństwo

Firma DOPLER to wiodący i sprawdzony producent między innymi: rolet, bram, żaluzji na naszym rynku. Istnieje w Częstochowie już od 1995 roku.

Firma zajmuje się produkcją i montażem szeroko pojętych osłon zewnętrznych oraz bram segmentowych i rolowanych. Świadczy kompleksowe usługi, od czynności projektowych poprzez doradztwo, produkcję i montaż. Dzięki takiemu połączeniu otrzymują Państwo kompletny produkt wraz z fachową obsługą na najwyższym poziomie i serwisem w jednej firmie.

Aby przekonać się jak ważne i potrzebne są produkty i usługi oferowane przez firmę DOPLER zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wybranych realizacji.

A już za tydzień przedstawimy jak przyjemne, łatwe i bezpieczne jest funkcjonowanie domu lub firmy dzięki projektom realizowanym przez DOPLER, czyli:
"O systemie inteligentnego domu FIBARO - prawie wszystko"

ROLETY ZEWNĘTRZNE


BRAMY SEGMENTOWE


KRATY ROLOWANE


REFLEKSOLE


BRAMY ROLOWANE


ŻALUZJE FASADOWE


MARKIZY


************

DOPLER - producent osłon zewnętrznych, żaluzji fasadowych,
rolet oraz bram segmentowych i rolowanych zaprasza na
ul. Legionów 94a, tel.: 34 365 60 06; www.dopler.pl


************
Maganda – wyjątkowa kolekcja mebli do salonu i jadalni

Piękno naturalnych materiałów – drewna
i okleiny dębowej, nowoczesna technologia, doskonałe wzornictwo i perfekcyjne wykonanie to cechy wyróżniające Magandę, wysmakowaną kolekcję mebli firmy MEBIN przeznaczoną do salonu i jadalni.


Jasna kolorystyka dębu naturalnego lub ciemna – orzecha antycznego, podkreślona czarnymi akcentami sprawiają, że meble doskonale prezentują swoje walory, a wnętrze nimi wypełnione jest przytulne i eleganckie. Punkty świetlne LED mocowane na tylnej krawędzi szklanych półek dyskretnie oświetlają zawartość witryn, witrynek i komód. Szuflady bezszelestnie i miękko wysuwają się dzięki mechanizmowi push to open i zamykają cicho na zatrzask. A jeśli odwiedzą Państwa niezapowiedziani goście funkcjonalny ławostół wyposażony w pneumatyczny podnośnik, za pomocą jednego ruchu ręki szybko przekształci się w praktyczny stół jadalniany.

W kolekcji znajduje się między innymi bogaty wybór witryn i witrynek z oświetleniem, komody, szafki, półki wiszące i panele TV – maxi i mini. Na szczególną uwagę zasługuje lekki i funkcjonalny regał stojący na książki i dekoracyjne salonowe drobiazgi, a także stoły o różnej wielkości, ława i rozsuwany ławostół z funkcją automatycznego podnoszenia blatu. Nie zabrakło również użytecznych gadżetów meblowych takich jak zegar i stacja pogody o idealnie pasującej do innych brył linii wzorniczej.

Maganda – to najnowsza kolekcja firmy Mebin , i co warte podkreślenia – już nagrodzona! W 2014 roku, podczas 41. Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie otrzymała drugą nagrodę w prestiżowym konkursie Expo Awards w kategorii meble skrzyniowe.


Jesienne porady, czyli zadbajmy o rośliny
przed nadejściem chłodów.

Ogród to miejsce, w którym życie - dosłownie i w przenośni - rozkwita szczególnie latem. Towarzyszą mu spotkania przy grillu, zabawy na świeżym powietrzu oraz różnorodne prace remontowe. Nadchodząca jesień to zatem świetna okazja do tego, by przygotować nasz ogród na chłodne dni.


Jesienią trzeba z ogrodu usunąć opadłe liście

Największym problemem jest przerastająca roślinność, czyli mech i chwasty, które przedostają się przez fugi. Aby się ich pozbyć, warto je regularnie usuwać przez cały rok. Przed zimą najlepiej dodatkowo wykonać tzw. oprysk ekologiczny, który jest alternatywą dla środków chemicznych. Przygotowujemy go mieszając ocet z wodą w proporcji 2:1 i spryskujemy otrzymanym roztworem wszystkie chwasty. Jesieńia koniecznie należy zadbać o trawnik. Oprócz standardowego koszenia trawy warto pamiętać o jego napowietrzeniu. Dzięki takim zabiegom pielęgnacyjnym sprawimy, że szybciej zazieleni się on na wiosnę. Dodatkowo warto wcześniej zgrabić liście, które możemy wykorzystać jako kompost na rabaty. Taka warstwa liści świetnie sprawdza się jako izolator do utrzymania dodatniej temperatury, a jak wiadomo przymrozki jesienne zawsze zaczynają się od gruntu.

Jesień to pora roku, w której bez żadnych obaw przed nadchodzącymi przymrozkami możemy sadzić średniej wielkości drzewa. To najlepszy okres, gdyż roślina czując nadchodzącą zmianę temperatur będzie dążyła do intensywniejszej asymilacji w nowym gruncie. W październiku możemy także przystąpić do sadzenia takich roślin jak krokusy, narcyzy, tulipany czy hiacynty. Nie zaleca się sadzenia krzewów, gdyż mogą one łatwo przemarznąć.

Zapraszamy do punktów w Częstochwie:
Szkółka Drzew i Krzewów KULAS
ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 w Częstochowie.

www.Kulas.pl

Brama garażowa może być wygodna i bezpieczna

Bramy garażowe powinny wygodnie się otwierać i działać niezawodnie. Powinny dobrze chronić garaż zarówno przed nieproszonymi gośćmi, jak i przed utratą ciepła.
Walory estetyczne również nie pozostają bez znaczenia.
Najpopularniejsze bramy segmentowe górne w większości posiadają własnez napędy, dzięki czemu wygodnie się je otwiera i zamyka, a przy okazji nie powiodują utrat ciepła.

Szeroką gamę wyboru bram automatycznie otwieranych, segmentowych, uchylnych lub rolowanych oferuje częstochowski producent: firma DOPLER.

- Aby bramy segmentowe, uchylne, czy rolowane były najwygodniejsze najlepiej jest je montować w już wykończonym garażu – z gotową posadzką i otynkowanymi ścianami. Po zamontowaniu bramy nie powinno się już wykonywać żadnychb obróbek tynkarskich, ponieważ zachlapanie zaprawą płaszcza bramy i prowadnic może spowodować ich uszkodzenie - radzą specjaliści z firmy Dopler -Natomiast bramy rozwierane montuje się na każdym etapie budowy. Montaż takich bram podlega tym samym regułom, co montaż zwykłych drzwi.

Wygodne otwieranie bramy garażowej Aby używanie bramy garażowej było wygodne należ wziąć pod uwagę ilość miejsca przed garażem.
Specjaliści ocenią gdzie i jaka brama sprawdzi sie najlepiej:
która gdy podjazd jest krótki, albo niewygodny – na przykład wymaga manewrowania samochodem po łuku lub podjeżdżania pod górę, która gdy potrzeba 1–2 m wolnej przestrzeni, ponieważ wjazd do garażu jest kłopotliwy, wprost z ulicy, alboco zrobić w przypadku gdy jest mało miejsca między bramą garażową, a wjazdową.
-Pamiętajmy też, że przy wyborze rodzaju bramy należy brać pod uwagę warunki zimowe. Zimą sprzed bramy trzeba często odgarniać śnieg i musi być na to miejsce - przestrzega Dopler

Bezpieczna brama garażowa Jeśli w domu i garażu jest alarm, to fabrycznie zamontowany w bramie zamek wystarczy, aby chronić garaż przed włamaniem. W garażu bez takiej instalacji stosuje się zamki z klamką obrotową i ryglem, który zwykle zatrzaskuje się po zamknięciu.

Wychodzenie z samochodu i ręczne podnoszenie ciężkiej bramy to już przeszłość. Automatyka bram garażowych to duże ułatwienie, oszczędność czasu oraz bezpieczeństwo.

Firma DOPLER specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach w dziedzinie napędów do bram. Znaleźć tu można automaty do bram od czołowych dostawców europejskich - SOMFY (Francja) i NICE (Włochy).Zapraszamy na ul. Legionów 94A, Częstochowa,
DOPLER
tel.: 34 365 60 06; 34 324 84 61; 34 365 69 79.
Godziny otwarcia: pn - pt 8-17, sobota 9-13.
Kontakt z biurem: biuro@dopler.com.plJesienne inspiracje dla domu! – odwiedź targi budowlane

Chciałbyś coś zmienić w wystroju swojego mieszkania? A może budujesz dom i szukasz porad ekspertów? Wszystko, czego trzeba, by wspaniale urządzić swoje cztery kąty, będzie można znaleźć w Centrum Handlowym Auchan Częstochowa. Od najbliższego piątku w galerii handlowej rozpoczną się bowiem jesienne targi budowlane.
Wstęp wolny!
Budowa domu czy wyposażanie mieszkania wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego warto zasięgnąć porady ekspertów w tej dziedzinie. Okazją do ich spotkania będą targi budowlane, jakie od piątku 16 października odbędą się w pasażu Centrum Handlowego Auchan Częstochowa.

Przez trzy dni goście galerii handlowej będą mieli okazję poznać nowości i trendy na rynku budowlanym, a także znaleźć odpowiednie materiały do realizacji remontu lub budowy domu. Osoby dopiero poszukujące inspiracji będą mogły porozmawiać z ekspertami – projektantami mieszkań i domów, a także przedstawicielami firm remontowych i budowlanych. Podczas targów każdy będzie mógł również zapoznać się z bogatym wyborem między innymi drzwi, kominków i systemów grzewczych, konstrukcji schodów, materiały do budowy dachów, takie jak dachówki i gonty, czy elementów wyposażenia wnętrz. Na targach nie zabraknie wystawców prezentujących nowoczesne rozwiązania, jak systemy „inteligentnych domów” oraz systemy ogrzewania z wykorzystaniem kolektorów słonecznych.
Jesienne targi budowlane odbędą się w dniach 16–19 października w Centrum Handlowym Auchan Częstochowa przy ulicy Krakowskiej 10 w Poczesnej. Z ofertami wystawców będzie się można zapoznać od godziny 10.00 do godziny 19.00.
Wstęp na targi jest bezpłatny!Pierwszy śnieg? Co na to nasze rośliny.

Na balkonach, w ogrodach pojawił się biały puch.
W dzień dodatnie jeszcze temperatury nocą zmieniają się w ujemne.
Jaki to ma wpływ na nasze rośliny, które z nich trzeba i jak zabezpieczyć, by wiosną znowu cieszyć się z ich rozwoju?
Są takie rodzaje roślin, które właśnie teraz przyzdobią nasze ogrody i balkony.
Które to są i jak o nie dbać w tych trudnych zimowych warunkach?

Na te pytania odpowiedzą pecjaliści w

Zapraszamy do punktów w Częstochwie: Szkółka Drzew i Krzewów KULAS
ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 w Częstochowie.

www.Kulas.pl

Żyj w komforcie - zamontuj refleksole, żaluzje, rolety.

Co zrobić , aby w domu, czy firmie było wygodnie i komfortowo? Niekiedy wystarczy dobre światło i odpowiednia temperatura. Aby te warunki były zachowane wystraczą odpowiednie rolety, refleksole lub żaluzje fasadowe.

Gdzie i co sprawdzi się najlepiej doradzą specjaliści częstochowskiej firmy DOPLER - producenta rolet, żaluzji, markiz i bram garażowych.

ROLETY - to one ochronią nas przed światłem stanowiąc jednocześnie dodatkową dekorację wnętrza.
- Rolety redukują dopływ światła, podnoszą estetykę wnętrza, a szeroka kolorystyka materiałów: jednobarwnych i wzorzystych pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia - przekonuje właściciel Dariusz Stępień
Możemy zamontować także ROLETY ZEWNĘTRZNEKomfort, który uzyskamy dzięki nim to:

- ochrona przed wpływami atmosferycznymi - ochrona termiczna (przed zimnem w zimie, przed ciepłem w lecie) - wentylacja pomieszczeń (poprzez perforacje pancerza) - ochrona akustyczna - ochrona przed wandalizmem, włamaniem - ochrona przed spojrzeniami z zewnątrz

Możemy wybrać specjalne rolety: REFLEKSOLE.Są to rolety ze specjalnych tkanin technicznych, których zadaniem jest zacienianie pomieszczeń.
Dzięki swoim właściwościom polegającym na zmniejszeniu natężenia wiązki światła przechodzącej przez tkaninę Refleksole sprawiają, iż pomieszczenia nagrzewają się znacznie słabiej, co umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, a tym samym zmniejszenie kosztów zużycia energii.
- Niezaprzeczalnie zastosowanie rolet typu Refleksol przyczynia się do podwyższenia komfortu pracy. Wiadomo, bowiem, że najbardziej racjonalne dla narządu wzroku jest oświetlenie dzienne, ale tylko wówczas gdy jest odpowiednio przystosowane do oczu człowieka. To właśnie umożliwiają rolety typu Refleksol - zapewniają specjaliści z firmy DOPLER - Zapobiegają one nadmiernemu przedostawaniu się bezpośredniego promieniowania słonecznego do wnętrza, a światło, które dociera jest rozproszone czyli takie, które nie męczy wzroku. A niezwykle ważną cechą Refleskoli jest także to, iż dzięki specjalnym tkaninom pozostaje zachowana dobra widoczność na zewnątrz.

ŻALUZJE FASADOWE

Żaluzje fasadowe z kolei zaciemniają oraz pełnią funkcje praktyczne, ekonomiczne i estetyczne.
Do wnętrza pomieszczenia dociera znacznie ograniczona ilość promieni słonecznych, co sprawia, że nie nagrzewają się one tak bardzo jak w przypadku, gdy brak jest żaluzji fasadowych lub też zostały zastosowane inne systemy pełniące rolę zasłon, poprawia się komfort optyczny, ponieważ dzięki możliwości regulacji kąta nachylenia piór istnieje sposobność indywidualnego dostosowania intensywności wpadającego do wnętrza światła, wraz ze zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi użytkownik może odpowiednio sterować żaluzjami zapewniając sobie cały czas odpowiednie naświetlenie, a co najważniejsze, całkowicie wyeliminować efekt oślepiania przez promienie słoneczne.

Dzięki znacznemu ograniczeniu przenikania światła do wnętrza budynków dzięki żaluzjom fasadowym następuje zmniejszenie nagrzewania się pomieszczeń, a w efekcie brak konieczności lub redukcja użycia urządzeń klimatyzacyjnych, czyli oszczędność energii elektrycznej. Żaluzje fasadowe dzięki swej budowie sprawiają, iż pomiędzy kurtyną, a szybą okienną lub fasadą nie tworzy się poduszka powietrzna, która nagrzewając się emituje ciepło do wewnątrz. W przypadku żaluzji fasadowych ciepłe powietrze jest wywiewane przez wiatr, a szyba pozostaje chłodna.

- Żaluzje fasadowe mają ogromy wpływ na wygląd budynków, na których zostały zainstalowane. Odpowiednio dobrane prowadnice i osłony sprawiają, że fasady zyskują nowoczesny i atrakcyjny wygląd, a szeroka gama kolorystyczna umożliwia odpowiedni dobór produktów dopasowany do potrzeb każdego budynku - mówi właściciel

***************
DOPLER - producent osłon zewnętrznych, zaluzji fasadowych, rolet oraz bram segmentowych i rolowanych zaprasza na ul. Legionów 94a, tel.: 34 365 60 06; www.dopler.pl ***************
Ławostoły do jadalni i salonu

Wygoda, funkcjonalność, duże możliwości aranżacyjne – to najbardziej cenione walory nowoczesnych mebli. Najchętniej kupowane meble skrzyniowe to zestawy modułowe, które można na wiele sposobów komponować w zależności od inwencji i układu pomieszczenia. W meblach skrzyniowych i zestawach modułowych specjalizuje się firma MEBIN
Dużą popularnością wśród nabywców cieszą się też rozkładane stoły, których rozmiar możemy dopasować do naszych potrzeb. Dzięki zastosowaniu takich wielofunkcyjnych i uniwersalnych mebli nawet posiadacze małych mieszkań wyposażą je tak, aby stworzyć wnętrza sprawdzające się w różnych okolicznościach. Z pewnością docenią oni zalety ławostołów – mebli, które mogą zmieniać swoje przeznaczenie. Umożliwia to zastosowany w nich mechanizm podnoszenia i rozkładania blatu, dzięki któremu w prosty sposób przekształcimy ławę w stół do jadalni. W asortymencie świetnie znającej potrzeby klientów firmy Mebin występują cztery typy ławostołów, którymi można zaspokoić indywidualne wymagania użytkowników.

Specjalny wsad pozwala na wydłużenie blatu w takich meblach nawet o kilkadziesiąt centymetrów – ze 120 do 160cm. W typach I i II można pozostawić go na wysokości 56 cm albo podnieść do poziomu 76 cm. Typy III i IV posiadają wyjątkowo atrakcyjne parametry użytkowe. W pneumatycznym ławostole typu III maksymalna długość blatu wynosi aż 220 cm. Z kolei automatyczny ławostół typu IV jest najwyższym modelem w ofercie – maksymalna wysokość blatu wynosi 79 cm, z możliwością jego obniżenia do 61 cm. Warto zatem pomyśleć o wyposażeniu mieszkania w takie praktyczne sprzęty, zwłaszcza z myślą o świętach, kiedy trzeba stworzyć dodatkowe miejsce dla większej liczby gości. Zmiana gabarytów tych mebli jest wbrew pozorom prosta i nie wymagająca wysiłku. Jest to możliwe dzięki zastosowanym nowoczesnym mechanizmom, automatycznym lub pneumatycznym. Typ III oraz IV został wyposażony w pneumatyczny podnośnik dający możliwość automatycznego podniesienia blatu, natomiast typ IV posiada mechanizm pozwalający na automatyczne wysuwanie i chowanie wsadu , pozostałe I i II mają, czteropunktowe mechanizmy śrubowe.

Właściciele mebli z którejś z nowoczesnych serii tego producenta bez problemu dobiorą pasujący do niej ławostół. Umożliwia to uniwersalne nowoczesne wzornictwo i kolorystyka, pasująca do wybarwienia zastosowanego w jego nowoczesnych kolekcjach. Mamy więc do czynienia z bogatą paletą kolorów, którą tworzą: naturalny dąb, orzech, orzech antyczny, palisander lub czereśnia, połączone z czernią lub wanilią. Wszystkie elementy okleinowane i drewniane tych mebli, lakierowane są farbami wodnymi przyjaznymi dla środowiska i nieszkodliwymi dla użytkownika. W ławostołach typu I i II na blat została naklejona tafla eleganckiego czarnego szkła Lacobel.

Komfort w dzisiejszych czasach oznacza możliwość szybkiej realizacji indywidualnych potrzeb. Konstrukcja ławostołu sprawia, że z łatwością dopasowuje się on do pożądanej przez nas funkcji. Ten walor, w połączeniu z dobrym wzornictwem, solidnym wykonaniem i łatwą obsługą czyni z mebla ceniony element wyposażenia pokoju dziennego i jadalni.

**************

Firma Mebin specjalizuje się w produkcji mebli z litego drewna z udziałem elementów wykończonych naturalną okleiną. W ofercie znajdują się meble do salonu, jadalni i gabinetu. Mebin poleca również wygodne i funkcjonalne sypialnie. Wieloletnie doświadczenie, nowoczesna technologia i znajomość najnowszych trendów we wzornictwie meblowym są najlepszą gwarancją Państwa satysfakcji. Wyroby Firmy Mebin to połączenie perfekcji, piękna i elegancji . Wysoka jakość w dobrym, niepowtarzalnym stylu.
Inteligentny dom- to luksus na który Cię stać

Bądź na czasie - zarządzaj swoim domem gdziekolwiek jesteś!

- Bardzo często musimy pozostawić swój dom, lub firmę bez żadnego nadzoru. Idziemy do pracy, wyjeżdżamy w delegację, jedziemy na szkolenie, a potem zamartwiamy się co dzieje się z naszym dobytkiem.
Nie musi tak być!
Jest system, który pozwala zrządzać nam swoim domem, firmą tak jak byśmy w ogóle ich nie opuszczali.
Wiemy co się dzieje, sterujemy światłem, klimatyzacją, dbamy o rośliny, stwarzamy wrażenie domu zmieszkanego, funkcjonującej firmy. Złodziej nigdy nie domyśli sie, że może być inaczej.
Zarządzajmy więc swoim domem bez względu na miejsce, gdzie jesteśmy - zachęcają specjaliści zajmujący się systemem FIBARO w firmie DOPLER z Częstochowy

LUKSUS, który daje FIBARO - system domów inteligentnych

Gdy po długim dniu w pracy wracasz do domu, system FIBARO oczekuje Twojego przybycia zapewniając Ci odpowiedni klimat, komfort i wygodę.
System wykrywa pore wieczorną poprzez malejące natężenia światła na dworze. Włącza oświetlenie ogrodowe oraz fontannę.
System wykrywa twój samochód zbliżający się do posesji. Podnosi natężenie oświetlenia w ogrodzie i na podjeździe do 100%. Otwiera bramę wjazdową oraz bramę garażową. Włącza światło w garażu.
Czujnik CO2 w garażu jeżeli wykryje duże stężenie włącza wentylator, który wydmuchuje spaliny na zewnątrz. W przypadku przekroczenia stężenia CO2 zagrażającemu życiu domownikowi, brama garażowa zostanie otwarta, do momentu wywietrzenia pomieszczenia.
Alarm zostaje rozbrojony Jeżeli na dworze jest ciemno: wszystkie rolety zostają zamknięte zostaje włączone światło w pomieszczeniach gdzie jest wykryty ruch. TV zostaje włączone na ulubiony kanał domownika.
Uruchamia się scena PODLEJ OGRÓD. Oświetlenie w ogrodzie sprowadza się do poziomu 50%. Zostają wysunięte zraszacze i podlewają ogród. Przychodzi do Ciebie sąsiad na mecz. Transmisja rozmowy jest przeprowadzona przez Twój telefon który łączy się z domofonem. Gdy otwierasz bramkę oświetlenie w ogrodzie wzrasta do 100% i wyłączają się podlewaczki.

Inteligentny system zarządzania budynkiem FIBARO zainstaluje w Twoim domu firma DOPLER.

FIBARO to system, który zmieni nasz dom w inteligentny, samoistnie działający mechanizm ułatwiający życie wszystkim domownikom.

System ten, to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku. To pierwszy na świecie tak funkcjonalny inteligentny system zarządzania budynkiem.

Po szczegóły dotyczące system inteligentnego domu zapraszamy do firmy
DOPLER z Częstochowy:
ul. Legionów 94a, tel.: 34 365 60 06; www.dopler.pl
Jesień na balkonie i w ogrodzie

W ogrodzie i na balkonie zaczyna się prawdziwa jesień. To tutaj widać ją najbardziej.

Połamane liście gałązki, roślin, które przekwitły, przysychające krzewy, zniszczone doniczki -oto pierwsze dni października. Nasze ogrody i balkony, wystawione na działanie warunków atmosferycznych, jako pierwsze zwiastują nadejście chłodnej jesieni. Właśnie wtedy, należy szczególnie zadbać o wszystkie rośliny. Jedne wykopać, inne zabezpieczyć przed nadchodzącym mrozem. Wszystkie potrzebują fachowej opieki. Co zrobić i jak o nie zadbać podpowiedzą fachowcy ze Szkółki Drzew i Krzewów KULAS ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 w Częstochowie.

Gdy zasięgniesz odpowiedniej rady i dostosujesz sie do wskazówek fachowców nawet się nie obejrzysz, gdy znów będziesz się cieszyć pięknym ogrodem, czy balkonem.

www.Kulas.pl
Rolety gwarancją bezpieczeństwa

Wyjeżdzasz, wychodzisz do pracy, pozostawiasz dom prawie bez opieki?

Pamiętaj, że najczęstszą drogą włamywaczy jest wejście przez okno!

A bezpieczeństwo przede wszystkim.

Poczucie zagrożenia wzrasta dlatego, że dotyczy prawie każdego właściciela domu lub mieszkania. W tej sytuacji firma DOPLER z Częstochowy proponuje szereg rozwiązań przeznaczonych do ochrony przed włamaniem.


Jednym z nich są rolety zewnętrzne.

W zależności od sposobu wykonania i miejsca zamontowania wyróżniamy rolety zewnętrzne okienne oraz garażowe, zwane bramami rolowanymi.

Rolety zewnętrzne, dzięku temu jaką sprawują funkcję nazywamy także roletami antywłamaniowymi, roletami zabezpieczającymi lub żaluzjami antywłamaniowymi.

Z myślą o komforcie klientów, rolety zewnętrzne dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, stosunkowo łatwo można dobraćdo kolorystyki okucia okien. Oprócz zabezpieczenia przed włamaniem, rolety zewnętrzne chronią mieszkańców także przed hałasem oraz niską, bądź zbyt wysoką temperaturą.

- Rolety automatyczne oprócz tego, że chronią wnętrze przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym i hałasem, także zabezpieczają przed włamaniem. Kolejna, niebagatelna zaleta rolet to zapewnienie komfortu i odpowiedniej prywatności w Państwa domu. Rolety okienne mogą być wykonane i zamontowane w róznych wariantach: w Systemie Tradycyjnym lub w Systemie Skrzynek Nadprożowych. Aby dopasować sytem najbardziej dla Państwa odpiwiedni zapraszamy bezpośrednio do naszej firmy - zachęca właściciel, Dariusz Stępień. DOPLER - producent osłon zewnętrznych, zaluzji fasadowych, rolet oraz bram segmentowych i rolowanych.

ul. Legionów 94a, tel.: 34 365 60 06; www.dopler.pl


Jesień w ogrodzie i na balkonie, czyli jak przygotować rośliny do zimy

Jesień to dla każdego posiadacza roślin czas najbardziej intensywnych prac. Przyroda szykuje się do zimowego spoczynku, wszelkie procesy ulegają spowolnieniu, to czas zbioru plonów z sadu i ogrodu warzywnego , a ogród ozdobny wymaga dobrego przygotowania do zimy. Jesień doskonały moment na posadzenie nowych roślin, bądź przesadzenie już rosnących. Jesienią warto zadbać o narzędzia ogrodnicze, aby służyły mam dobrze w przyszłym sezonie.

Przede wszystkim warto wiec pamiętać, że nadchidząca wielkimi krokami jesień to dobry czas na sadzenie drzew i krzewów zarówno tych kupowanych w doniczkach, jak i kopanych z gruntu. Rośliny teraz posadzone zdążą się ukorzenić do nastania mrozów, a w przyszłym roku rozpoczną intensywny wzrost, nie tracąc energii na aklimatyzację. Posadzone jesienią rośliny nie są też narażone na silne, palące słońce ani na okresy suszy i upałów, jakie zdarzają się wiosną. Jesienią w szkółkach ogrodniczych pojawiają się rośliny kopane z gruntu, które są znacznie tańsze niż te sprzedawane w pojemnikach, dzięki czemu w tym czasie możemy znacznie zaoszczędzić na kupnie roślin do naszego ogrodu.
Jesień to także najlepszy moment na przesadzanie roślin, sadzenie roślin cebulowych, wykopywanie cebulek niezimujących w gruncie, zabezpieczamy także rośliny przed mrozem, nie zapominamy o podlewaniu.
Każda roślina ma jednak inne wymagania, musiimy wiedzieć co kupić, co zabezpieczyć, jak dbać o rośliny teraz, by w przyszłym roku znów cieszyć się pięknym ogrodem, czy balkonem.

Zapraszamy do punktów w Częstochwie: Szkółka Drzew i Krzewów KULAS
ul. Rocha 219 b oraz Jana Pawła II 2 w Częstochowie.

www.Kulas.pl

Tu także dokonacie niezbędnych, jesiennych zakupów.
WOLMAR - producent balustrad i poręczy zaprasza

Firma "WOLMAR" specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu balustrad i poręczy ze stali: nierdzewnych - kwasoodpornych, konstrukcyjnych - zwykłych.

W ofercie firmy WOLMAR znajdują się szklane balustrady w nowoczesne wzory.
Balustrady ze stali nierdzewnych wykonuje się tu w wersji polerowanej, szlifowanej (szczotkowanej) lub matowej.
Balustrady wykonane ze stali konstrukcyjnych lakierowane są proszkowo lub natryskowo.
Celem podniesienia estetyki i wytrzymałości powłoki Wolmar stosuje lakier bezbarwny.
Balustrady zewnętrzne dodatkowo są zabezpieczane podkładem antykorozyjnym lub cynkowaniem ogniowym.
Jako wypełnienie balustrad Wolmar proponuje: rurki, profile, pręty, łuki, szkło bezpieczne lub hartowane, poliwęglan, plexi, płyty HPL bądź inne tworzywa sztuczne, linki nierdzewne, blachy perforowane i pełne.
Balustrady wykoane przez Wolmar cechuje duża sztywność, którą zapewnia montaż poprzez wklejanie słupków w wykonane w podłożu otwory o średnicy nieco przekraczającej średnicę słupków.
Balustrady wykonane są w wersji spawanej bądź spawano - skręcanej. Stosowane zabiegi szlifiersko - polerskie zapewniają im wysoką estetykę i gładkość.

Podczas Częstochowskicj Targów Budownictwa 2015 w Częstochowie firma WOLMAR s.c. Jerzy i Stanisław Wolny otrzymała nagrodę w Konkursie Prezydenta: „NAJLEPSZA PREZENTACJA OFERTY HANDLOWEJ”

Wolmar preferuje szeroki udział swoich Klientów w projektowaniu wykonywanych dla nich balustrad, co pozwala w znacznym stopniu zrealizować ich pomysły odnośnie rozwiązań konstrukcyjnych i architektonicznych.

Zapraszamy:
WOLMAR, Mokra I nr 72, 42-120 Miedźno, tel. 606 512 929


[DOPLER RADZI] Jak bezpiecznie eksponować towar, czyli o kratach rolowanych

Wyposażenie obiektu w kratę rolowaną pozwala na stałą i atrakcyjną, a jednocześnie w pełni bezpieczną ekspozycję oferowanych produktów.
Kraty rolowane są idealnym zabezpieczeniem biura, salonu sprzedaży, magazynu.


Standardowo kraty wyposażone są w automatykę sterującą. W przypadku krat o małych gabarytach możliwa jest także obsługa ręczna. Proste rozwiązania konstrukcyjne w oferowanych przez firmę DOPLER z Częstochowy kratach oraz dostępna tu szeroka gama wzorów i kolorów pozwalają z powodzeniem dostosować wygląd krat do oryginalnego designu współczesnej architektury, jak również zastosować je w klasycznych, już istniejących obiektach.

- Kraty rolowane doskonale sprawdzają się tam gdzie niezbędne jest zabezpieczenie ale i eksponowanie asortymentu. Dzięki montowanej w nich automatyce kraty zwijane można łatwo i szybko obsługiwać, a korba awaryjna ułatwia obsługę w przypadku braku prądu - mówi specjalista z firmy DOPLER.

Kraty rolowane stają się niezastąpione przy zabezpieczeniu przede wszystkim witryn i wystaw sklepowych ale również okien i drzwi w biurach, bankach oraz różnorodnych przejść w galeriach handlowych i budynkach użyteczności publicznej. Można z powodzeniem stosować je na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wszystko to dzięki niezawodnej, trwałej i sprawdzonej konstrukcji oraz estetycznemu wyglądowi.
- Wyróżniamy kraty rolowane aluminiowe i stalowe. Dzięki materiałom z których zostały wykonane, można je dopasować wzorem do elewacji budynku oraz malować na dowolny kolor. Kraty zwijane napędzane są silnikiem elektrycznym, a krata podniesiona staje się całkowicie niewidoczna- mówi właściciel firmy DOPLER Dariusz Stępień

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających zamontowane przez DOPLER kraty rolowane oraz do dwiedzenia firmy:
ul. Legionów 94A, Częstochowa, www.dopler.pl Szczegóły dotyczące KRAT ROLOWANYCH: http://www.dopler.pl/4,KRATY-ROLOWANE


Gadżet dla Twojej książki i gazety

Na szczęście pomimo wszechpanującego Internetu i dostępnych na rynku elektronicznych wersji książek, tradycyjna publikacja nie odeszła jeszcze do lamusa. Choć podobno czytamy coraz mniej, to jednak czytamy nadal książki i prasę w wydaniu papierowym. W każdym mieście i miasteczku znajdziemy mniejsze lub większe salony z literaturą i dużą ofertą magazynów dotyczących bardzo szerokiej tematyki; od podróży, po elektronikę, modę, jogę, zdrowie i kulinaria. Internet także pełen jest stron księgarni internetowych, na których możemy bez trudu znaleźć interesujące nas wydawnictwo.

W większości domów książki i czasopisma mają wyznaczone miejsce i wciąż darzone są dużym szacunkiem. Pomimo wielu obowiązków, pracy, która często zajmuje niemal cały dzień i ogromnego zmęczenia hałasem i szybkim tempem życia, często nawet dla relaksu sięgamy po wybraną lekturę, by przeczytać choć kilka kolejnych stron, a czasem aby po prostu łatwiej zasnąć.

Wszystkim, którym miła jest książka na pewno przyda się niezwykle użyteczny stojak. Lekki, o prostej formie, niezajmujący wiele miejsca może stać na stole w salonie lub podłodze przy fotelu, na którym z ciekawą lekturą aktualnie odpoczywamy bądź też na nocnej szafce w sypialni. Taki książkowy stojak nie tylko ochroni publikację przed zniszczeniem, ale również nie pozwoli nam zapomnieć, w jakim miejscu zakończyliśmy czytanie.

Doskonałą propozycją dla miłośników czasopism jest niewielki gazetnik. Dzięki niemu bieżące magazyny będziemy mieć zawsze pod ręką – na dodatek starannie ułożone i za sprawą przeźroczystych ścianek także z wyraźnie wyeksponowaną okładką.

Oba meblowe gadżety znajdziemy na przykład w nowoczesnych kolekcjach ArtModul i Corino firmy Mebin. Stojaki te, choć niewielkich rozmiarów nie tylko zapewnią nam ogromny komfort czytania książek czy ulubionych gazet, ale także pięknie zaprezentują się w elegancko urządzonym salonie czy sypialni.
Zobacz jak fantastyczne i i funkcjonalne gadżety posiada w swojej ofercie firma MEBIN
[DOPLER RADZI] Aby brama garażowa była wygodna i zapewniała bezpieczeństwo

Brama garażowa powinna wygodnie się otwierać i niezawodnie działać. Musi również dobrze chronić garaż przed nieproszonymi gośćmi, a także przed utratą ciepła, a także pasować do budynku i otoczenia.

Bezproblemowa obsługa bramy garażowej zależy przede wszystkim od dostosowania sposobu jej otwierania do długości podjazdu do garażu oraz od położenia garażu względem ulicy.
Bramy garażowe muszą łatwo i bezpiecznie się zamykać i otwierać, nie utrudniać manewrowania samochodem, a przy tym nie zajmować cennej przestrzeni w garażu oraz harmonizować z architekturą domu i jego otoczenia. Ponieważ zakup nowej bramy to niemały wydatek, dlatego wybór konkretnego rozwiązania trzeba gruntownie przemyśleć. Aby nie popełnić błędu, warto skontaktować się z doświadczonym specjalistą z firmy DOPLER, który pomoże nam dobrać najbardziej odpowiedni typ bramy do naszego garażu.

Firma DOPLER jest producentem bram garażowych i przemysłowych w wielu wariantach technicznych.
- Wśród bram, które polecamy wyróżniamy bramy segmentowe i rolowane - wyjaśnia właściciel firmy Dopler, Dariusz Stępień Bramy rolowane i segmentowe nie zajmują miejsca przed garażem podczas otwierania. Docenimy to zwłaszcza tam, gdzie podjazd jest krótki albo niewygodny – na przykład wymaga manewrowania samochodem po łuku lub podjeżdżania pod górę.

Brama segmentowa jest zbudowana z segmentów połączonych zawiasami. Najczęściej otwiera się do góry, wówczas segmenty, dzięki rolkom umieszczonym w prowadnicy, przesuwają się w górę i chowają pod sufitem, lub nie chowają się pod sufitem, lecz zachodzą na jedną ze ścian garażu.

W każdej z bram segmentowych można zastosować elementy doświetlające w postaci okien zainstalowanych w panelu bramy lub jako osobny panel zbudowany z aluminium. Daje to efekt naturalnego szkła przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa.
Kolejnym elementem podnoszącym funkcjonalność bramy są drzwi przejściowe. Specjalna konstrukcja pozwala na unoszenie się drzwi z całą bramą. Jest to niezmiernie wygodne gdy ruch pieszy jest częsty. Nie ma wtedy potrzeby otwierać całej bramy.

Rolowana brama składa się z wąskich profili połączonych przegubowo na całej długości. Płaszcz, poruszający się w prowadnicach bocznych, zwija się na wał umieszczony w skrzynce zamontowanej wewnątrz garażu lub na jego ścianie zewnętrznej.

Bezpieczna brama garażowa

Jeśli w domu i garażu jest zamontowana instalacja alarmowa, to fabrycznie zamontowany w bramie zamek wystarczy, aby chronić garaż przed włamaniem. W garażu bez takiej instalacji stosuje się zamki z klamką i ryglem, który zwykle zatrzaskuje się po zamknięciu. Dobrym zabezpieczeniem jest też zamek uruchamiany pilotem oraz napęd z blokadą dociskową, która zapobiega podważeniu bramy.

Napędy bram garażowych

Bardzo istotnym z punktu widzenia użytkownika jest sterowanie automatyczne.
Bramy można otwierać i zamykać za pomocą napędu elektrycznego uruchamianego przyciskiem, kluczykiem, zamkiem kodowym lub pilotem – ten ostatni jest najwygodniejszy, bo gdy jest zimno i pada deszcz, nie trzeba wysiadać z samochodu, aby otworzyć bramę. W przypadku bram garażowych najczęściej jest to siłownik górny z szyną prowadzącą, która wyciąga bramę pod sufit garażu. Sterowanie odbywa się pilotem oraz wyłącznikiem naściennym. Automat taki jest cichy, daje duży komfort użytkowania, a ruch bramy jest płynny i szybki. Dodatkowa lampa doświetla wnętrze garażu przez kilka minut po jego otwarciu. Nad ciągłością pracy w przypadku zaniku napięcia czuwa wbudowany akumulator.

Reasumując: aby brama była wygodna i bezpieczna zapraszamy do firmy DOPLER, której bramy to dopracowane konstrukcyjnie produkty, zapewniające najwyższy poziom techniczny zgodny z wymogami dyrektyw unijnych, co pozwala na znakowanie wszystkich wyrobów międzynarodowym znakiem CE.
Więcej o bramach garżowych: http://www.dopler.pl/2,BRAMY-SEGMENTOWE

Częstochowa, ul. Legionów 94a, tel.: 34 365 60 06; www.dopler.pl


Naprawdę jasne poddasze

Nierzadko, z uwagi na nietypową konstrukcję przestrzeni, trudno osiągnąć oczekiwany efekt jasnego poddasza. Jest jednak kilka sposobów, aby móc cieszyć się przestronnym, słonecznym pomieszczeniem.

Montować z… i nad głową

Jeden z najlepszych sposobów to okna zamontowane w dachu. Takie rozwiązania są bardzo efektywnym sposobem doświetlenia poddasza, ponieważ przepuszczają nawet do 1,8 razy więcej światła niż tradycyjne okna w ścianie szczytowej lub w lukarnie. Dają dużą swobodę w doświetlaniu pomieszczeń: można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo i w zespoleniach. Ważne jednak, aby powierzchnię okien dostosować do wielkości pomieszczenia, pamiętając, że 1m2 szyby jest w stanie doświetlić 8-12 m2 poddasza.

Łączyć wielokrotnie

Dla pełnego efektu naprawdę jasnego poddasza warto zainwestować w ciekawą, nowoczesną i efektywną aranżację – połączenia wielokrotne okien. Za ich sprawą wnętrze nabiera charakteru, a jakość życia na poddaszu znacznie rośnie dzięki odpowiedniemu doświetleniu. Idealne do projektowania wielokrotnych połączeń, tworzących oryginalne, nowoczesne aranżacje są np. Okna RotoTronic. To produkty, które sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, w konstelacjach dwu-, trzy- czy czterokrotnych, wpływając w ten sposób na całkowite nasłonecznienie poddasza i swobodny przepływ świeżego powietrza. Ta szczególna propozycja marki Roto to również nieograniczone możliwości aranżacyjne ze względu na nowoczesny design i kolor zewnętrznego oblachowania (antracyt metallic), a także szeroki wybór oklein drewnopodobnych, podkreślających szczególny charakter wnętrza. – podpowiada Paweł Hryniewicz, Product Manager marki Roto.

Takie wielokrotne połączenia to idealny wybór do przestronnego salonu czy kuchni na poddaszu. Świetnie sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych, zapewniając lepszy przepływ światła tam, gdzie zazwyczaj go brakuje. Możemy łączyć je w dowolny sposób, w zależności od rodzaju pomieszczenia i potrzeb domowników – poziomo, pionowo, kolankowo lub kalenicowo, uzyskując w ten sposób różnorodne aranżacje.

Więcej informacji: www.roto.pl
Za swoją najnowszą kolekcję Elegante firma Mebin, uznany producent mebli do salonu, sypialni i jadalni otrzymała nagrodę Żagiel Rozwoju. Wręczenie statuetek odbyło się podczas Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie.

Elegante to meble przeznaczone do salonu o wyjątkowym wzornictwie. Jednym z największych atutów kolekcji jest wybarwienie występujące w dwóch zestawieniach kolorystycznych: orzech amerykański – antracyt, palisander Rio – antracyt. Bardzo modne, błyszczące powierzchnie frontów o pięknych wzorach usłojenia zestawione z matowymi czarnymi powierzchniami korpusów i blatów oraz ciemnym szkłem antisol doskonale podkreślają niepowtarzalny charakter całej linii. Prostota formy, różnorodność materiałowa (okleina naturalna/ modyfikowana, płyta lakierowana, szkło antisol) i kontrasty kolorystyczne to cechy charakterystyczne Elegante. W kolekcji znajdują się między innymi: witryny, witrynki, szafki, panele RTV, komody, barki, regały i stoły - prawie wszystkie bryły w kilku wymiarach i wariantach (wiszące, stojące, otwierane na prawą i na lewą stronę). Korpusy i blaty wykonano z płyty meblowej pokrytej lakierem matowym, zaś fronty z płyty meblowej na wysoki połysk okleinowanej okleiną naturalną lub modyfikowaną. Motywem dekoracyjnym przewijającym w całej kolekcji jest element korpusu w kształcie litery L o różnych długościach ramion dopasowanych do wielkości bryły, a także cienki pasek (wstawka), która biegnie przez jego środek. Meble posiadają też szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak: system otwierania szuflad i drzwi push to open czy energooszczędne, liniowe oświetlenie LED z ukrytym włącznikiem zbliżeniowym.

Organizatorem konkursu o Żagiel Rozwoju jest EXPO ARENA S.A. Celem konkursu jest wyłonienie najwyższej jakości produktów, które charakteryzują się takimi cechami jak: zastosowanie nowoczesnych technologii, innowacyjność wykorzystanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, ekonomiczność i walory eksploatacyjne, funkcjonalność i estetyka. Kapituła konkursu przy ocenie produktu bierze pod uwagę także jego oddziaływanie na środowisko, w tym metody regeneracji, recycling, biodegradowalność i ergonomię.

Przyznanie tego zaszczytnego wyróżnienia meblom Elegante wskazuje na ich wyjątkowy charakter. Najnowsza linia Mebin, ze wszystkimi wymienionymi zaletami, dołącza do grupy wielokrotnie nagradzanych kolekcji firmy, będąc tym samym doskonałą propozycją dla wymagających klientów.

Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy Mebin
Kontrola nasłonecznienia dzięki refleksolom i żaluzjom fasadowym.

Istnieje idealnysposób, aby nasłonecznienie w naszych pomieszczeniach było pod stała kontrolą. Niektóre miejsca wymagaja większych promieni słonecznych, inne mniejszych, a jeszcze inne o każdej porze potrzebują zróżnicowanego nasłonecznienia. Rozwiązaniem dla tych potrzeb są żaluzje fasadowe oraz refleksole

W poradniku z serii [DOPLER RADZI] specjaliści z firmy DOPLER przedstawiają podstawowe zalety obydwu rozwiązań. Zapraszamy na: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj

ŻALUZJE FASADOWE powstrzymując większość promieni słonecznych bezpośrednio wpadających do wnętrza, skutecznie zabezpieczają pomieszczenia przed nagrzaniem, ich wyposażenie przed płowieniem oraz stwarzają korzystne warunki optyczne. Dodatkowo, swoboda regulacji kąta nachylenia listew umożliwia wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia - mówinDariusz Stępień, włąsciciel firmy DOPLER.

Żaluzje elewacyjne zmieniają wygląd fasady, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakter. Produkowane w dwóch kształtach listew: przypominającym literę C o szerokości 80 mm i zbliżonym do litery Z o szerokości 90 mm. Żaluzje fasadowe charakteryzują się łatwością montażu, lekką konstrukcją i atrakcyjnym wyglądem. Materiałem, z jakiego są wykonane żaluzje jest aluminium.

Rozróżniamy:

ŻALUZJE ELEWACYJNE - System Z 90
• pióra o kształcie litery Z wyposażone w profil wyciszający,
• możliwość całkowitego zaciemnienia,
• szeroka gama kolorystyczna,
• napęd ręczny lub elektryczny,
• możliwość sterowania grupowego,
• maksymalne wymiary: szer. 4m, wys. 4m.

oraz:

ŻALUZJE ELEWACYJNE - SYSTEM C 80
• pióra o kształcie litery C,
• napęd ręczny lub elektryczny,
• możliwość sterowania grupowego,
• maksymalne wymiary: szer. 4,5m, wys. 5m

Zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne - REFLEKSOLE także znakomicie pomagają w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu narażonym na działanie promieni słonecznych. Jednoczesne zastosowanie rolet typu Refleksol umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków- zapewniają specjaliśći w firmie DOPLER.

Zastosowanie odpowiedniego systemu zaciemnienia wnętrz umożliwia podkreślenie indywidualnej architektury budynku. Refleksole produkowane są z tkanin o różnych strukturach i w wielu kolorach, pozwala to na idealne wkomponowanie ich w otoczenie. Zamontowanie Refleksoli wewnątrz budynku może stwarzać nawet efekt pełnego zaciemnienia, np. w salach kinowych, wykładowych, itp. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej dodatkowo zabezpiecza rolety przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Po odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące kontroli nasłonecznienia zapraszamy do firmy DOPLER.
Częstochowa, ul. Legionów 94a, tel.: 34 365 60 06; www.DOPLER.pl
Jeden produkt, wiele możliwości – nowa cegła ogrodowa Riva firmy Jadar Garden

Wysoka wytrzymałość, różnorodność zastosowania i ponadczasowy urok naturalnej cegły to cechy, którymi odznacza się kolekcja RIVA z oferty linii Jadar Garden. To propozycja dla wszystkich, którzy oprócz pięknej i funkcjonalnej nawierzchni cenią sobie także różnorodność zastosowania jednego produktu przy budowie małej architektury ogrodowej. Włoskie inspiracje
Nazwa kolekcji pochodzi od włoskiego słowa ‘riva’, które dosłownie oznacza ‘wybrzeże’. Inspiracją do stworzenia tego produktu było nieregularne piękno włoskiego wybrzeża. Głównym przeznaczeniem cegły ogrodowej Riva było umożliwienie tworzenia nieregularnego wykończenia nawierzchni, zastępując tym samym obrzeża dekoracyjne. Dzięki trapezowatej formie możemy tworzyć w ogrodach łukowe stopnie, paleniska, wykończenia tarasów, ścieżki oraz fantazyjne elementy małej architektury.
Cegła ogrodowa Riva została stworzona w dwóch różnych wariantach kolorystycznych i fakturowych: Melanż oraz Antyk. Ten pierwszy charakteryzuje się ciekawą kolorystyką, ten drugi - nieregularnym wykończeniem, które pozwala uzyskać efekt naturalnie postarzanej nawierzchni. Obydwie wersję produktowe to zatem propozycja dla osób, która cenią sobie ciekawe efekty aranżacyjne.

Wytrzymałość
Materiał, z którego jest wykonana Riva charakteryzuje się niebywałą trwałością. Kostka brukowa firmy Jadar wykonana jest z betonu wibroprasowanego. Nowoczesna, ciemnobrązowa barwa łatwo komponuje się z zielenią w naszym ogrodzie. Największą zaletą produktu jest jego uniwersalność, gdyż można wykorzystać go do wszelkich elementów architektonicznych. Szczególnie polecana jest do budowy ścieżek, murów, grilla, studzienek czy konstrukcji ogrodzenia. Oryginalnego charakteru nadaje kostce efekt postarzanej kostki w kolorze antyku, który uzyskujemy w procesie produkcji. Jej nieregularne krawędzie i niejednolity kolor sprawiają, że ułożona za pomocą Rivy nawierzchnia, nabiera ponadczasowego charakteru i komponuje się z krajobrazem. Kolekcja Riva to propozycja dla osób, które cenią sobie naturalność i stawiają na dobrą jakość wykonania produktu.Dostępne kolory kostki RIVA Melanż: Lato, Pustynia, Zima
Dostępne kolory kostki RIVA Antyk: Szary, Czarny, Żółty, Beżowy, Brązowy, Rubinowy
Kształt: Trapez
Format w cm: 30x20 cm
Grubość: 14 cm

******************************

Jadar sp. z o. o. to polska firma, która od 25 lat zajmuje się produkcją kostki brukowej oraz dekoracji architektonicznych do wnętrz i ogrodów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz znajomości najnowszych trendów, oferuje swoim klientom bardzo szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, które dostarczają nieograniczonych możliwości w kreowaniu krajobrazu. Jadar, z siedzibą w Radomiu, posiada fabryki także w trzech innych miastach – Skaryszewie, Kielcach oraz Grójcu. Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak również branży budowlanej i architektów. Specjalne miejsce zajmuje w niej linia produktowa Jadar Garden, która obejmuje wysokiej jakości elementy wykończeniowe do kształtowania oryginalnego i przyjaznego otoczenia wokół domów mieszkalnych.
Strona 3 >>>


Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay