Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Samodzielne malowanie elewacji domu krok po kroku

Wbrew pozorom samodzielne malowanie elewacji domu nie jest takie trudne jak mogłoby się początkowo wydawać. Sprawdź jak bezproblemowo i sprawnie pomalować elewację. Ponowne malowanie elewacji domu powinno się odbyć co kilkanaście lat.Za takim działaniem przemawiają głównie względy estetyczne, ale jest to także dobry moment na przegląd stanu technicznego elewacji domu. Niestety wciąż wiele osób zaniechuje to działanie bowiem obawiają się, że do odnowy elewacji konieczna jest kosztowna ekipa remontowa. Nic bardziej mylnego! Dziś mamy nieograniczoną ilość możliwości, która pozwala nam na sprawne, bezproblemowe i przede wszystkim samodzielne malowanie elewacji domu. Zobacz jak prawidłowo pomalować dom.

Malowanie elewacji krok po kroku

Wybór odpowiedniej farby

Warto pamiętać, że wybór farby nie powinien być determinowany chwilowymi zachciankami czy nieprzemyślanymi pobudkami. Najlepiej wybrać farbę, która doskonale wpasuje się zarówno w charakter okolicy jak i aranżację i styl domu. Nie zapominajmy także o zapoznaniu się z istotnymi instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniach z farbą.

Czas na rusztowanie elewacyjne

Na szczęście zakup tego sprzętu nie jest konieczny bowiem istnieje możliwość jaką jest wynajem rusztowania elewacyjnego. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli decydujemy się na mniejsze lub większe prace remontowe związane z domem, które wymagają przebywania na wysokości.
Decydując się na bezpieczne i solidne rusztowania elewacyjne warto skorzystać z usług http://www.slv-group.eu/ bowiem ich rusztowania można dostosować z uwzględnieniem swoich indywidualnych potrzeb.

Prawidłowe przygotowanie domu i elewacji

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac należy nie tylko dokładnie sprawdzić stan techniczny elewacji, ale także powinno się zabezpieczyć folią okna, drzwi i powierzchnię przydomową, czyli te elementy, których nie chcemy malować. Kiedy podczas sprawdzania stanu technicznego napotkamy rysy lub pęknięcia możemy je bez problemu wyeliminować na przykład z pomocą zaprawy murarskiej. Niestety większe uszkodzenia i dziury wymagają nieco więcej pracy, i w tym przypadku należy je wypełnić odpowiednim materiałem po czym powinno się zabezpieczyć je siatką zbrojeniową. Kolejnym krokiem jest finalne zaszpachlowanie wszystkich mankamentów. Nie zapominajmy także, że po wszystkim konieczne jest wyczyszczenie elewacji przy pomocy pacy ściernej. Tak przygotowaną powierzchnię można zagruntować przed późniejszym malowaniem.

Dostosowanie się do warunków pogodowych

Najlepszym czasem na malowanie elewacji jest ciepły, aczkolwiek niezbyt słoneczny dzień. Zarówno wiatr, deszcz, chłód jak i nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych może negatywnie wpłynąć nie tylko na farbę czy szybkość malowania, ale także na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Malowanie

Pamiętajmy, że malowanie elewacji powinno odbywać się jednym ciągiem. Dlaczego? Otóż malowanie ‘na raty’ może powodować nierównomierny koloryt, a także plamy na elewacji. A wszystko to będzie wymagało ponownego malowania całości. Więc jeśli chcemy, aby elewacja była równomiernie pomalowana powinniśmy zrobić to od razu nie pozostawiając czasu na przerwy.Ciepłe parapety do każdego oknaW dzisiejszych czasach nowa technologia, jest coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza przy montażu stolarki okiennej. Prawidłowa izolacja termiczna, jest priorytetem, dlatego dużą popularnością cieszą się ciepłe parapety, które idealnie spełniają swoją funkcję.

Co to jest ciepły parapet?

Ciepłymi parapetami nazywane są podokienne profile, wykonywane z twardego styropianu, bądź polistyrenu ekstrudowanego. Takie parapety wykonywane są pod zamówienie klienta, więc nie można ich kupić bezpośrednio w sklepie, gdyż muszą być ścisłe dopasowane do okna. Można je montować zarówno przy tradycyjnych oknach plastikowych, aluminiowych, jak i drewnianej stolarce okiennej.

Zalety montażu ciepłych parapetów

Nie da się ukryć że termiczne parapety w dużym stopniu pozwalają na ograniczenie strat ciepła, dzięki czemu można zaoszczędzić w sezonie grzewczym.
Do zalet warto zaliczyć również:
znaczną poprawę przenikalności cieplnej,
prawidłową ochronę pianki przed wilgocią,
wyeliminowanie powstawania termicznych mostków,
brak przedmuchów,
brak zawilgoceń,
idealnie sprawdzają się, jako podstawa dla parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
znaczną poprawę właściwości energetycznych budynku,
bardzo łatwy montaż,
oraz wiele innych zalet, w tym ułatwiają montaż okiennej stolarki.
Kiedy sprawdzą się ciepłe parapety?

Taka izolacja termiczna powinna być wykonywana w nowo powstałych budynkach, przed montażem stolarki okiennej. Najlepiej sprawdzi się przy dużych oknach o znacznej wadze, gdyż zapewniają idealną stabilizacje dla wprawianego okna.
Oczywiście przy wymianie okien w już zamieszkałym budynku, zastosowanie ciepłych parapetów jest także możliwe i wskazane.

Szybki montaż ciepłych parapetów

Montaż parapetów nie jest skomplikowany, należy jednak wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Otwór okienny musi być równy i wypoziomowany, do tego celu można użyć na przykład kleju przeznaczonego do styropianu. Będzie potrzebna również pianka nierozprężona, jako uszczelniacz. Jeśli konstrukcja wyschnie można przystąpić do montażu ramy okiennej. Przy wykonywaniu ciepłych parapetów można wykorzystać także pianę montażową, jednak należy zachować ostrożność, gdyż nie mogą powstać puste przestrzenie z powietrzem.

Samodzielne osadzanie parapetu.

Montaż parapetu ciepłego nie jest trudnym zadaniem, jednak nie mając wystarczającej wiedzy i narzędzi, nie warto samodzielnie wykonywać takich prac zwłaszcza, że otwór okienny musi być idealnie prosty, i odpowiednio przygotowany. Takie zadanie dla pewności lepiej zlecić profesjonalnej firmie, bo tylko wtedy będzie gwarancja prawidłowego wykonanej izolacji cieplnej.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem montażu termicznych parapetów?

Decydując się na montaż ciepłych parapetów, trzeba koniecznie pamiętać, by profile były dobrze zabezpieczone przed słońcem, jeśli montaż stałych parapetów nie będzie wykonywany od razu.
Warto wspomnieć również, iż takie parapety eliminują kondensację wodnej pary, i w znacznym stopniu przyśpieszają wykonanie prac montażowych, montaż listw podokiennych jest wtedy niepotrzebny.Nowe zakupy na Nowy Rok!Spraw sobie NOWĄ KUCHNIĘ I ŁAZIENKĘ w Nowym 2018 Roku!

W firmie WODMET czeka na ciebie szeroki wybór kabin prysznicowych, grzejników, kotłów, artykułów wyposażenia łazienek i kuchni

Firma WODMET jest dystrybutorem polskich kabin łazienkowych Radaway, posiada status SALONU SPRZEDAŻY GOLD. Wodmet jest dystrybutorem polskich grzejników marki Instal Projekt i Luxrad. W bogatej ofercie znajdziesz tu produkty z działu hydraulicznego, grzewczego i wyposażenia łazienek renomowanych producentów .

Sprawdź ofertę na: grzejniki, kabiny prysznicowe, kotły, łazienki, wyposażenie łazienek.

WODMET, ul. Mirowska 32, Częstochowa, tel.: 34/ 361 66 80Jak przygotować stół na Wigilię?

Magiczna atmosfera świąt wymaga odpowiedniej oprawy. Jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia jest wigilijny stół, przy którym podczas uroczystej kolacji gromadzą się rodzina i znajomi. Aby był wizytówką świątecznego wystroju domu, należy starannie go przygotować. Sprawdźcie, jak sprawić, by prezentował się wyjątkowo.Obrus przygotuj wcześniej

Najważniejszym elementem dobrze nakrytego stołu jest obrus. Powinien być skrojony na miarę i zwisać przynajmniej 20 centymetrów z każdej strony blatu. Zadbajmy, aby był czysty i nienagannie wyprasowany. Obrusy powinniśmy prać w pralce osobno, dopasowując temperaturę i liczbę obrotów do rodzaju tkaniny. Białe z bawełny można prać nawet w 90°C, lniane w 60°C, zaś jedwabne w temperaturze nie większej niż 30°C. Natomiast te wykonane ze sztucznych tkanin (np. plamoodporne) maksymalnie w 40°C. – Zanim włożymy obrus do pralki, warto złożyć go w kostkę i wirować ustawiając małą liczbę obrotów. Następnie najlepiej wysuszyć go na odpowiedniej suszarce, wyposażonej w grube druty. Zapobiegną one powstawaniu zagnieceń na tkaninie, tym samym skracając czas prasowania. Idealna na duże pranie będzie suszarka Infinity, zarówno jeśli chodzi o jego ilość, jak i gabaryty. Podwyższony stelaż pozwala na jej rozsunięcie i dopasowanie do potrzebnych akurat rozmiarów. Teleskopowe linki umożliwiają regulację wymiarów od 186 cm aż do 257 cm. To udogodnienie w prosty sposób pozwala dostosować wielkość suszarki do ilości i gabarytów suszonych rzeczy, np. obrusów, pościeli czy ręczników – wyjaśnia Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda. Nie zapomnijmy również o dokładnym wyprasowaniu obrusa i serwetek. Najlepiej prasować tkaniny, które są jeszcze lekko wilgotne. Wówczas wygładzenie wszystkich zmarszczek będzie proste i szybkie. Można też zwilżyć suchy obrus wodą ze spryskiwacza. Aby nabrał wyjątkowego zapachu wystarczy do czystej wody dodać kila kropel perfum.

Przywróć blask sztućcom i zastawie

Tydzień przed kolacją wigilijną warto zadbać o zastawę i wypolerować srebra. Pociemniałe sztućce oraz naczynia stołowe ze srebra i platerowane można wyczyścić domowym sposobem. – Wystarczy płaski garnek wyłożyć folią aluminiową (także jego boki), włożyć do niego sztućce i zalać zimną solanką, czyli wodą wymieszaną z dużą ilością soli. Następnie postawić na kuchence i doprowadzić do wrzenia. Gotować ok. 10 minut, po tym czasie zdjąć z płyty grzewczej, a po przestudzeniu wyjąć i wytrzeć sztućce do sucha. Najlepiej wypolerować je delikatnymi ściereczkami na rolce (np. Light&Soft marki Vileda), które, w przeciwieństwie do ręcznika papierowego, nie pozostawią mikro włókien. Z kolei sztućce ze stali szlachetnej można myć w zmywarce. Jednak regularne używanie detergentów często powoduje różnego rodzaju zarysowania. Dlatego, jeśli chcemy, aby sztućce na długo zachowały blask skorzystajmy z domowego sposobu. Zanurzmy je na kilka minut w szklance z gorącą wodą i octem. A następnie dokładnie wypolerujmy. Bardziej uporczywe plamy usuniemy specjalną ściereczką do armatury napyloną dwutlenkiem tytanu (np. Anti-Kalk marki Vileda), która zbiera wodę, usuwa osad oraz nie powoduje zarysowań – radzi ekspert Viledy.

Sfera PRW świątecznym salonie

Za oknami wcześniej robi się ciemno, a dni są coraz chłodniejsze, oznacza to, że zbliża się najbardziej rodzinny i ulubiony przez nas okres w roku – Święta Bożego Narodzenia.Jest to także czas najbardziej uroczystego i podniosłego wspólnie spożywanego posiłku – wieczerzy wigilijnej. Spotkanie przy świątecznym stole to chwile refleksji i wspomnień, ale przed wszystkim radości i nadziei na przyszłość. W ten wieczór znowu czujemy się dziećmi – wracają do nas smaki i zapachy sprzed lat. Każda pani domu zawsze wkłada całe serce, siły i umiejętności, aby kolacja ta była niezwykła i na długo pozostała w pamięci uczestników, niezależnie od tego, czy podejmujemy liczną rodzinę, czy celebrujemy ją tylko w gronie najbliższych.
Przygotowania do uroczystej wigilii i świątecznego obiadu mogą zainspirować nas do zakupu nowych mebli do jadalni, które pozwolą na komfortowe spędzenie czasu zarówno gospodarzom, jak i gościom, pomogą w budowaniu wyjątkowego nastroju oraz oczarują pięknym wyglądem.

A może w tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Święta w nowym, wymarzonym domu i właśnie szukamy odpowiedniego wyposażenia?

Bardzo interesującą propozycją jest kolekcja Riva marki MEBIN, której elementy umożliwiają zarówno urządzenie osobnej obszernej jadalni, jak i wydzielonej części salonu. Riva to wysoki standard wykonania, materiały najlepszej jakości i eleganckie zestawienie dębu burgundzkiego z czarnymi wstawkami. Najważniejszy mebel w tym wyjątkowym dniu to oczywiście stół.
W przypadku zestawu Riva jest to solidna konstrukcja na stabilnej nodze kolumnowej, która zdaje się symbolizować oparcie, jakie daje nam rodzina. Rozsuwany blat pokryty lakierem odpornym na wysokie temperatury i alkohol w razie potrzeby wydłużymy ze 160 do aż 360 centymetrów. Funkcja ta sprawia, że stół idealnie sprawdzi się zarówno na co dzień na potrzeby małej rodziny, jak i podczas przyjęć dla wielu gości. Na długą, komfortową konsumpcję i konwersację pozwolą wygodne, tapicerowane krzesła o eleganckiej linii zrobione z litego drewna dębowego. Zapasowe obrusy i dodatkową zastawę pomieszczą półki i szuflady obszernej komody i witryny z designerskimi wstawkami ze szkła Lacobel. W meblach zastosowano ciekawe technologiczne rozwiązania, jak zawiasy z cichym domykiem, system otwierania szuflad i drzwi push to open oraz energooszczędne oświetlenie ledowe, którego ciepłe światło w połączeniu z lampkami choinkowym i blaskiem świec tworzy niepowtarzalny świąteczny nastrój.
Wykwintne meble same w sobie stanowią ozdobę salonu i podkreślają podniosłą atmosferę. Nie zapominajmy jednak o detalach, które dodatkowo ją wzmacniają: tradycyjnych kolędach, pięknej zastawie i świecach, stroiku albo okazałej gwieździe betlejemskiej oraz przede wszystkim – pachnącej choince i starannie przygotowanych prezentach, które w tym dniu niezależnie od wieku rozpakowujemy jak zawsze z wielkim podekscytowaniem i wzruszeniem.Piękna kuchnia i łazienka na Święta

Zadbaj, aby pomieszczenia, gdzie przebywasz najwięcej spełniały Twoje oczekiwania.
Spraw, by kuchna i łazienka były w te Święta takie jak sobie wymarzysz.
Jeszcze zdażysz skorzystać z promocji.
Sprawdź wyprzedaże w firmie Wodmet w Częstochowie.
Zadbaj, aby wejść w Nowy Rok tak jak sobie wymarzysz!

WODMET zaprasza:Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;

godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00
sobota 8:00-13:00Udogodnienia dla branży przemysłowej - co warto wiedzieć?

Praca w przemyśle, bez względu w jakim, wymaga wielu urządzeń, które w znacznym stopniu umożliwiają jej prawidłowe wykonywanie. Cóż, obecnie wyposażenie profesjonalne dla przemysłu, jest na wyciągnięcie ręki, dlatego każdy przedsiębiorca powinien inwestować w najnowsze udogodnienia.Bezpieczne wyposażenie przemysłu
Wiele firm oferuje wyposażenie techniczne, jednak by dobrze wybrać, warto je dokładnie sprawdzić, bo niestety nie są to tanie rzeczy, a muszą spełniać normy bezpieczeństwa. Co można zaliczyć do wyposażenia przemysłu?

różnego rodzaju osprzęty
wózki widłowe
maszyny do metalu
urządzenia budowlane
urządzenia do spawania
wyposażenia warsztatów
oraz wiele innych, niezbędnych maszyn i dodatków
Prace na wysokościach-co jest potrzebne?

By móc wykonywać prace na wysokościach, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, choć doświadczenie pracownika i odpowiednie przeszkolenie, również jest ważne. W zależności jaka praca ma zostać wykonana, można zastosować różne akcesoria typu:

podesty wykonane z aluminium
pomosty
drabiny wielofunkcyjne
różnego rodzaju rusztowania
drabiny do zawieszania na słupach
i wiele innych, dzięki którym, będzie można bezpiecznie wykonać powierzone zadanie.

Jak chronić się przed upadkiem?

Praca na wysokości zawsze związana jest z ryzykiem, dlatego każdy pracownik, pracujący na platformie, bądź drabinie powinien posiadać szelki ochraniające, zaczepy, linki itp, które zabezpieczą go przed upadkiem. Takie zabezpieczenia wymuszają również przepisy BHP.

Gdzie zapatrzyć się w najlepszy sprzęt i zabezpieczenia?

Prace na wysokościach, to zawsze ryzyko upadku, dlatego sprzęt powinien być solidny, bezpieczny i oparty na najnowszych technologiach. W tej kwestii z pomocą przyjdzie http://www.eci.com.pl/pl/20-drabiny-podesty-schody-przejscia, firma która oferuje najlepsze i sprawdzone rozwiązania, stosowane w przemyśle, od różnego rodzaju maszyn po drabiny, podesty i akcesoria uzupełniające.

Jaki sprzęt do pracy na wysokościach będzie najlepszy?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki sprzęt do pracy na wysokościach będzie najlepszy, bo wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pracy ma być wykonywany.

Trudne prace budowlane – wymagają zastosowania aluminiowych rusztowań przejezdnych

Prace na znacznej wysokości-wymagają drabin podestowych, posiadających bezpieczne platformy, niezastąpione okażą się również, samojezdne osobowe podnośniki, które umożliwiają pracę nawet na 16m wysokości
Trudny dostęp do maszyn- w tym przypadku, niezbędne okażą się specjalne drabiny z platformami
Prace pod napięciem- wymagają użycia specjalnych drabin dielektrycznych
Jak widać dobór odpowiedniego sprzętu, zależy od rodzaju wykonywanej pracy, i miejscu gdzie jest wykonywana.

W każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność.
Profesjonalne wyposażenie dla przemysłu, czyli sprzęt, maszyny czy podesty ,oferowane przez producentów, jak i firmy zawsze są najwyższej jakości, by nie tylko ograniczyć ryzyko związane z wykonywaniem pracy, lecz także idealnie sprawdzą się wyręczając pracę ludzkich rąk.Święta spokojne, święta bezpieczne: Jak uchronić dom przed włamaniem?

Przerwa świąteczna dla większości z nas to przede wszystkim czas wypoczynku. Niemniej nie można zapomnieć o wyjątkowo przedsiębiorczych włamywaczach, którzy co roku z powodzeniem czerpią profity wynikające z nieobecności domowników. W jaki sposób uchronić się przed kradzieżą i sprawić, aby tegoroczne święta były i spokojne, i bezpieczne?Media i policja co roku przestrzegają przed wzrostem liczby włamań na przełomie grudnia i stycznia, kiedy przypada kilka świąt tuż po sobie. Dłuższy urlop skłania ku wyjazdom poza miejsce zamieszkania, na co tylko czekają włamywacze. Spokój w czasie świątecznych dni zapewni nam odpowiedni system zabezpieczeń, o który najlepiej zatroszczyć się już kilka tygodni przed Świętami.

Posesja na oku

Największe ryzyko kradzieży ma miejsce w przypadku domów jednorodzinnych, których mieszkańcy decydują się wyjechać na całą przerwę świąteczną, trwającą często aż kilkanaście dni. Tak długa nieobecność sprawia, że potencjalny złodziej nie musi się spieszyć. Może spokojnie obserwować dom, sprawdzić w jakich godzinach pojawia się osoba doglądająca domu pod nieobecność właścicieli, prześledzić kwestię zabezpieczeń i dokładnie przygotować się do kradzieży. Na szczęście, choć nie możemy ukryć naszego domu przed wzrokiem włamywacza, możemy udaremnić mu realizację świątecznych kradzieży. – Najbardziej zniechęcająco na złodziei działa oczywiście system monitoringu. Umiejętnie rozmieszczone kamerki będą pilnie śledzić każdy zakątek posesji. Ponadto dzięki wykorzystaniu technologii wi-fi możemy na komputerze lub urządzeniu mobilnym w każdej chwili sprawdzić transmitowany z nich obraz, bez względu na to jak daleko od domu spędzamy święta - mówi Piotr Palewicz, ekspert firmy Yale.

Zamek nowej ery

Im bardziej skomplikowany mechanizm, tym trudniej go rozpracować. Dlatego też unowocześnianie zamków do drzwi zewnętrznych do pewnego momentu polegało głównie na zwiększaniu ilości znajdujących się w nim zapadek, zasuwek i zębatek. Niemniej dziś na rynku dostępne są rozwiązania na miarę zupełnie nowej ery zabezpieczeń. - Najnowocześniejsze zamki nie wymagają nawet użycia klucza. Sterowanie nimi odbywa się za pomocą smartfona, linii papilarnych, kodu PIN lub pilota. W zależności od konieczności zwiększenia poziomu zabezpieczenia możemy tak ustawić opcje, by były one niemożliwe do sforsowania dla potencjalnego włamywacza - mówi ekspert.

Proste, a skuteczne

Rozwiązaniem, które od wielu lat cieszy się popularnością, jest system alarmowy wyposażony w czujniki wizualne. Są one w stanie zatrzymać aż do 80% włamań! Co ważne, poszczególne elementy instalacji nie wymagają okablowania i są całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu ich montaż jest łatwy i szybki oraz nie uszkodzi estetyki ścian. Dlatego nawet jeśli na dziś dzień nasz dom nie jest pilnie strzeżony przez nowe technologie, do Świąt możemy diametralnie odmienić ten stan rzeczy.

Warto pamiętać, że w czasie świąt kradzież nie grozi jedynie tym, którzy zdecydowali się na kilkudniowy wyjazd. Także kilkugodzinne opuszczenie domu może zachęcić potencjalnych złodziei. Zwłaszcza jeśli sąsiedzi również spędzają święta w innym miejscu. Jak w takim wypadku zminimalizować ryzyko włamania? Prostym trikiem jest pozostawienie w jednym pomieszczeniu zapalonego światła lub użycie funkcji zdalnego włączenia i wyłączenia zasilania lampy z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym czasie, oferowanego przez inteligentne alarmy. W połączeniu z solidnymi drzwiami, zamkami trudnymi do sforsowania i systemem alarmowym nasze sumienie będzie o wiele spokojniejsze, jeśli zamierzamy świąteczny czas spędzić w innym miejscu.

Sfera PrNowoczesne meble w eleganckim wnętrzu

Kolekcja Riva firmy MEBIN to meble w stylu nowoczesnym, przeznaczone do jadalni i sypialni.Fronty wykonano z litego drewna dębowego, a korpusy pokryto naturalną okleiną dębową. Elegancki dąb burgundzki o ciemnej, głębokiej brązowej barwie, w zestawieniu z naturalnymi materiałami i szkłem Antisol tworzy nastrojową kompozycję, kreując wnętrza o niepowtarzalnym uroku.

Meble sprawiają wrażenie masywnych i ciężkich, ale odpowiednie proporcje geometrycznych form, wprowadzają ład i harmonię opartą na symetrii. Koresponduje z nią perfekcyjne wykończenie łagodnie zaoblonych krawędzi. Efektowne, gięte uchwyty nadają bryłom szczególnej elegancji i wdzięku.

Delikatny rysunek słojów drewna o nieregularnych liniach sprawia, że powierzchnie blatów, frontów i cokołów zyskują dekoracyjną strukturę.

Meble posiadają też ciekawe technologicznie rozwiązania, takie jak system otwierania szuflad i drzwi push to open czy energooszczędne oświetlenie LED. Riva, choć na wskroś nowoczesna, ma w sobie coś z ducha sztuki użytkowej początków ubiegłego stulecia.

Bogaty wybór brył, a także klasa i styl tej kolekcji wynikające z dobrego wzornictwa, jakości materiałów i funkcjonalności, pomogą zaaranżować niejedno oryginalne wnętrze klimatycznej jadalni czy sypialni.

Symetria oraz nowoczesny styl mebli z kolekcji RIVA tworzą harmonijne i eleganckie wnętrze.

Więcej niepowtarzalnych kolekcji na stronie: http://www.mebin.pl/

Zapraszamy: MEBIN Andrzej Binkowski, Stobiecko Szlacheckie 135, 97-561 ŁadziceKolor elewacji – to nie może być przypadkowy wybór!

W Szwecji dominują charakterystyczne domki w kolorze faluńskiej czerwieni.
Duńskie domy często są niebieskie, czerwone, różowe i pomarańczowe.
Z kolei u Norwegów pojawiają się budynki czerwone, żółte i białe.
W Polsce zazwyczaj wybieramy bezpieczniejsze rozwiązania – beże, brązy, delikatne żółcie oraz biel. Jakie znaczenie ma kolor elewacji i czym kierować się przy wyborze podpowiada ekspert marki CEDRAL.Elewacja a architektura
Kolor elewacji przede wszystkim powinniśmy dobrać do stylu naszego domu. Gdy budujemy dom klasyczny, bogaty w detale takie jak ryzality czy lukarny, kolorystyka elewacji powinna być ciepła i spokojna. Z kolei na domu w postaci prostej bryły dobrze wyglądać będzie połączenie barw podstawowych z wyrazistymi kolorami, jak biel i czerwień.

Przed podjęciem decyzji o ostatecznym kolorze elewacji domu, warto zastanowić się nad odcieniem pokrycia dachowego.

– Kolor wybranego dachu powinien dobrze komponować się z kolorem elewacji. Duży wpływ na odbiór odcienia dachu ma odbicie światła na materiałach o różnej fakturze. Błyszczące w słońcu dachówki nabierają bardziej jaskrawego wyglądu niż dachówka matowa. Elewacja będzie rozświetlająca, jeżeli zestawimy ją z niebłyszczącym dachem i odwrotnie – mówi Monika Naczeńska, Marketing Manager CEDRAL.

Otoczenie domu
Dobierając kolory do zewnętrznego wykończenia domu, warto pamiętać też, że nasz dom staje się częścią krajobrazu i powinien do niego pasować. Jeśli sąsiadujemy z innymi budynkami, powinniśmy kolor podporządkować otoczeniu. Sąsiedztwo lasów i pól również ma wpływ na dobór elewacji. Dom osadzony w naturze powinien z nią współgrać. Świetnie sprawdzą się w tym np. deski elewacyjne z włóknocementu w kolorach beżowych, brązowych i zielonych dostępne w ofercie marki CEDRAL. W przypadku usytuowania w otwartej przestrzeni dobór odcieni może być mniej rygorystyczny. Możemy użyć wtedy bieli w połączeniu z czerwienią, pomarańczą czy błękitem.

Siła koloru
Barwa w architekturze nie jest tylko dodatkiem. Jej odpowiednie zastosowanie potrafi podkreślić zalety konstrukcji i ukryć jej wady. – Kolorami możemy zaakcentować kształty dodatkowych elementów lub zmieniać proporcje bryły budynku. Jasny odcień domu powiększy go optycznie i wyróżni z otoczenia. Kolory ciemne do elewacji można dobrać pod warunkiem, że zastosuje się je z wyczuciem, na przykład przy podkreśleniu wybranych elementów budynku – podpowiada manager marki CEDRAL.

Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie nudy i monotonii będzie zestawienie ze sobą dwóch barw. Dlatego wszelkie detale architektoniczne warto podkreślać innymi kolorami niż ten zastosowany na większości budynku. Do wyróżnienia takich elementów najlepiej nadadzą się kolory jaśniejsze od podstawowego. Z kolei przy prostych domach bez detali, świetnie sprawdzi się połączenie surowej bieli z innym kolorem, np. pomarańczowym, szarym lub grafitem. Będziemy mogli wtedy zastosować barwne, geometryczne kształty w różnych punktach elewacji lub kolorystyczny akcent na część domu o określonej funkcji takiej jak garaż. Właśnie dzięki takim prostym zabiegom w idealny sposób wyeksponujemy nasz dom, równocześnie zachowując pełną harmonię z otoczeniem.

Royal Brand PRZakończ rok udanym remontem!

Czy chcesz, zakończyć rok udanym remontem łazienki lub kuchni?
Planujesz zakupy artykułów hydraulicznych lub wyposażenia łazienek?
Potrzebujesz fachowej pomocy przy podejmowaniu decyzji?
A może planujesz remont w przyszłym roku?

Koniecznie udaj się na ul. Mirowską 32 w Częstochowie.
Tu w firmie z ponad 20-letnią tradycją kupisz wszystko czego potrzebujesz.

Oglądając ekspozycje, korzystając z różnych promocji i porady fachowców zaplanujesz udany remont

WODMET technika grzewcza i wyposażenie łazienek zaprasza na zakupy.

Ciesz się nowoczesną łazienką przez długi czas.
W bogatej ofercie znajdziesz wszelkie produkty z działu hydraulicznego, grzewczego i wyposażenia łazienek renomowanych producentów.***

WODMET to wiodący dystrybutor polskich kabin łazienkowych Radaway oraz polskich grzejników marki Instal Projekt i Luxrad. Roca przyznała częstochowskiej firmie status SALONU SPRZEDAŻY GOLD.

***PROMOCJA:
RÓŻNE FARBY KOLOROWE W JEDNEJ CENIE!

Budujesz, remontujesz, urządzasz?
Korzystaj z atrakcyjnych promocji!

Firma "MAROL" zaprasza do swojego Sklepu Firmowego ADAŚ w Olsztynie, ul. Zielona 10.
Tel.: 34 328 65 55
Teraz kupisz wszystkie farby kolorowe w JEDNEJ CENIE!

2,5 l - 39,99 zł,
5 l - 63,99 zł
Nie zwlekaj. Promocja trwa do 31 grudnia.Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych

O tym, że pojawienie się na świecie dziecka potrafi przewartościować i przewrócić do góry nogami dotychczasowy świat prędzej czy później przekonują się wszyscy świeżo upieczeni rodzice. Nierzadko jeszcze na długo przed porodem przyszła mama i tata pochłonięci są przygotowaniami do powitania nowego członka rodziny. Na długiej liście zadań kluczową pozycję powinno zająć zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w domu. Nasi eksperci podpowiadają, jak to zrobić.Troska o dziecko to jeden z najważniejszych obowiązków każdego rodzica. To tylko od nich zależy to, czy mieszkanie małego lokatora będzie dla niego miejscem bezpiecznym i odpowiednim dla rozwoju. Ze statystyk UNICEF-u wynika, że 40% wszystkich wypadków z udziałem najmłodszych ma miejsce w domu. Jak temu zaradzić?

Spojrzeć na świat oczami dziecka

Dom to dla dziecka pierwsze miejsce, w którym poznaje otaczający go świat. To także jego pierwszy plac zabaw, na którym jak się okazuje czyhają liczne zagrożenia. O tym, jak jest ich wiele, dowiadujemy się dopiero patrząc na nasze mieszkanie z perspektywy malucha.
– W każdym domu wytypować można przynajmniej kilka newralgicznych miejsc, będących potencjalnie niebezpiecznymi dla naszego malucha. Są nimi z pewnością strefa wejścia i schody, które powinniśmy zabezpieczyć specjalnymi bramkami i barierkami. Nie zapominajmy również o parapetach i oknach, które dla ciekawskiego dziecka są atrakcyjnym miejscem do zabawy. W ich pobliżu nie powinniśmy ustawiać szafek ani foteli, po których nasza pociecha może się wspinać. Uchylne okno to ogromne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia malucha. Zamontowanie na nim klamki kodowej uniemożliwi dziecku jego otwarcie. Tego typu blokady pasują z reguły do wszystkich typów okien – radzi Piotr Palewicz, ekspert marki Yale oferującej zabezpieczenia domowe.

Bezpieczna zabawa w kuchni

Każdy rodzic wie, że wspólne przygotowywanie posiłków stanowi jedną z najciekawszych atrakcji dla najmłodszych. To nie tylko pomysł na dobrą zabawę, ale doskonała okazja do rozwoju zdolności manualnych, kreatywności oraz sposób na niejadka – łatwiej przekonać dziecko do zjedzenia przyrządzonej „samodzielnie” potrawy. Mali pomocnicy uwielbiają także obserwować i sprawdzać działanie sprzętów AGD, stąd tak ważne są ich zabezpieczenia.
– Praktyczną funkcją np. w płytach indukcyjnych jest tzw. blokada rodzicielska. Poprzez dezaktywację panelu sterowania zapobiega ona przypadkowej zmianie ustawień przez dzieci. Podobne rozwiązania stają się normalnością także w nowoczesnych pralkach i zmywarkach. W płytach gazowych przydatny okazuje się system automatycznie odcinający dopływ gazu, np. w razie zalania. Klienci często poszukują również piekarników ze specjalnym systemem chłodzenia obudowy i potrójnie szklonymi drzwiami. Dzięki nim szyba i front drzwi podczas pieczenia pozostają stale zimne, co skutecznie chroni przed oparzeniami i pozwala dzieciom swobodnie obserwować „co dzieje się w środku”– przekonuje Tomasz Bytnar, ekspert marki KERNAU, oferującej sprzęt AGD.

Kilkulatek w łazience

O bezpieczeństwo dziecka w łazience powinniśmy zadbać zarówno w strefie kąpielowej, jak i WC. Samodzielność korzystania z toalety warunkuje w dużej mierze wysokość urządzeń sanitarnych, która musi być dostosowana do wzrostu dziecka.
Zalecana wysokość miski ustępowej wynosi odpowiednio: 26 cm dla dzieci do 3 lat oraz około 32 cm – od 3 do 11 roku życia. Warto zwrócić uwagę na dedykowane rozwiązania, np. stelaż podtynkowy do WC stojącego dla dzieci czy multifunkcjonalny terminal WC. W przypadku ostatniego rozwiązania regulacja wysokości ceramiki odbywa się nawet w zakresie 8 cm. Dzięki temu z toalety mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Z kolei w strefie prysznicowej warto zamontować niski brodzik z antypoślizgową powłoką lub odwodnienie liniowe, dzięki któremu unikniemy dodatkowych progów. W tym przypadku zwróćmy uwagę na to, czy rynny i ruszty nie posiadają ostrych krawędzi – radzi Andrzej Majewski, ekspert TECE.

Ryzyko poślizgnięcia w łazience zniwelują także inne rozwiązania, takie jak płytki ze specjalną powłoką lub antypoślizgowe maty. Zadbajmy o podest, który ułatwi kilkulatkowi korzystanie z umywalki, czy baterie termostatyczne, dzięki którym sami wyregulujemy temperaturę wody. Takie rozwiązania zapewnią dziecku bezpieczeństwo w łazience oraz samodzielność w nauce zasad higieny.

Sfera PrPlanuj Święta.
Pomyśl o choince.
Szkółka Drzew i Krzewów Kulas zaprasza!

W ofercie szeroki wybór:

choinki w doniczkach,
jodły i świerki cięte
tuje, krzewy, drzewa alejowe
W Szkółce Drzew i Krzewów KULAS
kupisz jodły lub świerki cięte, a także choinki w doniczkach.
Drzewkami w doniczkach będziemy mogli cieszyć się przez długi czas.
Po świętach będą ozdobami naszych ogrodów i balkonów przez lata.
Szkółka Drzew i Krzewów Kulas zaprasza!

Zapraszamy do punktów:

Rocha 219 b
Al. Jana Pawła II 2Strona 8 >>>


Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay