Kolekcja DIUNA - nowość w ofercie firmy MebinMebin - wiodący producent mebli prezentuje nowość: meble z kolekcji DIUNA.

DIUNA to eleganckie bryły do salonu i jadalni o frontach z litego drewna, które występują w kolorze venge.

Kolekcja już wkrótce na www.mebin.pl.

Polecamy [PORADNIK]
Po studiach możemy mieć już ćwierć mieszkania

Wynajmowanie kawalerki przez 5 lat studiów, to koszt co najmniej 1200 zł miesięcznie, co daje łączną kwotę 72 tys. zł przez cały okres nauki. W tym czasie moglibyśmy już spłacić dużą część kredytu hipotecznego. Czy wynajmowanie mieszkania dla studenta ma zatem sens? Czy lepiej zaryzykować i zainwestować w kupno mieszkania, nawet jeżeli dziecko nie będzie później w nim mieszkało?

Dobiega końca sezon matur, po których około 280 tys. uczniów dowie się, gdzie dostało się na studia, a ich rodzice – gdzie powinni szukać dzieciom mieszkania. Warto zatem już teraz pomyśleć nad ustaleniem budżetu i zastanowić się, co nam się bardziej opłaci – wynajem czy kupno.

Dobry czas na zakup mieszkania

Większość z decydujących się na własne lokum, finansuje jego kupno z kredytu hipotecznego. Pomimo tego, że w tym roku nie możemy już liczyć na dopłaty z programu MdM i zwiększyła się wysokość wymaganego wkładu własnego (z 10 na 15 proc.), to i tak możemy mówić o dobrej sytuacji na rynku. Wyższe marże, które banki ustanowiły pod koniec zeszłego roku, w odpowiedzi na wprowadzenie podatku bankowego – teraz zaczynają maleć. Niskie oprocentowanie kredytu hipotecznego, które przekłada się na mniejszy koszt kredytu sprawia, że banki nie mogą narzekać na brak klientów.

- Nie zauważyliśmy w tym roku spadku zainteresowania kredytami hipotecznymi – mówi Katarzyna Dmowska z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych. – Koniec dopłat z programu MdM, podatek bankowy oraz wyższy wkład własny zmusiły jednak Polaków do szukania oszczędności. Decydujemy się raczej na mniejsze mieszkania oraz uczymy się dobrego nawyku sprawdzania i porównania ofert w różnych bankach – nie możemy pozwolić sobie na pierwszą lepszą opcję kredytu.

72 tys. zł przez 5 lat do cudzej kieszeni

To, co najczęściej przekonuje nas do podjęcia decyzji o kupnie mieszkania, to uświadomienie sobie, jak duże kwoty przepadają przy wynajmie. Jeżeli zdecydujemy się, aby nasze dziecko mieszkało przez cały okres studiów w kawalerce, której koszt wynajmu to 1200 zł miesięcznie, okaże się, że po 5 latach spłaciliśmy właścicielowi mieszkania 72 tys. zł kredytu, czyli 1/3 lokum. Wtedy zwykle pojawia się pytanie, dlaczego sami nie zdecydowaliśmy się na taką inwestycję. Zazwyczaj z obawy przed tym, że dziecko uzna, że musi zmienić uczelnię lub nie będzie chciało później mieszkać w danym mieście. Należy pamiętać o tym, że w dużych akademickich miastach wynajęcie mieszkania nie jest trudne. Nie wszyscy bowiem dysponują wkładem własnym i zdolnością kredytową, aby zasponsorować dziecku mieszkanie. Poza tym, nasze uczelnie cieszą się dobrą opinią zagranicą, dlatego w miastach akademickich pełno jest obcokrajowców, którzy chętnie wynajmą od nas mieszkanie.

- Jeżeli stać nas na zakup mieszkania, tzn. posiadamy środki niezbędne na wkład własny oraz zdolność kredytową, możemy zdecydować się na inwestycję, która zapewni w okresie studiów własny kąt i poczucie bezpieczeństwa naszej pociesze, a po zakończeniu studiów możemy czerpać korzyści z wynajmu tego mieszkania lub po prostu je sprzedać – dodaje Katarzyna Dmowska.

Możemy skończyć studia posiadając 1 mieszkania

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Krakowie to 6,5 tys. zł. Jeżeli chcielibyśmy kupić 30 – metrową kawalerkę w tej cenie, to musielibyśmy przeznaczyć na ten cel 200 tys. zł. Należy pamiętać, że od 2016 r. banki wymagają od nas 15 proc. wkładu własnego, dlatego na starcie musimy dysponować 30 tys. zł. Cała kwota kredytu hipotecznego wyniesie zatem 170 tys. zł. Jak wyliczyli eksperci z ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych, prowizja przy takim kredycie to 0-2 proc., średnia marża 1,95 proc, a oprocentowanie 3,63 proc. Przy okresie do spłaty wynoszącym 30 lat, daje to miesięczną ratę równą w wysokości 774,81 zł. Przez 5 lat spłacimy zatem 46 488,53 zł, czyli ćwierć mieszkania. Po tym czasie pozostanie nam jeszcze 152 797,44 zł kredytu, bowiem całkowity jego koszt wynosi 278 931,20 zł. Możemy oczywiście zdecydować się na wyższą ratę, odpowiadającą kwocie, jaką należałoby przeznaczyć na wynajem podobnego lokum. Wtedy mieszkanie spłacimy znacznie szybciej. Jednak decydując się na ratę w wysokości 774,81 zł, zestawiając tę kwotę z ceną za wynajem, oszczędzamy blisko 450 zł - kwota ta może zasilić kieszonkowe naszego studenta.
Rośliny na balkony i tarasy bez dużej kasy!

Urządzasz balkon lub taras?
Potrzebujesz pięknych i tanich roślin!


Odwiedź GIEŁDĘ KWIATÓW w Częstochowie, przy ul. Radomskiej 14.

Tu znajdziesz przepiękne rośliny doniczkowe, kwiaty cięte, krzewy ozdobne i wszystko czego potrzebujesz, aby Twój balkon i taras spełniały Twoje oczekiwania.

Giełda Kwiatów zaprasza

w poniedziałki, środy i piątki w godz 3.30 do 10.
Kontrastowe faktury – hit sezonu w aranżacji wnętrz

Kontrasty to doskonały sposób na stworzenie aranżacji wyrazistej i jednocześnie stylowej. W tym sezonie jednak to nie kolorystyczne zestawienia zdominowały najmodniejsze wnętrza. Sposób na stylowy wystrój tkwi obecnie w nieszablonowym, lecz harmonijnym łączeniu odmiennych faktur, począwszy od niejednolitych ścian, poprzez strukturalne obicie mebli, a na wzorzystych dekoracjach okiennych skończywszy.Kontrastowe kompozycje to znany nie od dziś trik aranżacyjny, który dzięki kilku zabiegom dodaje wnętrzom oryginalności i wyrazu. Obecnie duet dwóch przeciwstawnych kolorów odszedł na drugi plan, by zwolnić miejsce nietuzinkowym zestawieniom pozornie niepasujących do siebie tekstur i wzorów. Choć nie należą do rozwiązań przesadnie ekstrawaganckich, to właśnie kontrastowe faktury zawojowały dzisiejszy świat aranżowania wnętrz. Łączenie ze sobą zarówno różnych materiałów, surowców, tekstur i powierzchni to bezapelacyjny must have każdego wnętrza aspirującego do perełki współczesnego designu. Gdzie można wykorzystać urok modnego kontrastu? Odpowiedź jest prosta – praktycznie wszędzie.

Sypialnia

Prosty aranż urozmaici pościel udekorowana haftem, puszyste poduszki i dziergany koc. Z kolei monotonię idealnie gładkiej i jednobarwnej pościeli warto przełamać dywanem z długim włosiem, który ponadto zadba o komfort mieszkańców.

Salon

Kultowym już patentem jest ściana z surowych cegieł, którą idealnie ociepli podłoga z litych, drewnianych desek. Dodatkowym akcentem, dbającym o przytulność inspirowanych industrializmem wnętrz, staną się miękkie i imitujące naturalne futro dywany.

Łazienka

Poza wyborem efektownych płytek ceramicznych warto zadbać też o kropkę nad „i”, którą w tym przypadku staną się tekstylia. Zarówno ręczniki, jak i dywaniki zachowane w stonowanej palecie barw, powinny odznaczać się nieszablonowym splotem.

Okna

Również okno może zyskać nowe, bazujące na kontraście szaty. Właściwy efekt uzyskamy wybierając tkaniny zdobione tłoczonymi ornamentami, jak i strukturalnym wzorem geometrycznym. - Warto zwrócić uwagę na zasłony, które składają się z kilku rodzajów tkanin o różnym splocie – transparentnym i bardziej zagęszczonym lub gładkim i cechującym się wyczuwalną fakturą. Wiele inspiracji dostarczą bogato zdobione dekoracje okienne zaprojektowane dla naszej marki przez Evę Minge. W aktualne trendy doskonale wpisują się także zasłony dwustronne, które zyskują dodatkowy czar dzięki nietypowemu upięciu – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Ciekawie zestawione ze sobą kontrastowe faktury sprawiają, że cała aranżacja staje się bardziej dynamiczna, lecz nie przesadzona. Łączenie faktur jest także o wiele łatwiejsze niż dopasowywanie kolorów i nawet mimo bardzo ograniczonej palety barw można osiągnąć daleki od banału efekt.

Więcej o dekoracjach okiennych i innych dodatkach do aranżacji wnętrz na www.eurofirany.com.pl oraz www.facebook.com/firma.eurofirany.
Stwórz swoje ulubione miejsce w sypialni

[MEBIN POLECA]

Tym razem wiodący producent mebli poleca miejsce zarezerwowane przede wszystkim dla kobiet

- wyjątkowe i nowoczesne:
solidna toaletka z kolekcji Corino.

-W komplecie z lustrem i ławką będzie Waszym
ulubionym miejscem w sypialni.
Posiada szufladę, w której można przechowywać biżuterię i inne skarby - polecają specjaliści z firmy Mebin
Sprawdż więcej nepowtarzalnych mebli z kolekcjii CORINO na: http://www.mebin.pl/kolekcje-mebli/corino/

- Jak się Wam podoba wersja w wybarwieniu orzecha?
Budujesz czy remontujesz?
Wymiana okien jest łatwiejsza niż myślisz

Najnowsze propozycje producentów stolarki otworowej zdecydowanie różnią się od tych sprzed 15 lat. Wielokomorowe profile, bezpieczne pakiety szybowe, ciepłe ramki sprawiają, że wymiana okien to pewna inwestycja w lepszą termoizolacyjność poddasza.


Decydując się na okna nowej generacji, chronimy dom przed stratami ciepła, a co za tym idzie oszczędzamy na ogrzewaniu. Renowacja to także okazja, aby przy niewielkim nakładzie pracy zmodyfikować wystrój poddasza poprzez powiększenie otworów okiennych, zastosowanie nowych akcesoriów zewnętrznych i wewnętrznych. Zasadnicze pytanie brzmi: jak szybko można przeprowadzić wymianę okien?

Duży czy mały kłopot?

Przebieg prac renowacyjnych zależny jest od stanu konstrukcji dachu, deskowania oraz izolacji. Jeśli według fachowca lub inspektora budowalnego stan tych elementów zostanie oceniony pozytywnie, wymianę lub montaż okien można przeprowadzać niezależnie od większych prac remontowych. Innymi słowy renowacja okien jest mniejszym wydatkiem niż mogłoby się wydawać.

Remont to bałagan

Prace remontowe zwykle kojarzą się z długim okresem wykluczenia poddasza z użytku oraz koniecznością przeprowadzenia uciążliwych porządków. W rzeczywistości czas trwania prac zależny jest od ich zakresu i skomplikowania. Jeśli planujemy wymianę okien na modele o identycznych wymiarach, całość prac nie potrwa dłużej niż jeden dzień. W przypadku rozbudowy otworu okiennego wzdłuż lub wszerz, należy wziąć pod uwagę konieczność wycięcia fragmentów krokwi i wstawienia nowych elementów.

Sekret okien nowej generacji

W przypadku okien połaciowych montaż należy przeprowadzić zgodnie z instrukcją producenta oraz zachowaniem zasad sztuki dekarskiej. Warto wspomnieć, że modele nowej generacji są projektowane tak, aby wykluczyć konieczność użycia wkrętów do montażu. Przykładowo w modelu RotoQ elementy oblachowania zewnętrznego są montowane „na klik”, co nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę, ale również zapewnia lepszą izolacyjność okna. Jak przebiegają prace?

- Wymianę rozpoczynamy od wypięcia skrzydła ze starego okna, a następnie usunięcia ościeżnicy. Kolejnym krokiem jest przygotowanie okna do montażu. Po zamontowaniu nowej ościeżnicy, zakładamy skrzydło i sprawdzamy, czy szczeliny pionowe między skrzydłem a ościeżnicą są równoległe na całej długości. Podobnie postępujemy ze szczelinami poziomymi. Jeżeli szerokość szczelin jest prawidłowa i są one równe, przytwierdzamy kątowniki na stałe. Okno uszczelniamy dookoła kołnierzem wiatro i hydroziolacyjnym. Następnie montujemy kołnierz do odprowadzania wody opadowej i zakładamy pokrycie dachu dookoła okna – wyjaśnia Paweł Hryniewicz, Produkt Manager marki Roto Okna Dachowe.

Przy obecnej ofercie producentów stolarki otworowej wymiana okien to nie tylko zmiana wyposażenia domu, ale także jego standardu pod względem komfortu cieplnego i estetycznego.

Więcej na www.roto.pl
Strona 3 >>>


Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay