Rombor - 
łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Kiedyś były dacze, teraz są domki całoroczne

Z Internetu można się dowiedzieć, że popularne niegdyś, a dziś odchodzące w zapomnienie słowo „dacza” pochodzi z rosyjskiego. Podobnie miało być w ludowej Polsce, choć legendy o majątkach ówczesnych prominentów okazywały się mocno przesadzone. Dziś mówi się raczej o domku letniskowym, niekiedy całorocznym. To też luksus niedostępny jeszcze dla kogoś zarabiającego poniżej średniej krajowej, ale jego dostępność rośnie.
Kto ma działkę, samochód i trochę pieniędzy…

Czytaj więcej: http://czest.info/Dawniej-dacze-teraz-domki-całoroczneWytworny gabinet, urocza sypialnia z kolekcji BARI

Firma Mebin przygotowała kolejną nowość!

To kolekcja BARI - meble przeznaczone do ekskluzywnego gabinetu, a także eleganckiego wypoczynku.

Znajdziemy tu między innymi duże biurko z szufladą, barek obrotowy, witryny, pomocnik z szufladami i wszystko to co niezbędne w komfortowym wyposażeniu miejsca pracy, czy salonu.
Zestaw do sypialni z kolei obejmuje wszystko, co niezbędne do powstania wygodnego i eleganckiego wnętrza do wypoczynku: łóżko, kilka modeli szaf oraz urocza toaletka z lustrem.

Zapraszamy: http://www.mebin.pl/kolekcje-mebli/bari/Wakacje pod gruszą we własnym ogrodzie? To możliwe!

Po pracowitej pierwszej części roku, większość z nas z utęsknieniem wyczekuje urlopu w letnich miesiącach. Dla naszych pociech dwumiesięczna przerwa w nauce to czas zabaw na świeżym powietrzu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd, a nawet jeśli uda się wyjechać to nie na całe wakacje. Pozostaje więc pytanie – jak odpowiednio zorganizować dzieciom czas, który spędzą w domu? Pamiętajmy, że bez trudu nasz przydomowy ogród zamienimy w magiczne miejsce, idealne do zabaw i letnich harców.Niezależnie od tego, jak dużym ogrodem dysponujemy, w rzeczywistości jedynym ograniczeniem dla jego aranżacji może być nasza wyobraźnia. Nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć dla dzieci fantastyczny zakątek, który stanie się dla nich wymarzonym miejscem wakacyjnych zabaw. Oto trzy proste patenty, które sprawdzą się w każdym ogrodzie i dostarczą wyśmienitej zabawy tak dzieciom, jak i dorosłym.

Sekretna fortecaSpełnieniem marzeń każdego dziecka będzie bez wątpienia domek na drzewie. Który maluch nie marzy o zbudowanej nad ziemią kryjówce, która zamienić się może w królewski zamek, statek kosmiczny, okręt piracki? W tym wypadku, tak jak do realizacji każdego zadania budowlanego, należy zacząć od przygotowania szczegółowego projektu. Najlepiej stworzyć indywidualny konspekt, zamiast korzystać z gotowego wzoru. Każde drzewo jest bowiem inne i aby konstrukcja była solidna, bezpieczna i funkcjonalna, należy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty. Niezbędne są też solidne narzędzia. Ponieważ lwia część pracy związanej z budową domku na drzewie dotyczyć będzie obróbki drewna, konieczny jest wybór solidnej pilarki. – Model z silnikiem spalinowym pozwoli na pracę w dowolnym miejscu, bez ograniczeń związanych z dodatkowym okablowaniem - mówi Grzegorz Kowalczyk, ekspert firmy Krysiak. - Najlepiej zdecydować się na narzędzie o niedużej wadze i specjalnej budowie, jak np. pilarka Faworyt RG 2600-12, która waży zaledwie 4 kg netto jest idealna do małych prac ciesielskich, gwarantując skuteczność oraz precyzję. Inwestycja w pilarkę zwróci się z nawiązką także jesienią, kiedy konieczne będzie przycięcie gałęzi drzew i krzewów, a także cięcie klocków drewna do kominka – dodaje ekspert firmy Krysiak. Pamiętajmy, aby wszystkie drewniane elementy konstrukcyjne zaimpregnować przed montażem, tak, by domek był odporny na negatywny wpływ czynników atmosferycznych.

Aktywni w ogrodzieCzasem najlepszym sposobem na wakacyjną nudę jest… praca. Ale taka, która sprawia przyjemność i pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Zamieniając prace ogrodowe w fascynującą przygodę z pewnością nakłonimy pociechy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zgłębianiu tajemnic przydomowej flory. Ponieważ większość prac ogrodowych wymaga użycia skomplikowanych i ostrych narzędzi, ważne jest, by odpowiednio wybrać pracę, którą bezpiecznie mogą wykonać dzieci. Idealnym zadaniem może stać się zbieranie plonów – owoców i warzyw. Ponadto warto zaangażować dzieci do podlewania grządek – tak przy pomocy małej konewki, jak i węża ogrodowego z wodą, używając końcówki zraszającej. Dzieci z pewnością chętnie pomogą też przy koszeniu trawnika. W jaki sposób? Na przykład przycinając szkolnymi nożyczkami źdźbła, które wymknęły się ostrzom kosiarki. Prawdziwym wyzwaniem może stać się natomiast zasadzenie własnej roślinki. Doskonale w tej roli sprawdzi się małe drzewko, jakich wiele pojawia się szczególnie w otoczeniu klonów czy dębów. Zanim nasz maluch zasadzi swoje drzewko warto przekopać dokładnie ziemię lub spulchnić ją glebogryzarką. Dzięki temu zwiększymy szanse na przyjęcie się nowej roślinki, a dziecko będzie mogło przez lata obserwować, jak nowe drzewko rośnie wraz z nim. Pielęgnacja ogrodu wymaga systematyczności, odpowiedzialności i uwagi, więc zaszczepiając w dzieciach żyłkę ogrodnika pozwolimy im również kształtować własny charakter.

Przydomowa laguna

Lato w ogrodzie nie mogłoby się obyć bez wodnych szaleństw pod każdą postacią. Począwszy od dmuchanych basenów, a na zabawkowych fontannach skończywszy. Ciekawym, praktycznym i jednocześnie bezpiecznym urządzeniem w letnim ogrodzie stanie się solarny prysznic ogrodowy wykorzystujący energię słoneczną do podgrzewania wody. W upalne dni przyniesie chwilę orzeźwienia i jednocześnie pozwoli dzieciom umyć się po szaleństwach na świeżym powietrzu, przez co naszej łazience oszczędzone zostaną takie niespodzianki, jak źdźbła trawy, ziemia czy piasek. Urządzenie tego typu wyposażone jest w funkcję podgrzewania, dzięki czemu możemy podłączyć je do dowolnego ujęcia, bez obaw o to, że woda będzie zbyt zimna. Przestawiając prysznic co kilka godzin w inne miejsce przy okazji dziecięcych zabaw zapewnimy sobie wysoce wydajne podlewanie trawnika, przy jednoczesnej oszczędności wody.

Sfera PR

****

Szeroki wybór roślin do swojego ogrodu znajdziesz w Częstochowe,
w Szkółce Drzew i Krzewów KULAS:
ul. Rocha 296b
oraz Al. Jana Pawła II 2

www.Kulas.pl6 prostych trików na ochłodzenie mieszkaniaLato trwa w najlepsze! Nadchodzące miesiące dla wielu z nas będą czasem wakacyjnych podróży, niezapomnianych przygód i pięknej pogody. Jednak słoneczna aura wiąże się również z wysokimi temperaturami, które po pewnym czasie mogą zacząć nam doskwierać. Jak skutecznie zapewnić sobie przyjemny chłód w mieszkaniu?

Przygotowaliśmy dla was kilka praktycznych wskazówek!


1. Ustal harmonogram wietrzenia

Wietrzenie mieszkania, choć najbardziej oczywiste, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego tak ważne jest, by otwierać okna w mieszkaniu wyłącznie późnym wieczorem, kiedy temperatura na zewnątrz jest najniższa. Zamykaj je przed wyjściem do pracy, a najlepiej używaj dodatkowo rolet lub żaluzji, żeby zaciemnić wnętrza. Pod żadnym pozorem nie uchylaj okien zaraz po zachodzie słońca – to właśnie wtedy ziemia oddaje ciepło, które przyjmowała przez cały dzień. Poczekaj z wietrzeniem do późnego wieczora, w ten sposób ochronisz swoje mieszkanie przed falą gorącego powietrza.

2. Schroń się w cieniu roślin doniczkowych

Lubisz otaczać się roślinami? Doskonale się składa! Twoje ulubione monstery, sukulenty czy paprocie korzystnie wpłyną na temperaturę wewnątrz mieszkania. Okazuje się, że kwiaty nie tylko potrafią oczyścić powietrze ze szkodliwych toksyn, ale mogą również obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni – to właśnie subtelna różnica, od której przeważnie zależy twoje poczucie komfortu w upalne dni. Dlatego im więcej roślin znajdzie się w twoim mieszkaniu, tym lepiej – troszcz się o nie, a one zatroszczą się o ciebie!

3. Połącz przyjemne z pożytecznym

Suche powietrze to nasz największy wróg. Wzmaga uczucie gorąca i utrudnia nam oddychanie w ciągu dnia, a w nocy sprawia, że mamy poważne trudności z zasypianiem. Dlatego na pewno zechcesz połączyć przyjemne z pożytecznym – zrób pranie i zostaw je na suszarce wewnątrz mieszkania. Dzięki temu sprawisz, że powietrze będzie bardziej wilgotne, a tym samym odczujesz ulgę w gorące dni oraz w upalne noce. Najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze!

4. Zwiększ efektywność wentylatora

Wentylatory to standardowe wyposażenie niemal każdego domu i stanowią tańszą alternatywę do klimatyzacji. Jednocześnie są dość skutecznym rozwiązaniem na upały i przynoszą natychmiastową ulgę. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy temperatura powietrza w mieszkaniu jest dramatycznie wysoka – wówczas wiatrak może nie sprostać panującemu wewnątrz upałowi. Dlatego połóż przed nim butelkę zamrożonej wcześniej wody. Dzięki temu sprawisz, że powietrze rozprowadzane przez wentylator będzie wyraźnie chłodniejsze, a temperatura w mieszkaniu stanie się znacznie przyjemniejsza.

5. Zadbaj o izolację

Każdy ze sposobów okaże się mało skuteczny, jeśli twoje mieszkanie będzie pozbawione odpowiedniej izolacji. Energooszczędne okna nowej generacji kojarzą się z korzyściami w okresie grzewczym. Niewielu zastanawia się nad tym, że ten sam system nieprzepuszczalności cieplnej chroni nas latem przed upałami! – Izolacja jest podstawową kwestią utrzymania pożądanej temperatury wewnątrz mieszkania. W produkcji okien energooszczędnych wykorzystuje się systemy dwu lub trzyszybowe, z przestrzenią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym. Dodatkową izolacje stanowi materiał ramy. Okna drewniane znacznie lepiej radzą sobie z gorącą aurą niż okna plastikowe. Wynika to między innymi z ich odporności na odkształcenia, które powodują upały. – wyjaśnia Mariusz Kubik, ekspert marki Urzędowski.

6. Wyloguj się!

Wiesz już, co zrobić, aby zapewnić sobie przyjemne ochłodzenie w gorące dni. Pora dowiedzieć się, czego unikać, by jeszcze bardziej nie „podkręcać” temperatury. Komputer, telewizor, piekarnik, kuchenka, suszarka do włosów, ładowarki – zapominamy o tym, że urządzenia, których używamy na co dzień, znacznie podnoszą temperaturę wewnątrz domu. Dlatego rozsądnym i skutecznym posunięciem będzie ograniczenie korzystania z nich do niezbędnego minimum. Pozwoli ci to w pełni cieszyć się z efektów zastosowania prostych sposobów na przyjemny i orzeźwiający chłód w swoim mieszkaniu.

www.urzedowski.pl Sfera PRSekret bujnego ogrodu

Marzysz o pięknym ogrodzie pełnym zieleni, ale widzisz, że gleba pod trawnik czy rabaty wymaga spulchnienia i wyrównania powierzchni?

Pomoże Ci w tym: Glebogryzarka Faworyt SGT 48-196 L firmy Krysiak
Glebogryzarka spalinowa to oszczędność czasu i sił, która idzie w parze z większą efektywnością prac ogrodowych. To właśnie ona pozwoli nam założyć ogród marzeń, który będzie cieszyć oko soczystą zielenią trawnika oraz bogactwem barwnych kwiatów. Idealnie rozdrobniona gleba, dokładnie wymieszana z nawozem oraz równa powierzchnia gruntu to korzyści, które z pewnością doceni każdy pasjonat ogrodnictwa – zarówno profesjonalista, jak i amator.

Glebogryzarka może okazać się niecenioną pomocą! Dzięki niej nawet niezbyt płodne grunty mogą zostać odpowiednio przygotowane pod uprawę roślin. Z glebogryzarki warto skorzystać przed wysiewem trawnika, tworzeniem rabat kwiatowych lub założeniem zupełnie nowego ogrodu. Glebogryzarka idealnie rozbije zbyt gliniastą i zwartą strukturą glebę, pozwalając na właściwe przyjęcie się nowych sadzonek i nasion. Ponadto precyzyjne spulchnienie gleby ułatwi wymieszanie jej z nawozem, gwarantując dokładne odżywienie roślin zasadzonych na całej powierzchni ogrodu.

Te oraz szereg innych korzyści zapewni użycie glebogryzarki Faworyt SGT 48-196 L firmy Krysiak. Jako narzędzie przeznaczone do kultywacji gleby dokładnie rozbija ona grudy ziemi, jednocześnie ją napowietrzając i ułatwiając dostęp wody do korzeni. Ponadto, poprzez przecięcie pozostałych w ziemi korzeni chwastów, ograniczony zostaje ich dalszy wzrost i rozprzestrzenianie się.

Jeśli poświęcimy nieco czasu i zainwestujemy w sprzęt, który odpowiednio przygotuje glebę, możemy mieć pewność, że będziemy mogli cieszyć się piękną zielenią ogrodu przez długie lata.

Sfera PR

***

Szeroki wybór roślin do swojego ogrodu znajdziesz w Częstochowe,
w Szkółce Drzew i Krzewów KULAS:
ul. Rocha 296b
oraz Al. Jana Pawła II 2

Teraz LETNIE PROMOCJE:
TUJE i JAŁOWCE - 5 zł/ sztukę
www.Kulas.plZ mieszkania do domu – jak wybrać odpowiednią działkę i projekt?Według danych Eurostatu w ostatniej dekadzie Polacy częściej decydowali się na kupno lub budowę własnego domu. Schody, poddasze, przestronny balkon – przy zmianie mieszkania na dom chętnie decydujemy się na efektowne rozwiązania i dodatkowe metry.

Paradoksalnie, inwestorzy budujący drugi dom zwykle wybierają parterowy, o wiele mniejszy i najczęściej niskoenergetyczny. Czy budowa według wytycznych standardu certyfikacji jest problematyczna?

Co kupić pierwsze: działkę czy projekt?

Kolejność zakupu projektu i działki nie ma wpływu na efekt, jeśli budujemy tradycyjnie metodą gospodarczą. Budownictwo niskoenergetyczne rządzi się jednak innymi prawami. – Domy posiadające certyfikaty zaświadczające o niskim zużyciu energii są projektowane i wznoszone w ściśle określny sposób, dlatego też gwarantują o wiele wyższy standard niż tradycyjna zabudowa – mówi Piotr Wereski, Habitat Technical Manager MULTICOMFORT Saint-Gobain. – Zaczynamy od kupna działki, a następnie przechodzimy do opracowywania projektu, który wykorzysta cały jej potencjał. Mówiąc potencjał, mam na myśli np. takie usytuowanie bryły na działce względem stron świata, aby dom pozyskiwał maksymalne ilości energii z promieni słonecznych w sezonie grzewczym; a w lecie był w naturalny sposób osłonięty od słońca. Reżim technologiczny pozwala uzyskać wysokie parametry bez względu na klimat i lokalizacje – domy z certyfikatem MULTICOMFORT powstają w całej Polsce, ale również na świecie.

Sprzedam działkę

Oczywiście działka nie może być przypadkowa. Dobra lokalizacja ułatwi codzienne funkcjonowanie i zapewni większy komfort, ale także w znaczący sposób pomoże zminimalizować koszty budowy oraz samej eksploatacji. – Uzbrojenie działki determinuje rodzaj paliwa stosowanego do ogrzania ciepłej wody użytkowej, zaciszna, oddalona od centrum okolica pozwoli mniejszym nakładem materiałów zapewnić komfort akustyczny i dobrej jakości powietrza. Korzystna ekspozycja na słońce pozwoli zimą w naturalny sposób dogrzać wnętrze - mówi Joanna Peczyńska, ekspert Brawo Domy Pasywne. – Bezpośrednie sąsiedztwo wysokich drzew na działce jest niewskazane – z wyjątkiem gatunków liściastych, które stanowią w lecie naturalną ochronę przed przegrzewaniem budynku, a zimą nie są dużą barierą dla słońca.

Uniwersalna koncepcja

Specyfika budownictwa pasywnego wyklucza adaptację projektu domu tradycyjnego. Niemniej projekt domu niskoenergetycznego nie zawsze musi być indywidualny, możemy skorzystać z modelu katalogowego. – Gotowa koncepcja budynku może być punktem wyjścia, pod warunkiem, że jest zgodna z zasadami architektury niskoemisyjnej – mówi Łukasz Traczyk, Główny Architekt EcoReadyHouse. – Projekt zawsze jest adaptowany do działki posiadanej przez inwestora i przechodzi modyfikacje konieczne do osiągnięcia poziomu zużycia energii wymaganego w standardzie. Z kolei układ pomieszczeń jest zupełnie dowolny. Cechy architektury niskoenergetycznej są uniwersalne: wszystkie domy mają prostą, zwartą bryłę bez podpiwniczenia, jednolitą warstwę ocieplenia, panoramiczne przeszklenia od strony południowej i niewielkie okna od północy.

Budowa certyfikowana

Wbrew pozorom według uniwersalnych zasad można tworzyć różnorodną i ciekawą architekturę.

– Pośród domów, które ukończyły certyfikację w programie MULTICOMFORT Saint-Gobain znajdują się domy kilkudziesięciometrowe i kilkusetmetrowe, z dachem płaskim i dwuspadowym, z zielonym tarasem i patio, w stylu nowoczesnym, skandynawskim lub klasycznym. Rozwiązania niskoenergetyczne ograniczają zużycie energii, ale na pewno nie kreatywność architektów – mówi Piotr Wereski, Habitat Technical Manager MULTICOMFORT Saint-Gobain. W przypadku domów niskoenergetycznych etap projektowania kończy się audytem planu i przekazaniem go do realizacji. Budowy zgłaszane w procesach certyfikacyjnych są kontrolowane pod względem zgodności z wymogami standardu, np. poprzez testy szczelności przegród. Na koniec inwestycja otrzymuje certyfikat jakości nadany przez niezależnego audytora.

Royalbrand PRBądź dumny ze swojej łazienki

Sprawdź ofertę firmy WODMET i zadbaj, aby Twoja łazienka była taka jak sobie wymarzysz!

Tu elegancko wyposażysz, doskonale urządzisz pokój kąpielowy i każdą łazienkę.

Wodmet poleca produkty uznawane przez konsumentów za najlepsze.
Rób zakupy w firmie WODMET w Częstochowie, ul. Mirowska 32

*****

WODMET - technika grzewcza i wyposażenie łazienek - wiodący dystrybutor polskich kabin łazienkowych Radaway oraz polskich grzejników marki Instal Projekt i Luxrad.
Roca przyznała częstochowskiej firmie status SALONU SPRZEDAŻY GOLD.

Przyjdź zobacz ekspozycje!
Sprawdź liczne promocje!

WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00, sobota 8:00-13:00

**********

Polecamy na: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzajDo czego można wykorzystać butle LPG?

Wiele osób szuka nowych źródeł energii, które będą bardziej dopasowane do ich potrzeb. W ten sposób zasilanie sprzętów w domach, czy też w zakładach przemysłowych staje się efektywniejsze i przy okazji także bardziej komfortowe pod względem termicznym. Firma tezet.pl posiada w swojej ofercie gaz LPG, który może doskonale sprawdzi się właśnie jako źródło energii. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić, jak warto go wykorzystać i jakie właściwości posiada. Czym właściwie jest gaz LPG? - czytaj na: http://czest.info/butle-LPGWakacje z gwarancją bezpieczeństwa – kamera WiFi jako wirtualny ochroniarz domuPrzebywanie nawet daleko poza domem wcale nie musi oznaczać braku kontroli nad naszą posiadłością. Może ją zapewnić komfortowe, ekonomiczne i proste w obsłudze rozwiązanie – tak właśnie prezentuje się bezpieczeństwo nowej ery. Inteligentny, cyfrowy obserwator pozwoli bowiem doglądać posesję w czasie rzeczywistym. Jak działają tego typu urządzenia?

Morska bryza, szum fal i rozgrzany słonecznymi promieniami piasek – kto nie rozmarzył się na myśl o upragnionym, wakacyjnym wyjeździe? Jednak, aby móc w pełni cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem, warto domknąć wszystkie sprawy, które spędzają nam sen z powiek. Warunkiem spokojnego odpoczynku jest nie tylko wolny umysł, ale także świadomość, że pozostawione mienie jest bezpieczne. Jak ją osiągnąć? Z pomocą nadchodzi nowoczesna technologia.

Zoom na bezpieczeństwo

Cyfrowa rzeczywistość, niegdyś niepokojąca i odległa, obecnie zaczyna dominować we wszystkich sferach codzienności. Rozwiązania w wersji smart to idealny sposób na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, a jednocześnie wygody życia. Jeszcze do niedawna wyjazd na wakacje wiązał się z szeregiem przygotowań pozwalających zabezpieczyć dom. Nowoczesne osiągnięcia technologii zapewniają pełnię komfortu. Istnieje bowiem prosty sposób na kontrolę naszego mienia – jedynym warunkiem jest posiadanie smartfona i niewielkiej kamery WIFI. Jak to działa? Niezależnie od aktualnego miejsca pobytu, otrzymamy podgląd naszej posiadłości w czasie rzeczywistym. Możliwe jest to dzięki aplikacji, takiej jak Yale Home View, zintegrowanej z popularnymi systemami operacyjnymi – IOS i Android. Rozwiązanie dedykowane jest kamerze Yale WIPC-303W, która pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz w rozdzielczości HD 720p. Można oglądać go w niemal każdym miejscu i czasie – na tropikalnej plaży, w górach czy podczas podróży. W sytuacji, gdy czujnik ruchu wykryje nawet najmniejszą aktywność, właściciel posiadłości zostaje o tym natychmiast poinformowany - otrzyma bowiem alert o rozpoznaniu ruchu. Bez względu na aktualne miejsce pobytu, aplikacja pozwala na bezzwłoczną reakcję. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik może uruchomić funkcję nagrywania lub wykonać fotografię. Dzięki temu, w przypadku włamania lub innych zdarzeń niepożądanych, możemy dokonać szczegółowej rekonstrukcji wydarzeń, dysponując wiarygodnym, udokumentowanym materiałem.

Montaż w kilka minut

Jak rozpocząć montaż domowego systemu monitoringu? To z pozoru skomplikowane zadanie w rzeczywistości zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut. Na początku warto dokładnie przeanalizować, w jakim miejscu zamontować kamerę. Dzięki samodzielnej instalacji indywidualnie ustalimy priorytety i ulokujemy ją w miejscu, które uznamy za najistotniejsze. Następnie wystarczy podłączyć sprzęt do sieci bezprzewodowego Internetu oraz zainstalować aplikację. Kamerę możemy zamontować na ścianie lub postawić ją na dowolnej powierzchni. Sprzęt umożliwia zdalne sterowanie za pomocą smartfona - pozwala na obrót w poziomie o 350 stopni oraz w pionie o 120 stopni. Detektory ruchu poinformują nas o obecności intruza nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy – są bowiem tak czułe, że wykrywają ruch aż do ośmiu metrów, także w ciemności. Ma to niebagatelne znaczenie – w takiej sytuacji czas reakcji jest bowiem kluczowy. Im szybciej policja zjawi się na miejscu, tym większe szanse ujęcia niepożądanego gościa. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swój majątek, dzięki czemu nawet przebywając na wakacjach, unikniemy przykrych skutków tego typu sytuacji.

Sfera PREleganckie krzesła

Niby zwykłe krzesło – a jaka historia! Najstarsze krzesło Europy znajduje się ponoć w Knossos na Krecie.W każdym razie tak nazwano kamienny tron w odkrytym podczas wykopalisk pałacu z okresu kultury minojskiej. Znalezisko kojarzone jest z mitycznym królem Minosem, Dedalem i labiryntem.

Gdy się prześledzi przeszłość popularnego mebla do siedzenia, zadziwi bogactwo jego form i nazw. W Słowiku terminologicznym sztuk pięknych można natknąć się na krzesło Dantego – o łukowato wygiętych nogach krzyżujących się parami z przodu i tyłu; Lutra – obrotowe; Moliera – ze skrzynią pod siedziskiem; Woltera – z wysokim, wyściełanym oparciem lekko odchylonym do tyłu.

Uwagę krzesłom poświęcił nawet Norman Davies. Jak podaje w jednym ze swych dzieł, standardowym wyposażeniem domów stały się w XVI wieku, zdobienia zyskały w XVIII wieku, a powszechnie używane zaczęły być w biurach, szkołach itd. pod koniec XIX wieku.

Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesny salon i jadalnię bez zestawu eleganckich, stabilnych, wygodnych krzeseł.

Prezentowane na zdjęciach modele z kolekcji Afrodyta firmy Mebin mają solidny drewniany stelaż, ale dzięki swym charakterystycznym, finezyjnym wygięciom nie przytłaczają wnętrza, tylko dodają mu lekkości. Wygodne siedziska i wysokie oparcia są częściowo tapicerowane, zdobione ażurowym wzorem i delikatnymi tłoczonymi ornamentami o motywie roślinnym. Do wyboru mamy kolory czereśni z patyną, rustikal patyna, a także biel ze złotą patyną. Doskonale uzupełnią przestrzeń w stylu retro, który czerpie inspirację w przeszłości ceniącej szlachetne materiały i wysoką jakość wykonania.

Klimat królewskich czasów przywołuje ekskluzywna kolekcja Wiktoria – z krzesłami o nóżkach wygiętych w wydłużoną literę S. Konstrukcja wykonana jest z litego drewna bukowego o ciemnym wybarwieniu wenge patyna. Siedziska i lekko odchylone do tyłu, wyprofilowane oparcia pokrywa jasna aksamitna w dotyku tkanina obiciowa. Świetnie komponują się w zestawie z dużym rozkładanym stołem jadalnianym o łagodnie falistym kształcie blatu. To bardzo udane połączenie klasyki i nowoczesności w jadalni o pastelowych barwach ścian i drewnianym parkiecie.

Krzesła muszą współgrać stylistycznie z wnętrzem. Źle dobrane, np. zbyt masywne czy wysokie, zdominują oraz przytłoczą nieduże pomieszczenie. Do jasnego salonu wybierzmy delikatne modele, np. Ibiza – o ciekawych, asymetrycznych kształtach siedzisk na sprężynach falistych. Jasne obicia wykonane zostały z plamoodpornej tkaniny carabu lub skóry ekologicznej. Oparcia wyprofilowano odpowiednio do naturalnego ułożenia naszego kręgosłupa. Stanowią idealne dopełnienie pełnego stonowanej, luźnej elegancji salonu Korso.

Meble w ciemnej tonacji lubią przestrzeń. Geometryczne linie witryn z kolekcji Sempre w kolorach rustikal i brąz antyczny współgrają z nowoczesnym stołem na nodze kolumnowej i zestawem krzeseł o prostym designie. Ich siedziska i oparcia pokryto ciemną tkaniną obiciową imitującą skórę. Pasują zarówno do klasycznego, jak i minimalistycznego wnętrza, nawet z loftowymi dodatkami, jak oryginalna „druciana” lampa. Z masywnym rozsuwanym stołem jadalnianym linii Korso komplet tworzą wysokie krzesła Roma o ciemnej tapicerce nawiązującej do pozostałych mebli i detali w stylu glamour. To szyk i elegancja w najlepszym wydaniu.

MEBIN, www.mebin.plKUCHNIA I ŁAZIENKA do remontu? Potrzebna FACHOWA POMOC?

Sprawdź OFERTĘ artykułów wyposażenia łazienek i kuchni w firmie Wodmet, na ul Mirowskiej 32 w Częstochowie. W Wodmecie uzyskasz fachową pomoc przy zakupach, skorzystasz z wielu promocji polecanych przez firmę. WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80; www.wodmet.pl godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 7:00-17:00 sobota 8:00-13:00

Jak ochronić taras przed słońcem i deszczem?

Wiosna i lato to pory roku, które wręcz zachęcają do tego, by spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Wtedy można w pełni oddać się swoim ulubionym czynnością, zrelaksować się lub zjeść pyszne potrawy z grilla w gronie najbliższych osób. Warto zatem zadbać o to, by nic nie zakłóciło nam tych upragnionych chwil, zarówno nadmierne promienie słoneczne, jak i nagły deszcz. Dzięki temu nawet warunki atmosferyczne nie zepsują nam nasze plany.
O najlepszych sposobach na ochronę przed warunkami atmosferycznymi czytaj:
http://czest.info/Żagiel-do-ogroduSezon na wymianę elewacji w pełni

Koniec wiosny i początek lata to zalecany czas na montaż lub wymianę elewacji. W tym roku pogoda jest wyjątkowo stabilna – niewielkie opady, stała temperatura, brak silnych wiatrów – a co za tym idzie korzystna do przeprowadzenia remontu. O czym warto pamiętać przed startem prac budowlanych?

Jak często odnawiać elewację?

Według fachowców remont elewacji warto przeprowadzać średnio raz na 10 lat. Ten okres może być krótszy, zwłaszcza, jeśli dom usytuowany jest od słonecznej strony, blisko ruchliwej ulicy, zakładów przemysłowych czy budynków opalanych węglem. Bezwzględnym czynnikiem przemawiającym za jak najszybszym rozpoczęciem remontu są straty ciepła w budynku, czyli tzw. mostki termiczne wynikające z niewłaściwej izolacji. Wymiana elewacji jest wtedy jednym z kilku etapów termomodernizacji.

Pogoda na remont

Zgodnie ze sztuką budowlaną takie prace najlepiej zaplanować na koniec wiosny i początek lata. To dobry okres, ponieważ charakteryzuje się niewielkimi opadami, niską wilgotnością powietrza i średnim nasłonecznieniem. Przeszkodą w prowadzeniu prac są ulewy, silny wiatr i intensywne słońce. W optymalnych warunkach temperatura nie powinna przekraczać 25°C. Jeśli jest cieplej, prace warto rozpoczynać wcześnie rano, przerywać w południe i kończyć wieczorem. Dobrze jest również osłaniać ściany specjalnymi siatkami zmniejszającymi dopływ ciepła.

Nowe rozwiązania

Remont elewacji to czas na odświeżenie wyglądu, co może się wiązać również z wymianą materiału elewacyjnego lub dodatkowymi zdobieniami. Dostępność nowoczesnych rozwiązań jest znacznie większa niż kilka czy kilkanaście lat temu. Zamiast drewnianych desek, które dobrze się prezentują, ale są kłopotliwe w utrzymaniu, można dziś sięgnąć po innowacyjne deski CEDRAL wykonane z włóknocementu. Materiał ten z wyglądu przypomina drewno, jednak jest znacznie trwalszy, odporny na warunki atmosferyczne i nie wymaga konserwacji. Deski CEDRAL dostępne są w blisko 30 różnych kolorach, a ich montaż jest tak prosty, że nie wymaga pomocy fachowców. Deska może być stosowana do wykon´czen´: fasad, szczytów, okiennic, podsufitów lub kominów. CEDRAL sprawdza się? również˙ jako elementy ogrodzeń, parkanów lub wykon´czen´ pasów okołookiennych.

Wymagane formalności

Wymiana elewacji w domach jednorodzinnych nie wymaga uzyskania żadnych pozwoleń. Są one koniecznie jedynie w przypadku budynków zabytkowych lub wyższych niż 12 m. Niezbędne jest jedynie zgłoszenie prac w wydziale architektury starostwa. Po trzech tygodniach od zgłoszenia można przystąpić do rozpoczęcia prac budowlanych.

Royal Brand PRPlanujesz wakacyjny remont? Sprawdź ofertę Wodmetu - firmy z 20- letnią tradycją.

WODMET - technika grzewcza i wyposażenie łazienek zaprasza na ul. Mirowską 32, w CzęstochowieWODMET to wiodący dystrybutor polskich kabin łazienkowych Radaway.
Roca przyznała częstochowskiej firmie status SALONU SPRZEDAŻY GOLD.

WODMET to także dystrybutor polskich grzejników marki Instal Projekt i Luxrad. W bogatej ofercie firmy znajdziemy wszelkie produkty z działu hydraulicznego, grzewczego i wyposażenia łazienek renomowanych producentów.

WODMET już od 20 lat działa na rynku częstochowskim!

Przyjdź zobacz ekspozycje!
Sprawdź liczne promocje!

**********

WODMET: Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;
wodmet@wodmet.pl;
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00, sobota 8:00-13:00

**********
Jak szybko i bezpiecznie pozbyć się zalegającego złomu?

Wiele osób wokół swojej posesji, czy firmy walczy z zalegającym złomem, który często zbiera się przez kilka lat, aż w końcu nadchodzi ten moment, że trzeba coś z nim zrobić. Szczególnie pożądanym towarem na niektórych wysypiskach są w ostatnich miesiącach wągliki spiekane.

Ten pozyskuje się najczęściej z różnego rodzaju narzędzi tnących i tokarskich, takich jak, chociażby, piły tarczowe, noże tokarskie itd. Jednakże, wróćmy do tematu oddawania tego rodzaju elementów, ponieważ nie każdy będzie miał ich na tyle mało, żeby po prostu zapakować w torbę, wsiąść w samochód i dowieźć na skup złomu.
Jak to zrobić sprawdź na: http://czest.info/Jak-szybko-bezpiecznie-pozbyć-się-zalegającego-złomuBezpieczne i innowacyjne
- na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

<

Wybór okien do inwestycja w bezpieczeństwo, ale też komfort domowników. Kolorów, kształtów i parametrów technicznych jest mnóstwo. W ostatnich latach pojawiło się również sporo możliwości doposażenia okien w systemy, które pozwalają np. zamykać okna za pomocą telefonu komórkowego.

Nowe okna to kosztowna inwestycja – nie warto jednak stawiać na najtańsze opcje. Okna powinny działać bezawaryjnie przez długie lata. Coraz bardziej popularne staje się doposażanie okien w innowacyjne elektroniczne rozwiązania. Aby móc jednak otwierać je za pomocą przycisków, czy telefonu konieczne jest doprowadzenie prądu. Warto o tym pamiętać – i nawet jeśli w momencie montażu okien nie chcemy decydować się od razu na dodatkowe funkcje, dobrze jest od razu prąd doprowadzić. Dzięki temu w przyszłości bez problemu będziemy mogli doposażyć okna w specjalistyczne systemy.

Okna zamykane na odległość

Aby okna stały się elementem inteligentnego domu wystarczy już zamontowanie specjalnego siłownika. Dzięki niemu okno można otworzyć za pomocą pilota, przycisku lub telefonu. To szczególnie pomocne w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych, dla których otwarcie okna czasami jest po prostu niemożliwe. Przycisk zamontowany na odpowiedniej wysokości eliminuje problem. Jeszcze bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest pilot, który otwiera okno na odległość. Najbardziej nowoczesne i dające największe możliwości jest wyposażenie okien w moduł sterujący GU Controller – w zestawieniu z centralą zarządzającą (np. Tahoma Premium marki Somfy) okno „łączy się” z telefonem, a my możemy zamykać je z dowolnego miejsca na ziemi (potrzebny jest tylko dostęp do Internetu).

Okno czułe na deszcz

Dzięki połączeniu z telefonem w przypadku deszczu możemy w każdej chwili zamknąć okno. Jeszcze prostszym rozwiązaniem jest montaż tzw. czujki pogodowej. – W przypadku deszczu lub silnego wiatru czujka automatycznie reaguje i zamyka okno. To proste i niewielkie urządzenie, a montaż nie jest skomplikowany. Konieczne jest jedynie doprowadzenie prądu – tłumaczy Paweł Tylki.

Nowoczesny taras

Decydując się na montaż drzwi tarasowych wybieramy spośród kilku dostępnych rozwiązań: drzwi tradycyjnych – rozwieralno-uchylnych, podnoszono-przesuwnych, uchylno-przesuwnych oraz harmonijkowych. Coraz częściej wybieramy spore drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami, które świetnie wpisują się w nowoczesny design i doświetlają wnętrza. Innowacyjnym rozwiązaniem, który ułatwia otwieranie i zamykanie dużych i ciężkich drzwi są napędy. – Wprowadziliśmy właśnie na rynek napęd HS ePower, dzięki któremu drzwi możemy otwierać nie za pomocą klamki, ale panelu dotykowego. Co ciekawe, drzwi w momencie napotkania przeszkody automatycznie się zatrzymują – to wyjątkowo ważne, kiedy w domu są dzieci – mówi Paweł Tylki.

Najwyższy poziom bezpieczeństwaWedług statystyk złodzieje najczęściej włamują się do domów przez okna i drzwi przesuwne oraz zwykłe okna na parterze. Okna antywłamaniowe, przez które złodziej na pewno nie przedrze się do pomieszczenia to mit. Warto jednak zwrócić uwagę na klasę bezpieczeństwa. Dobrze zabezpieczonego okna złodziej nie będzie w stanie sforsować w kilkadziesiąt sekund – a to znacznie zwiększa szanse, że po prostu zrezygnuje. – W przypadku okien musimy zwrócić na okucia i ich klasę bezpieczeństwa. Nasze okucia w klasie RC3 gwarantują wysoką odporność na włamanie, dzięki czemu złodziej zwykle szybko rezygnuje on z podejmowanej próby – tłumaczy Paweł Tylki. Prostym, ale wartym uwagi sposobem na zabezpieczenie okien jest montaż klamki z blokadą. To szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku małych dzieci, które często próbują same otwierać okna.

Technologiczne rozwiązania na miarę inteligentnego domu stają się powoli codziennością. Coraz częściej decydujemy się na tego typu innowacje, nie tylko ze względu na wygodę, ale też bezpieczeństwo.

Royal Brand PRPrzygotuj ogród na weekendowe garden party

Chcesz urządzić weekendowy piknik dla swojej rodziny lub urodzinową imprezę? A może znajomi chcą wpaść z wizytą? W okresie wiosenno-letnim przyjęcie w ogrodzie będzie dobrym pomysłem! Dzięki kilku przydatnym wskazówkom szybko i bezpiecznie przygotujesz ogród na przyjęcie gości.

W gruncie rzeczy

Zanim wybierzesz motyw przewodni, skomponujesz menu i dobierzesz odpowiednie dodatki, zacznij od podstaw. Zadbaj o trawnik, który jest wizytówką każdego ogrodu. Jego pielęgnacja wymaga dość dużo pracy, a zostało mało czasu, więc niezbędna może okazać się kosiarka wyposażona w przydatne funkcje.

– Ułatwieniem w szybkiej pielęgnacji ogrodu będzie kosiarka z funkcją mielenia, zaopatrzona w noże, naostrzone pod dwoma kątami, dzięki czemu trawa mielona jest na niewielkie fragmenty. Unikamy w ten sposób problemu ze zbieraniem pokosu, zdecydowanie przyśpieszając swoją pracę – tłumaczy Grzegorz Kowalczyk, ekspert ds. technicznych firmy Krysiak sp. z o.o., w ofercie której znajdziemy tego typu urządzenia. Do trudno dostępnych miejsc, przy krawężnikach, płocie czy tarasie skutecznie wykorzystać można też przycinarkę żyłkową – Urządzenia takie jak przycinarka żyłkowa Faworyt posiada funkcję automatycznego wysnuwania żyłki z głowicy – dodaje Grzegorz Kowalczyk z firmy Krysiak Sp. z o.o.

Zdecydowane cięciePrzed rozpoczęciem imprezy warto też popracować nad wyglądem krzewów i klombów tak, by prezentowały się estetycznie i były bezpieczne np. dla bawiących się w ogrodzie dzieci.
– Gdy zależy nam na zaoszczędzeniu czasu, na rynku dostępne są modele przycinarek do żywopłotu, które posiadają długi wysięgnik z uchwytem teleskopowym o zasięgu nawet 280 cm - mówi ekspert firmy Krysiak sp. z o.o – To pozwoli nam przyciąć nawet wysoki żywopłot, bez konieczności rozstawiania drabiny. Dodatkową zaletą nożyc jest regulowanie kąta cięcia, dzięki czemu możemy przycinać krzewy zarówno pod kątem 45, jak i 90 stopni, tworząc kształty według własnych potrzeb i upodobań – dodaje ekspert. Ciekawe wykończenie żywopłotu z pewnością zaskoczy naszych gości.

Gorączka sobotniej nocy

Przyjęcie w ogrodzie daje duże pole do kreatywności w kwestii dekoracji, a także atrakcji, jakie możemy zapewnić naszym gościom. Zewnętrzne girlandy oświetleniowe, specjalne lampy ogrodowe czy nawet lampiony, wykonane samodzielnie ze słoików i świec w kształcie walca oraz ozdobione sznurem jutowym, nadadzą naszemu przyjęciu niepowtarzalny klimat. Kilka miękkich poduch ułożonych na paletach czy miękkie koce, którymi goście będą mogli okryć się po zmroku – i gotowe! W upalne dni zadbajmy o komfort gości i ochłodzenie powietrza.

– Możemy do tego wykorzystać zraszacz oscylacyjny „Sideral”. Urządzenie o zasięgu ponad 100 metrów kwadratowych powierzchni, głównie wykorzystywane jest do odświeżania i podlewania trawnika, jednak dzięki ruchomej głowicy możemy dowolnie ustawić kąt zraszania, co pozwoli stworzyć ochładzającą kurtynę wodną – tłumaczy ekspert firmy Krysiak sp. z o.o.

Sfera PR

Szeroki wybór roślin do swojego ogrodu znajdziesz w Częstochowe,
w Szkółce Drzew i Krzewów KULAS:
ul. Rocha 296b
oraz Al. Jana Pawła II 2
www.Kulas.plIdealna kabina w Twojej łazience

Nowoczesne kabiny prysznicowe narożne z drzwiami przesuwnymi to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych w ofercie firmy Sanplast.

Kabiny zbudowane są z wytrzymałego, bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8mm, standardowo pokrytego modyfikacją powierzchni Glass Protect.
Bezgłośne przesuwanie drzwi kabin, zapewniają rolki o zwiększonej średnicy i wytrzymałości. Estetyczny, mocowany pionowo uchwyt chromowany ułatwia otwieranie.
Wszystkie elementy kabiny wykonane są z materiałów najwyższej jakości przy zachowaniu szczególnej staranności, co nadaje jej ekskluzywnego charakteru. Produkty posiadają unikalną możliwość dodatkowej regulacji szerokości w zakresie aż do 10 cm. Dostosowanie szerokości do indywidualnej potrzeby klienta możliwe jest poprzez skrócenie bieżni. Dodatkowo kabiny mogą być dopasowane do potrzeb klienta poprzez zmianę wysokości i szerokości kabiny, dzięki realizacji indywidualnych zamówień.

Na zakupy zapraszamy do firmy WODMET,
Częstochowa, ul Mirowska 32


Kabina drzwi rozsuwane 90 x 120 wysokość 210 cm.
Regulacja szerokość drzwi od 110 do 120 cm.Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników budowlanych?

Od pewnego czasu, pracownicy budowlani coraz częściej zwracają uwagę na zasady BHP podczas wykonywania prac budowlanych.

Ty także zobacz, jak dbać o bezpieczeństwo na budowie.

Zapraszamy: http://czest.info/Jak-dbać-o-zdrowie-bezpieczeństwo-pracowników-budowlanychZaczarowany stół w Twoim salonie

Na co dzień stół nie musi zajmować zbyt wiele miejsca w mieszkaniu.

Takie rozwiązanie zapewni Ci stól rozkładany z szerokiej kolekcji firmy Mebin.

Gdy nadchodzi taka potrzeba, organizujesz przyjęcie lub spodziewasz się wiekszej liczby gości Twój rozkładany stół zmieni się w mebel, przy którym zasiądzie nawet kilkanaście osób.

Zapraszamy do przeglądu funkcjonalnych stołów z kolekcji firmuy MEBIN

Więcej znajdziesz na stronie producenta: http://www.mebin.pl/wedlug-wnetrz/meble-do-jadalni/

Płatności w serwisie obsługiwane są przez DotPay